Постанова від 04.05.2023 по справі 574/414/23

Справа № 574/414/23

Провадження 1-в/574/22/2023

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2023 року м. Буринь

Буринський районний суд Сумської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

представника ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 ,

особи, щодо якої надійшло подання, ОСОБА_4 ,

розглянувши подання начальника відділу поліцейської діяльності №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Піски Буринського району Сумської області, українця, громадянина України, з базовою середньою освітою, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого:

25.12.2007 року Буринським районним судом Сумської області за ч.2 ст.15, ч.4 ст.152, ст.69, ст.70 КК України до 6 років позбавлення волі;

21.03.2013 року Буринським районним судом Сумської області за ч.2 ст.152, ст.71 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі; звільненого умовно-достроково з невідбутим строком 1 рік 6 місяців 28 днів;

19.09.2019 року Білопільським районним судом Сумської області за ч.1 ст.185 КК України до 100 годин громадських робіт, маючого не зняту та не погашену у встановленому законом порядку судимість,

ВСТАНОВИВ:

Начальник ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 ..

Подання мотивує тим, що ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі 31.03.2017 року умовно-достроково. Після звільнення на протязі останнього часу, на шлях виправлення не став, зловживає спиртними напоями, характеризується негативно, скоює правопорушення, на попередження щодо можливого встановлення адміністративного нагляду не реагує.

В судовому засіданні представник ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 підтримав подання із викладених у ньому підстав.

ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував щодо встановлення адміністративного нагляду відносно нього. Також, останній не заперечував факти вчинення ним адміністративних правопорушень в листопаді місяці 2022 року та березні місяці 2023 року та пояснив суду, що працівники поліції неодноразово письмово попереджували його про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду та роз'яснювали його наслідки.

Дослідивши подання, додані до нього матеріали, заслухавши доводи представника органу поліції та думку особи, щодо якої розглядається подання, суд дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_4 , був засуджений: 25.12.2007 року Буринським районним судом Сумської області за ч.2 ст.15, ч.4 ст.152, ст.69, ст.70 КК України до 6 років позбавлення волі; 21.03.2013 року Буринським районним судом Сумської області за ч.2 ст.152, ст.71 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі.

31.03.2017 року останній звільнився з П'ятихатківської ВК Дніпропетровської області (№122) на підставі Ухвали П'ятихатківського районного суду Дніпропетровської області від 23.03.2017 року умовно-достроково згідно ст.81 КК України на 1 рік 06 місяців 28 днів, що підтверджується довідкою про звільнення серії ДНП №37407 та довідкою №22313402845159818544 (а.с.3, 5 (зворотна сторона) -6).

Однак, 19.09.2019 року ОСОБА_4 , був засуджений Білопільським районним судом Сумської області за ч.1 ст.185 КК України до 100 годин громадських робіт.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Пунктом "в" ст.3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

У відповідності до ст.5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обґрунтування доцільності таких заходів.

Статтею 6 вказаного Закону встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного до двох років, і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

З матеріалів подання вбачається, що 31.10.2022 року вчинив два адміністративні правопорушення передбачені ч.1 ст.173-2 КУпАП (а.с.17, 19).

01.11.2022 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.178 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу (а.с.15).

02.11.2022 року та 11.11.2022 року ОСОБА_4 було вчинено адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.173-2 КУпАП, за що останнього постановою Буринського районного суду Сумської області від 06.12.2022 року було притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на нього адміністративне стягнення у виді громадських робіт (а.с. 16, 17, 21-22).

02.11.2022 року, працівником поліції його було попереджено під підпис про те, що у випадку продовження порушення громадського порядку відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд (а.с.16).

Також, 03.11.2022 року, працівником поліції ОСОБА_4 повторно було попереджено під підпис про те, що у випадку продовження порушення громадського порядку відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд (а.с.18).

Крім того, 12.11.2022 року, працівником поліції ОСОБА_4 повторно було попереджено під підпис про те, що у випадку продовження порушення громадського порядку відносно нього може бути встановлений адміністративний нагляд.

Однак вже, 29.03.2023 року ОСОБА_4 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.173-2 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення , з врахуванням ч.2 ст.36 КУпАП, у виді адміністративного арешту (а.с.26-27).

Наведені вище обставини підтверджуються копіями відповідних постанов та попереджень.

З характеристики ДОП ВПД №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області ОСОБА_6 від 24.04.2023 року вбачається, що ОСОБА_4 фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 один. На даний час ОСОБА_4 постійного місця роботи немає, займається веденням домашнього господарства, обробляє присадибну ділянку, допомагає по-господарству сусідам та односельчанам. За місцем мешкання характеризується посередньо, інколи вживає спиртні напої та вчиняє домашнє насильство, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, підтримує належний порядок в будинку та в господарстві в цілому (а.с.28).

На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що ОСОБА_4 , будучи засудженим до позбавлення волі за умисний особливо тяжкий злочин, звільнившись з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, внаслідок чого неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, суд вважає необхідним встановити відносно нього адміністративний нагляд із застосуванням до нього обмежень, визначених статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі».

Разом з цим, у поданні не обґрунтовано необхідність встановлення ОСОБА_4 заборони залишати своє помешкання саме в період з 21:00 години вечора до 05:00 години ранку, в звя'зку з чим подання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст.3, 5, 6, 10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", суд

УХВАЛИВ:

Подання начальника відділу поліцейської діяльності №1 (м.Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області про встановлення адміністративного нагляду задовольнити частково.

Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на один рік.

В період адміністративного нагляду встановити ОСОБА_4 , наступні обмеження:

1) Прибувати на реєстрацію до чергової частини ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області першої та третьої суботи щомісяця.

2) Заборонити залишати своє помешкання (квартиру, будинок) в період з 22:00 години вечора до 05:00 години ранку без підготовленого на це дозволу відповідної посадової особи ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області.

3) Заборонити виїзд за межі населеного пункту, в якому проживає, в особистих справах на постійне чи тимчасове перебування без письмового дозволу відповідної посадової особи ВПД №1 (м. Буринь) Конотопського РВП ГУ НП в Сумській області. В разі необхідності виїзду за територію пункту проживання, письмово повідомити ВПД про мету, термін та точну адресу знаходження, отримати дозвіл, маршрутний лист в якому зробити відповідні реєстраційні відмітки.

4) Заборонити відвідувати місця торгівлі, де алкогольні напої реалізуються на розлив.

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом семи днів з моменту її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1