Справа № 456/1996/23
Провадження № 3/456/1130/2023
іменем України
28 квітня 2023 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Гула Л. В. , розглянувши матеріали, які надійшли зі Стрийського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, 17.02.2022 притягався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП,
за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 970930 від 10.04.2023, 08.03.2023 в період з 09:00 по 11:00 ОСОБА_1 не з'явився на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області, чим порушив вимоги встановленого йому адміністративного нагляду, вчинивши правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, вважаю, що згаданий протокол та матеріали підлягають поверненню в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Статтею 256 КУпАП визначено форму та основні елементи змісту протоколу. Зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Окрім цього, відповідно до п. 12 розділу II «Документування адміністративних правопорушень» Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України № 1376 від 06.11.2015 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.12.2015 за № 1469/27941, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол.
За змістом ч. 2 ст. 187 КУпАП склад правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, становлять дії, які полягають у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Всупереч вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП в протоколі не розкрито об'єктивну сторону складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки з протоколу про адміністративне правопорушення та долучених до матеріалів справи документів неможливо встановити, чи притягався до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 187 КУпАП та чи накладалося на нього адміністративне стягнення протягом року за порушення правил адміністративного нагляду, встановлених відповідним судовим рішенням. З протоколу незрозуміла кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 2 ст.187 КУпАП, оскільки у фабулі протоколу відсутня кваліфікуюча ознака - повторність, що позбавляє суд можливості зробити висновок про наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Долучена до матеріалів справи копія постанови Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 17 лютого 2022 року не може слугувати належним та допустимим доказом, оскільки останньою на ОСОБА_1 накладено стягнення за ч. 1 ст. 187 КУпАП 17.02.2022, а відповідно до протоколу правопорушення вчинено ОСОБА_1 08.03.2023, тобто зі спливом одного року після накладення адміністративного стягнення. Відтак відсутня повторність у порушенні ОСОБА_1 встановлених правил адміністративного нагляду.
Згідно зі ст. 245 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, однак всупереч вищевказаного справа про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП, оскільки ставить під сумнів правильність кваліфікації дій останнього за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Вищевикладені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу є суттєвими, оскільки не дозволяють встановити наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до відповідальності, що, в свою чергу, позбавляє можливості достовірно встановити обставини правопорушення, і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_2 слід повернути в Стрийське районне управління поліції ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 245, 256, 278, 283 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 970930 від 10.04.2023, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути в Стрийське районне управління поліції ГУ НП у Львівській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В.Гула