Справа № 676/2962/23
Провадження № 3/676/923/23
24 квітня 2023 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , не працюючого,-
за ч. 2 ст. 173-2, ч. 3 ст. 178, ч. 2 ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , будучи протягом року підданим адміністративному стягненню за ч.ч. 1, 2 ст. 178 КУпАП належних висновків не зробив, 14.04.2023 року близько 02 год. 00 хв. біля будинку № 132 по вул. Ярослава Мудрого м. Кам'янець-Подільського, перебував в п'яному вигляді, ходив хитаючись та мав неохайний зовнішній вигляд, чим ображав людську гідність та громадську мораль. Своїми діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 178 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи протягом року підданим адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 182 КУпАП на шлях виправлення не став та 14.04.2023 року близько 02 год. 00 хв. перебуваючи біля будинку № 132 по вул. Ярослава Мудрого м. Кам'янець-Подільського, голосно кричав, чим порушив вимоги ст. 24 ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». Своїми діями, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 182 КУпАП.
Вина у вчиненому правопорушенні ОСОБА_1 підтверджується його особистими поясненнями, поясненнями свідка ОСОБА_2 , протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 633907 від 14.04.2023 року та ВАВ № 633908 від 14.04.2023 року та матеріалами справи.
Відповідно до ст.36 ч.2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При застосуванні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, наявність обставин, які обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Враховуючи наведене вище, особу ОСОБА_1 , який офіційно не працевлаштований, систематичність вчинення останнім адміністративних правопорушень, суд вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту в межах санкції статтей КУпАП, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення вбачається необхідним та достатнім для виховання особи та запобігання вчинення нових правопорушень як правопорушником, так і іншими особами.
Крім того, до Кам'янець-Подільського міськрайонного суду з Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшов протокол серії ВАВ № 633906 від 14.04.2023 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, відповідно до якого 14.04.2023 року о 02 год. 00 хв. на території домоволодіння по АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 вчинив конфлікт з своєю колишньою тещею ОСОБА_2 в ході якого виражався нецензурною лайкою та словесно погрожував фізичною розправою, чим вчинив домашнє насильство психологічного характеру повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення. Своїми діями вчинив адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього документи суд приходить до наступного.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За диспозицією ст. 173-2 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.
Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (п. 3 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»).
Відповідно до ст. 255 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В матеріалах справи відсутні докази, що вони є особами, на яких розповсюджується сфера дії законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству. (ст. 1 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству»), оскільки останні не є колишнім подружжям, не ведуть спільного господарства.
Судом, в межах наявних в протоколі про адміністративне правопорушення доказів та досліджених в судовому засіданні обставин справи, встановлено відсутність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно з п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178, ч. 2 ст. 182 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді 5 (п'яти) діб адміністративного арешту.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, щодо ОСОБА_1 закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя