Справа № 420/8148/23
28 квітня 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Собчук Є.В.,
за участю:
представника позивача - Чехлова Ю.В.,
представника відповідача - Коновалової І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеса" до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеса" (далі - позивач, КП "ТМО") звернулося з позовною заявою до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (далі - відповідач, ВПВР УЗПВР в Одеській області), в якій просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 27.03.2023 р. по ВП № 66703870 про поновлення вчинення виконавчих дій по стягненню виконавчого збору;
- зобов'язати відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) винести постанову про закінчення ВП № 66703870 на підставі пункту 16 частини 1 статті 39 та пункту 6 частини 5 статті 27 Закону України "Про виконавче провадження".
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на виконанні у ВПВР УЗПВР в Одеській області перебуває виконавче провадження ВП № 66703870 з примусового виконання постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України про стягнення з Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП 49988401 у розмірі 226697,11 грн. У зв'язку з включенням КП "Теплопостачання міста Одеса" до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" державний виконавець своєю постановою від 08.11.2021 р. зупинив вчинення виконавчих дій з примусового виконання вказаного виконавчого документа до виключення боржника з реєстру. Однак, попри відсутність зміни статусу позивача у вказаному Реєстрі, державним виконавцем ВПВР УЗПВР в Одеській області 27.03.2023 р. по ВП № 66703870 винесено постанову про поновлення вчинення виконавчих дій по стягненню виконавчого збору, чим порушено положення ч.6 ст.5 Закону України "Про виконавче провадження". Вважає, що державний виконавець свідомо припустився порушень вимог Закону України "Про виконавче провадження" маючи на меті стягнути виконавчий збір у спосіб, не передбачений Законом, оскільки оскаржувана постанова є початком подальших протиправних дій, спрямованих на виконання цієї постанови - накладення арешту на майно та грошові кошти КП "Теплопостачання міста Одеси", що в подальшому суттєво ускладнить захист інтересів підприємства та буде потребувати додаткових зусиль для забезпечення такого захисту.
Ухвалою від 14.04.2023 р. відмовлено в задоволенні заяви позивача про забезпечення позову.
Ухвалою від 17.04.2023 р. відкрито спрощене провадження у справі, судове засідання призначено на 28.04.2023 р. о 10:00 год., надано відповідачу строк для подачі відзиву.
26.04.2023 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позовних вимог. Вказує на те, що на примусовому виконанні у відділі перебуває зведене виконавче провадження ВП № 61899335, до складу якого з 02.11.2021 входить виконавче провадження ВП № 66703870, з примусового виконання постанови ВП № 49988401, виданої 18.08.2021 відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України, про стягнення з КП "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП № 49988401, в розмір 226697,11 грн. 08.11.2021 р. державним виконавцем винесено постанову про зупинення виконавчого провадження на підставі п.10 ч.1 ст.34 Закону України "Про виконавче провадження". 27.03.2023 р. державним виконавцем у відповідності до ч.5 ст.35 Закону України "Про виконавче провадження" винесено постанову про поновлення виконавчого провадження ВП № 66703870 з огляду на те, що виконавче провадження № 66703870 відкрито на підставі постанови ВПВПР ДДВС Міністерства юстиції України про стягнення виконавчого збору, то стягувачем у цьому виконавчому провадженні є держава, яка не входить до переліку стягувачів визначених ст.34 Закон України "Про виконавче провадження". Також вказує на те, що позовна вимога щодо зобов'язання державного виконавця закінчити виконавче провадження не підлягає задоволенню, так як виконавчий збір не стягується в тому випадку, якщо виконавче провадження було завершено на підстав п.16 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження", тобто (погашення, списання) відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії" неустойки (штрафів, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних. Виходячи з викладеного, враховуючи те, що виконавче провадження, що перебувало на виконанні у ВПВР Департаменту МУЮ було завершено не згідно п.16 ст.34 Закону України "Про виконавче провадження", а згідно п.2 ч.1 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження", то і п.6 ч.5 ст.27 Закону України "Про виконавче провадження" в даному випадку застосовуватися не може.
28.04.2023 р. від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій підтримав позицію, викладену у позовній заяві, та вказав на те, що в мотивувальній частині оскаржуваної постанови відсутні посилання на докази виключення КП "Теплопостачання міста Одеси" із відповідного реєстру, також в постанові не зазначено які саме обставини, що стали підставою для зупинення вчинення виконавчих дій, були усунуті. Також не погоджується з позицією відповідача, викладеною у відзиві про те, що виконавчий збір не стягується лише в тому випадку, якщо виконавче провадження було завершено на підставі п.16 ч.1 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження", оскільки відповідно до п.6 ч.5 ст.27 Закону України "Про виконавче провадження" законодавець пов'язує заборону стягнення виконавчого збору із фактом віднесення суми заборгованості, яка підлягає стягненню на підставі виконавчого документу, до критерію такої, що підлягає врегулюванню відповідно до Закону України № 1730-VІІ від 06.11.2016 р. та Закону України № 1639- ІV від 14.07.2021 р.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити з викладених у позовній заяві підстав.
Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог з підстав, вказаних у відзиві на позовну заяву.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що рішенням Господарського суду Одеської області від 28.09.2015 р. у справі № 916/2932/15 стягнуто з Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси на користь Публічного акціонерного товариства "Одеська ТЕЦ " основний борг в сумі 16125862 грн. 74 коп., що складається з заборгованості за постачання теплової енергії у розмірі 6298068,46грн. та заборгованості за виробництво теплової енергії у розмірі 9827794,28 грн.; інфляційні збитки у розмірі 1302227 грн. 03 коп.; 3 % річних у розмірі 96272 грн. 06 коп.; пеню в розмірі 950003 грн. 72 коп. та судовий збір в сумі 73080 грн. 00 коп.
На виконання зазначеного рішення 13.10.2015 р. Господарським судом Одеської області видано відповідний наказ
Постановою старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ВП № 499884401 від 29.01.2016 р. відкрито виконавче провадження з примусового виконання наказу № 916/2932/15, виданого 13.10.2015 р. Господарським судом Одеської області.
Надалі, у зв'язку з затвердженням ухвалою господарського суду Одеської області від 09.07.2021 р. у справі № 916/2932/15 мирової угоди від 14.05.2021 р., укладеної між Акціонерним товариством "Одеська ТЕЦ" та Комунальним підприємством "Теплопостачання міста Одеса" у процесі примусового виконання рішення Господарського суду Одеської області від 28.09.2015 р. у справі № 916/2932/15, головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України 18.08.2021 р. винесено постанову про закінчення виконавчого провадження ВП № 499884401 відповідно до п.2 ч.1 ст.39 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції Закону на момент винесення постанови).
Цього ж дня, 18.08.2021 р., керуючись ст.ст.3, 27, 40 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції Закону на момент винесення постанови), державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України винесено постанову про стягнення виконавчого збору ВП № 499884401 у сумі 226697,11 грн.
06.09.2021 р. державним виконавцем Другого Малиновського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №66703870 з примусового виконання постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України про стягнення з Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП 49988401 у розмірі 226697,11 грн.
На виконання ч.1 ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції Закону на момент винесення постанови), керуючись вимогами ч.4 ст.25 цього Закону, державний виконавець Другого Малиновського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) постановою від 14.09.2021 р. передав, а державний виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) поставною від 02.11.2021 р. прийняв ВП № 66703870 до свого провадження та цього ж дня відповідною постановою приєднав його до зведеного виконавчого провадження ВП №61899335, яке веде Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).
08.11.2021 р., керуючись п.10 ч.1 ст.34, ст.35 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції Закону на момент винесення постанови), у зв'язку з включенням боржника - КП "Теплопостачання міста Одеса" до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення", старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) винесено постанову ВП № 66703870 про зупинення виконавчих дій з примусового виконання постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України до виключення боржника з реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення".
На підставі наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 24.11.2021 р. № 304 КП "Теплопостачання міста Одеси" включено (за кожним кредитором, який є стягувачем у відповідному виконавчому провадженні) до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості у відповідності до вимог Закону України № 1730-VІІІ від 03.11.2016 р.
27.03.2023 р. старший державний виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Пхіденко О.С., керуючись ч.5 ст.35 Закону України "Про виконавче провадження", постановою ВП № 66703870 поновив вчинення виконавчих дій з примусового виконання постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України.
Вважаючи постанову державного виконавця від 27.03.2023 р. про поновлення вчинення виконавчих дій протиправною та вважаючи, що ВП №66703870 підлягає закінченню, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, що визначає умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, є Закон України від 02.06.2016 р. № 1404-VIII "Про виконавче провадження" (далі - Закон № 1404-VIII).
Відповідно до ст.1 Закону № 1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно п.п.1, 5 ч.1 ст.3 Закону № 1404-VIII підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів, зокрема, виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень; постанов державних виконавців про стягнення виконавчого збору.
Відповідно до ч.1 ст.18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно ст.34 Закону № 1404-VIII виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій, зокрема, у разі включення (за кожним кредитором, який є стягувачем у відповідному виконавчому провадженні) підприємств, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення", з виконавчих проваджень, стягувачами за якими є Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", її дочірня компанія "Газ України", публічне акціонерне товариство "Укртрансгаз", оператор газотранспортної системи, оператори газорозподільних систем, електропостачальники, оператори системи розподілу (як правонаступники в частині прав та обов'язків за договорами на постачання електричної енергії та про користування електричною енергією), у тому числі їхні правонаступники у разі заміни стягувача у виконавчому провадженні, а також теплогенеруючі організації, а боржниками - підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (п.10. ч.1 ст.34 Закону № 1404-VIII).
Відповідно до ч.6 ст.35 Закону № 1404-VIII у випадку, передбаченому пунктом 10 частини першої статті 34 цього Закону, виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій до виключення боржника з реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення". У разі поновлення виконавчого провадження, зупиненого на підставі пункту 10 частини першої статті 34 цього Закону, виконавче провадження повторному зупиненню з цих підстав не підлягає (за кожним кредитором, який є стягувачем у відповідному виконавчому провадженні).
За приписами ч.5 ст.35 Закону № 1404-VIII після усунення обставин, що стали підставою для зупинення вчинення виконавчих дій, виконавець не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли йому стало про це відомо, зобов'язаний продовжити примусове виконання рішення у порядку, встановленому цим Законом, про що виносить відповідну постанову.
Як встановлено судом, на виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) у складі зведеного виконавчого провадження ВП № 61899335 перебуває виконавче провадження ВП № 66703870 з примусового виконання постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України про стягнення з Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП 49988401 у розмірі 226697,11 грн.
Керуючись п.10 ч.1 ст.34, ст.35 Закону України "Про виконавче провадження" (у редакції Закону на момент винесення постанови), у зв'язку з включенням боржника - КП "Теплопостачання міста Одеса" до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення", постановою державного виконавця від 08.11.2021 р. вказане виконавче провадження було зупинене до виключення боржника з вказаного реєстру.
Однак, оскаржуваною поставною від 27.03.2023 р. старшим державний виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Пхіденком О.С. поновлено вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні ВП № 66703870 з примусового виконання постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України., яка прийнята керуючись ч.5 ст.35 Закону України "Про виконавче провадження".
З матеріалів справи вбачається, що на підставі наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 24.11.2021 р. № 304 Комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеса" було включено до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості у відповідності до вимог Закону № 1730-VІІІ.
Матеріали справи не містять відомостей, які б підтверджували виключення боржника з реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення".
Тобто, на момент винесення оскаржуваної постанови від 27.03.2023 р. обставини, які зумовили зупинення виконавчого провадження ВП № 66703870, змін не зазнали, адже боржника не виключено з реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення".
Таким чином, оскаржувана постанова ВП № 66703870 про поновлення вчинення виконавчих дій з примусового виконання постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України є протиправною та підлягає скасуванню.
Суд також звертає увагу, що серед іншого, що постанова державного виконавця ВП № 66703870 про поновлення вчинення виконавчих дій не містить мотивів, з яких виконавець прийняв відповідне рішення (дійшов певних висновків), а лише посилання на норму закону, на підставі якого винесено постанову без будь-яких додаткових обґрунтувань.
Щодо позовних вимог в частині зобов'язання відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) винести постанову про закінчення ВП № 66703870 на підставі п.16 ч.1 ст.39 та п.6 ч.5 ст.27 Закону України "Про виконавче провадження", суд вказує наступне.
Так, п.6 ч.5 ст.27 Закону № 1404-VIII передбачено, що виконавчий збір не стягується, зокрема, за виконавчими документами про стягнення заборгованості, яка підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" та Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу", а також згідно з постановами державних виконавців, винесеними до набрання чинності зазначеними законами.
Тобто, дана норма регулює питання відсутності у державного виконавця підстав для винесення постанови про стягнення виконавчого збору за виконавчими документами про стягнення заборгованості, яка підлягає врегулюванню відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" та Закону України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу".
Водночас, відповідно до п.16 ч.1 ст.39 Закону № 1404-VIII виконавче провадження підлягає закінченню у разі, зокрема, врегулювання (погашення, списання) відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення" неустойки (штрафів, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних, нарахованих на заборгованість теплопостачальних та теплогенеруючих організацій перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України", її дочірньою компанією "Газ України", публічним акціонерним товариством "Укртрансгаз", оператором газотранспортної системи та операторами газорозподільних систем, за спожитий природний газ, а також послуги з його транспортування та розподілу відповідно, перед теплогенеруючими організаціями за теплову енергію, отриману для її подальшого постачання споживачам та/або надання відповідних комунальних послуг, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, перед електропостачальниками або операторами системи розподілу (як правонаступниками в частині прав та обов'язків за договорами на постачання електричної енергії та про користування електричною енергією) за спожиту електричну енергію, що підлягали виконанню на підставі виконавчого документа за судовим рішенням, яке набрало законної сили.
Даною ж нормою, законодавець передбачив обов'язок державного виконавця закінчити виконавчого провадження за виключним переліком обставин, зокрема, серед іншого, виконанню мають підлягати виконавчі документи за судовим рішенням, яке набрало законної сили.
В даному ж випадку, виконавче провадження відкрито на підставі постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України про стягнення з Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП 49988401 у розмірі 226697,11 грн.
В той же час, з позовної заяви КП "Теплопостачання міста Одеса" вбачається, що позивач заперечує наявність у державного виконавця підстав для вчинення будь-яких виконавчих дій з виконання постанови ВП № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України про стягнення з КП "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП 49988401 у розмірі 226697,11 грн., оскільки, на його думку, виконавчий збір стягненню з позивача не підлягає взагалі.
Суд критично відноситься до таких тверджень представника позивача, оскільки предметом спору у даній адміністративній справі є правомірність дій державного виконавця під час винесення постанови від 27.03.2023 р. ВП № 66703870 про поновлення вчинення виконавчих дій, а не наявність або відсутність підстав для винесення постанови № 49988401, виданої 18.08.2021 р. відділом примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України про стягнення з КП "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП 49988401 у розмірі 226697,11 грн.
Постанова відділу примусового виконання рішень Департаменту ДВС Міністерства юстиції України від 18.08.2021 р. № 49988401 про стягнення з КП "Теплопостачання міста Одеси" виконавчого збору по ВП 49988401 у розмірі 226697,11 грн. є чинною та позивачем не оскаржувалась.
Таким чином, позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача винести постанову про закінчення ВП № 66703870 на підставі п.16 ч.1 ст.39 та п.6 ч.5 ст.27 Закону України "Про виконавче провадження" задоволенню не підлягають.
Згідно ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
З огляду на викладене, позовні вимоги КП "Теплопостачання міста Одеса" підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною 3 статті 139 КАС України встановлено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки за результатами розгляду адміністративної справи суд прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог, то з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь КП "Теплопостачання міста Одеса" підлягає стягненню судовий збір у сумі 2684 грн.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-77, 139, 242-246, 250, 255, 287 КАС України, суд -
вирішив:
Позовну заяву Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеса" (65029, м.Одеса, вул.Балківська, буд.1-Б, код ЄДРПОУ 34674102) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (65091, м.Одеса, вул.Розумовська, буд.37, код ЄДРПОУ 43315529) про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) від 27.03.2023 р. ВП № 66703870 про поновлення вчинення виконавчих дій.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (65091, м.Одеса, вул.Розумовська, буд.37, код ЄДРПОУ 43315529) на користь Комунального підприємства "Теплопостачання міста Одеси" (65029, м.Одеса, вул.Балківська, буд.1-Б, код ЄДРПОУ 34674102) судовий збір у сумі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко