Провадження № 1-в/582/6/23
Справа № 582/335/23
Копія
07 квітня 2023 року смт. Недригайлів
Недригайлівський районний суд Сумської області у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , за участі представника ВП №1 (с. Недригайлів) ОСОБА_3 , особи щодо якої заявлене подання про доцільність встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Недригайлів подання начальника ВП № 1 (с.Недригайлів) Роменського РВП ГУНП в Сумській області, ОСОБА_5 , про встановлення адміністративного нагляду
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Володимирівка Донецької області, українця, громадянина України, з середньою освітою, жителя АДРЕСА_1 , раніше судимого вироком Недригайлівського районного суду Сумської області від 23.07.2015 за ч.3 ст. 15, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 289, ч. 3 ст. 185, ч.2 ст. 185 КК України, з призначенням покарання у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років 6 місяців;
03.04.2023 начальник ВП № 1 (с.Недригайлів) Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_6 звернувся до Недригайлівського районного суду Сумської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , яке обґрунтоване тим, що останній після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, почав скоювати адміністративні правопорушення, що становить небезпеку для суспільства та потребує контролю з боку поліції.
Представник ВП № 1 (с.Недригайлів), ОСОБА_7 у судовому засіданні подання підтримав, просив його задовольнити.
У судовому засіданні ОСОБА_4 проти встановлення адміністративного нагляду не заперечував.
Вислухавши думку учасників, суддя, вирішуючи подання, виходить з наступного.
Вироком Недригайлівського районного суду Сумської області від 23.07.2015 ОСОБА_4 засуджений до 7 років 6 місяців позбавлення волі.
По звільненню з місць позбавлення волі та прибуттю на постійне місце проживання ОСОБА_4 , ВП №1 (с. Недригайлів) був поставлений на профілактичний облік, як особа, що формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», при цьому йому було роз'яснено, що в разі систематичного порушення ним громадського порядку стосовно нього буде встановлений адміністративний нагляд.
Під час профілактичної роботи ОСОБА_4 на попередження органів внутрішніх справ не зважав та на шлях виправлення не став і почав систематично порушувати громадський порядок.
Судом встановлено, що 03.10.2022 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП за перебування у п'яному вигляді в громадському місці, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді попередження, після чого винесено офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
У подальшому, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став і висновків для себе не зробив. 08.11.2022 він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП за куріння тютюнових виробів у забороненому місці, на зупинці транспортного засобу, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді попередження, після чого винесено друге офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
13.12.2022 ОСОБА_4 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 176 КУпАП за зберігання самогону без мети збуту та на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу, після чого винесено третє офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
У подальшому, ОСОБА_4 на шлях виправлення не став і висновків для себе не зробив. 15.12.2022 був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 177 КУпАП за придбання у невідомої особи самогону ємністю 1 літр та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, після чого винесено четверте офіційне попередження про можливість встановлення йому адміністративного нагляду.
Згідно приписів ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами Національної поліції.
Як вбачається з положень ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Пункт «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачає, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону є матеріали органів Національної поліції.
Згідно з положеннями ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; заборона перебування у визначених місцях району (міста); заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць. Під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд доходить висновку, що стосовно ОСОБА_4 слід встановити адміністративний нагляд строком 1 рік (12 місяців), із застосуванням частково обмежень, передбачених статтею 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 4, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -
Подання начальника ВП № 1 (с.Недригайлів) Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Володимирівка Донецької області, українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком один рік (12 місяців), застосувавши до нього такі обмеження:
- заборонити вихід з домогосподарства за місцем проживання в період часу з 22:00 до 05:00 години;
- заборонити без дозволу органів Національної поліції виїзд за межі адміністративного району;
- заборонити перебування в торгівельних закладах та інших місцях, де дозволено продаж спиртних напоїв на розлив;
- зобов'язати з'являтися ОСОБА_4 на реєстрацію до Недригайлівського відділу поліції один раз на місяць.
На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом семи діб з часу її проголошення до Сумського апеляційного суду.
Суддя:підпис З оригіналом згідно
Суддя: ОСОБА_1