Справа №485/157/22
Провадження № 1-кп/485/4/23
про проведення відеоконференції
05 травня 2023 року м.Снігурівка
Снігурівський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , розглянувши заяву захисника ОСОБА_2 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 про проведення судового засідання в режимі відео конференції
встановив:
В провадженні Снігурівського районного суду Миколаївської області перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України.
До Снігурівського районного суду Миколаївської області надійшло клопотання захисника ОСОБА_2 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 про провення судового розгляду кримінального провадження за його участі в режимі відео конференції з використанням власних засобів зв'язку через підсистему «Електронний суд».
Відповідно до положень ст.336 КПК України, у разі необхідності вжиття заходів для забезпечення оперативності судового провадження, воно може здійснюватись у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Крім цього, згідно роз'яснень Верховного Суду, викладених у п. 7 листа № 1/0/2-22 від 03.03.2022 р., щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану, якщо через об'єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв'язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток, можна допускати участь такого учасника в режимі відеоконференцзв'язку за допомогою інших засобів, при цьому треба звернути увагу на роз'яснення такому учаснику його процесуальних прав та обов'язків.
Враховуючи наведені обставини, з метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає за можливе задовольнити клопотання захисника ОСОБА_2 та провести дистанційне судове провадження за його участю в режимі відеоконференції на порталі vkz.court.gov.ua.
Керуючись ст.336 КПК України,
постановив:
Клопотання захисника ОСОБА_2 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 задовольнити.
Судове провадження з захисником ОСОБА_2 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_3 здійснювати в режимі відеоконференції на порталі vkz.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1