30 березня 2023 року Справа № 160/19048/22
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рянської В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в місті Дніпрі у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛАН» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про скасування податкового повідомлення-рішення, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛАН» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, у якій позивач просить скасувати прийняте відповідачем податкове повідомлення-рішення № 261/32000402 від 13.10.2022.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ «АЛАН» за лютий 2022 року. За результатами перевірки складено акт камеральної перевірки № 248/32-00-04-02/24447183 від 19.09.2022, яким встановлено порушення ТОВ «АЛАН» п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України: неправомірне включення до складу податкового кредиту за лютий 2022 року податку на додану вартість за податковими накладними, що не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, у сумі 262087,14 грн, що призвело до завищення суми податкового кредиту податкової декларації з податку на додану вартість за лютий 2022 року та від'ємного значення з податку на додану вартість на 262087,14 грн.
29.09.2022 ТОВ «АЛАН» подало до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків заперечення до акту перевірки з копіями первинних документів, що підтверджують придбання ТОВ «АЛАН» товарів, сплату ТОВ «АЛАН» у складі їх вартості суми податку на додану вартість у розмірі 262087,14 грн, та поясненнями щодо правомірності включення ТОВ «АЛАН» до складу податкового кредиту такої суми податку на додану вартість.
12.10.2022 Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків листом № 3123/6/32-00-04-02-01-02 повідомило про відхилення заперечень ТОВ «АЛАН» на акт камеральної перевірки № 248/32-00-04-02/24447183 від 19.09.2022 як безпідставних.
13.10.2022 Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків було прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 261/32000402. Відповідачем не було враховано під час його прийняття пункт 32-2 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, яким керувалося ТОВ «АЛАН» при включенні до складу податкового кредиту суми податку на додану вартість у розмірі 262087,14 грн, сформованої за податковими накладними від ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ», що не зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних. Місцезнаходженням ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» є м. Мелітополь Запорізької області, яке тимчасово окуповане збройними формуваннями Російської Федерації. Враховуючи відсутність будь-якого зв'язку з ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ», Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків як на момент складання акту камеральної перевірки від 19.09.2022, так і на момент прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення від 13.10.2022, не доведено можливість ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» своєчасно виконати свій податковий обов'язок. На думку позивача, не сплинув встановлений Порядком підтвердження можливості чи неможливості виконання платником обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, строк повідомлення про відсутність у ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» можливості виконання податкового обов'язку. Тому твердження відповідача в частині порушення ТОВ «АЛАН» вимог п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України є передчасними. Можливі порушення постачальником товару вимог податкового законодавства не можуть бути підставою для висновку про порушення покупцем товару вимог закону щодо формування податкового кредиту. Платник податків (покупець товарів) не повинен зазнавати негативних наслідків, зокрема, у виді позбавлення права на податковий кредит, за можливу неправомірну діяльність його контрагента за умови, якщо судом не встановлено фактів, які свідчать про обізнаність платника податків щодо такої поведінки контрагента та злагоджність дій між ними. Позивач вважає, що Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків не доведено наявність достатніх, обґрунтованих підстав для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.12.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами; встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи.
22.12.2022 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просив відмовити у задоволенні позову. Обґрунтовуючи заперечення проти позовних вимог, відповідач зазначив, що 12.10.2022 на засіданні постійної комісії Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків з розгляду заперечень та пояснень до актів перевірок було розглянуто подані ТОВ «АЛАН» заперечення до акту камеральної перевірки № 248/32-00-04-02/24447183 від 19.09.2022 з доданими до заперечень копією договору від 10.08.2019, укладеного між ТОВ «АЛАН» і ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ», та копіями платіжних доручень № 30853 від 04.02.2022 та № 42729 від 15.02.2022. Комісія визнала наведені у запереченнях аргументи і доводи ТОВ «АЛАН» такими, що не містять обґрунтування для перегляду висновків акту, а висновки акту правомірними.
13.10.2022 було прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 261/32000402, яке отримано ТОВ «АЛАН» 21.10.2022. Суть порушення полягає в тому, що ТОВ «АЛАН» до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за лютий 2022 року включено суму ПДВ по податковим накладним, які станом на дату складання акту камеральної перевірки не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, по постачальнику ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» за період взаємовідносин - лютий 2022 року в сумі ПДВ 262087,14 грн.
На адресу ТОВ «АЛАН» було направлено запит № 2601/6/32-00-04-02-01-02 від 14.09.2022 про надання обґрунтованих пояснень щодо підтвердження правомірності формування податкового кредиту, сформованого від постачальників без реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, що відображені в декларації з податку на додану вартість за звітний податковий період - лютий 2022 року. Станом на дату складання акту камеральної перевірки відповідь від ТОВ «АЛАН» не надходила. Листом № 207 від 28.09.2022 ТОВ «АЛАН» надано відповідь щодо взаємовідносин із ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» за лютий 2022 року, до якої додано копії договору від 10.08.2019, платіжних доручень № 30853 від 04.02.2022 та № 42729 від 15.02.2022. Пояснення щодо формування податкового кредиту без реєстрації податкової накладної в ЄРПН за змістом були тотожними запереченням до акту перевірки.
Відповідач зазначає, що камеральну перевірку податкової декларації з ПДВ за лютий 2022 року ТОВ «АЛАН» проведено у встановлені законодавством строки. У Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків відсутні функціональні повноваження щодо доведення можливості/неможливості ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» виконувати свій податковий обов'язок. Відповідно до інформаційно-комунікаційних баз даних ДПС ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947), починаючи зі звітного періоду - лютого 2022 року не звітує з ПДВ, рентної плати та екологічного податку, звіти по яким подавалися платником податків до введення воєнного стану в Україні. При цьому платник телекомунікаційними засобами надав податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за І, ІІ та ІІІ квартали 2022 року. Крім того, 13.07.2022, 26.07.2022, 31.08.2022 та 17.10.2022 платником надано повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту. Квитанції про прийняття ДПС України вищенаведеної звітності свідчать про накладення на звітність електронної печатки юридичної особи - платника податку та електронних підписів посадових осіб підприємства.
За основним місцем обліку ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» - до ГУ ДПС у Запорізькій області, а також до ГУ ДПС у Вінницькій області (виконання функцій до 19.09.2022), ГУ ДПС у Львівській області, за яким ДПС України закріплено виконання функцій ГУ ДПС у Запорізькій області, було направлено запит № 3153/7/32-00-04-02-01-03 від 03.10.2022 про надання інформації щодо подання/неподання зазначеним суб'єктом господарювання заяви щодо можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, та прийняття рішення за результатами розгляду такої заяви у разі її подання. Головне управління ДПС у Львівській області службовим листом № 2838/7/13-01-04-10-11 від 17.10.2022 надало інформацію про відсутність заяви ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» щодо неможливості виконання платником податків обов'язків. У доведеному листом ДПС України № 14470/7/99-00-04-02-01-07 від 17.11.2022 переліку платників, які надали заяви щодо неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947) не зазначено. Отже, відсутні документальні підтвердження неможливості виконання ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» податкового обов'язку в частині реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відзив Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків містив клопотання про розгляд даної справи в порядку загального позовного провадження. 23.12.2022 судом постановлено ухвалу про відмову в задоволенні вказаного клопотання відповідача.
У відповіді на відзив, яка надійшла до суду, позивач підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позовній заяві. Зазначив, що пунктом 32-2 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України передбачено можливість платника податку включати до складу податкового кредиту за податкові періоди лютого, березня, квітня і травня 2022 року суми податку на додану вартість лише на підставі наявних первинних (розрахункових) документів навіть за відсутності реєстрації податкових накладних в ЄРПН. Положення зазначеного пункту не містять часових меж дії сформованого таким чином податкового кредиту та не пов'язують подальше збереження таких сум у складі податкового кредиту з реєстрацією чи нереєстрацією таких податкових накладних в ЄРПН. Відповідач не заперечує наявність у позивача первинних документів, на підставі яких ТОВ «АЛАН» включило до складу податкового кредиту сплачені ним суми податку на додану вартість у складі вартості товару на рахунок постачальника товару - ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ». Подальше зарахування суми такого податку до державного бюджету України, а також складання і реєстрація відповідної податкової накладної у ЄРПН від ТОВ «АЛАН» не залежать. Висновок відповідача про навність можливості у ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» виконувати свої податкові зобов'язання є припущенням. Перебування ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» на території населеного пункту, тимчасово окупованого збройними формуваннями Російської Федерації, є однією з підстав неможливості виконання платником податків-юридичною особою податкових обов'язків. Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, обов'язок доведення можливості платником податків своєчасно виконати свій податковий обов'язок, покладається на контролюючий орган. На думку позивача, у відзиві не наведено переконливих доказів можливості ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» виконувати свої податкові обов'язки. Перебування ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» на тимчасово окупованій території створює значні ризики використання електронного підпису та електронної печатки не уповноваженими представниками. Тому їх використання не є беззаперечним доказом можливості ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» виконувати свої податкові зобов'язання.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що ТОВ «АЛАН» (код ЄДРПОУ 24447183) зареєстровано як юридичну особу, про що внесено запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 12241200000001233.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видами економічної діяльності ТОВ «АЛАН» є: 10.11 Виробництво м'яса (основний); 10.13 Виробництво м'ясних продуктів; 10.71 Виробництво хліба та хлібобулочних виробів; виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання; 10.85 Виробництво готової їжі та страв; 10.89 Виробництво інших харчових продуктів, н.в.і.у.; 46.32 Оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами; 52.10 Складське господарство; 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту; 71.20 Технічні випробування та дослідження.
ТОВ «АЛАН» як платник податків перебуває на податковому обліку в Східному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків.
19.09.2022 Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків на підставі пп. 19-1.1.1, 19-1.1.2, 19-1.1.46 п. 19-1.1 ст. 19, пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України (далі також - ПК України) проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ТОВ «АЛАН» (код ЄДРПОУ 24447183) за лютий 2022 року.
За результатами проведеної перевірки податковим органом складено акт № 248/32-00-04-02/24447183 від 19.09.2022 (далі також - акт перевірки).
За змістом акта перевірки, при її проведенні використано: інформаційну базу даних ДПС України - ІКС «Податковий блок»; податкову декларацію з ПДВ за лютий 2022 року від 23.03.2022, реєстраційний номер 9044152481, уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за лютий 2022 року - від 08.07.2022 реєстраційний номер 9116512039 та від 16.09.2022 реєстраційний номер 9186069265; дані Єдиного реєстру податкових накладних.
Перевіркою встановлено такі порушення ТОВ «АЛАН»:
- п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України з урахуванням пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України в частині неправомірного включення до складу податкового кредиту за звітний період декларування лютий 2022 року податку на додану вартість за податковими накладними, не зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, у сумі 262087,14 грн, що призвело до завищення суми податкового кредиту (рядок 17) податкової декларації з ПДВ за лютий 2022 року у розмірі 262087,14 грн;
- п. 200.1, абз. «в» п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України, внаслідок чого завищено від'ємне значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиу наступного звітного (податкового) періоду у розмірі 262087,14 грн.
Відповідальність платника передбачена пунктом 123.1 статті 123 глави 11 розділу ІІ Податкового кодексу України.
В акті перевірки також зазначено, що ТОВ «АЛАН» до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за лютий 2022 року включено суму ПДВ по податковим накладним, які станом на дату складання акту камеральної перевірки не зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних, по постачальнику ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947) за період взаємовідносин - лютий 2022 року в сумі ПДВ 262087,14 грн.
ТОВ «АЛАН» було подано до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків заперечення вих. № 206 від 28.09.2022 на акт камеральної перевірки № 248/32-00-04-02/24447183 від 19.09.2022. До заперечень було додано, зокрема, копію договору № 93 від 10.08.2019 та копії платіжних доручень № 30853 від 04.02.2022 та № 42729 від 15.02.2022.
Відповідно до п. 1.1 договору поставки № 93, укладеного 10.08.2019 між ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947, місцезнаходження: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Героїв України, буд. 175) (постачальником) і ТОВ «АЛАН» (код ЄДРПОУ 24447183) (покупцем), за цим договором постачальник зобов'язується передавати у власність покупцю свиней у живій вазі (товар), а покупець зобов'язується прийняти та оплатити його на умовах даного договору.
Згідно з п. 1.2 цього договору точна назва, кількість, вид, вагові категорії товару вказуються у накладних на кожну поставку товару. Накладні є невід'ємною частиною цього договору. Договір складений для забезпечення та проведення багаторазових поставок товару протягом строку його дії.
Пунктом 2.1 договору передбачено, що ціна на товар, що поставляється, договірна, визначається сторонами окремо на кожну партію і вказується в рахунках на оплату та відповідно у накладних, які є невід'ємною частиною даного договору. В рахунках та накладних окремо зазначається ціна без ПДВ, сума ПДВ та загальна до сплати сума за товар.
Оплата по даному договору проводиться покупцем на умовах 100% передоплати, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника (п. 2.2 договору).
У разі, якщо постачальником здійснено передачу/відвантаження товару без попередньої оплати за умови приймання товару покупцем або перевізником покупця на складі постачальника, оплата за попередній (відвантажений) товар повинна бути проведена покупцем в повному обсязі в день поставки товару (пункт 2.5 договору).
Розділом 8 «Прикінцеві положення» договору поставки № 93 від 10.08.2019 передбачено, що постачальник гарантує реєстрацію податкових накладних в Єдином реєстрі податкових накладних у терміни, передбачені чинним законодавством України (пункт 8.1).
Постачальник зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо складання та реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдином реєстрі податкових накладних не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. У разі не реєстрації/несвоєчасної реєстрації, порушення порядку заповнення податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної постачальник зобов'язується сплатити покупцю суму ПДВ, що вказана у відповідній незареєстрованій/несвоєчасно зареєстрованій, складеній з порушенням порядку заповнення податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної, протягом п'яти банківських днів з моменту отримання відповідної вимоги покупця. У випадку відсутності відшкодування у зазначений у цьому пункті строк, покупець має право зменшити суму, що підлягає сплаті за поставлений товар на суму відшкодування втраченого ПДВ в односторонньому порядку, що не буде вважатися порушенням зобов'язання щодо оплати (пункт 8.3 договору).
Відповідно до платіжного доручення № 30853 від 04.02.2023 ТОВ «АЛАН» було сплачено на розрахунковий рахунок постачальника - ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947) 626021,76 грн. У призначенні платежу зазначено - оплата за свиней згідно з договором № 93 від 10.08.2019, у тому числі ПДВ 104336,96 грн.
Згідно з платіжним дорученням № 42729 від 15.02.2023 ТОВ «АЛАН» було сплачено на розрахунковий рахунок постачальника - ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947) 600000,00 грн. У призначенні платежу зазначено - за свиней згідно з договором № 93 від 10.08.2019, у тому числі ПДВ 20%.
За результатами розгляду заперечень ТОВ «АЛАН» до акту перевірки листом Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків № 3123/6/32-00-04-02-01-02 від 12.10.2022 повідомлено про правомірність висновків акту перевірки. У листі зазначено, зокрема, що сформований у податковій декларації з ПДВ податковий кредит повинен бути підтверджений податковими накладними, що зареєстровані в ЄРПН. З урахуванням пункту 8 розділу ІІ Порядку № 225 платники податків подають до контролюючого органу заяву про неможливість виконання податкових обов'язків та документи в електронній формі шляхом подання через Електронний кабінет або у паперовій формі шляхом подання до контролюючого органу за місцем податкової адреси або будь-якого сервісного центру контролюючого органу. У Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків відсутні функціональні повноваження щодо доведення можливості/неможливості ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ», основним місцем обліку якого є ГУ ДПС у Запорізькій області, виконувати свій податковий обов'язок.
13.10.2022 Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків на підставі акта перевірки № 248/32-00-04-02/24447183 від 19.09.2022 сформовано податкове повідомлення-рішення № 261/32000402 (форми «В4»), яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми ПДВ згідно з декларацією з ПДВ за лютий 2022 року за № 9044152481 від 23.03.2022 (уточнюючі розрахунки 9116512039 від 08.07.2022 та 9186069265 від 16.09.2022) на суму 262087 грн.
Не погодившись із прийнятим контролюючим органом податковим повідомленням-рішенням, ТОВ «АЛАН» звернулося до суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд зазначає таке.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначає Податковий кодекс України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).
Згідно з п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Пунктом 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України передбачено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Відповідно до п.п. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України передбачено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Згідно з п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.
Відповідно до п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.4 статті 201 Податкового кодексу України, платники податку в разі здійснення постачання товарів/послуг протягом періоду, за який складається така податкова накладна, постачання яких має безперервний або ритмічний характер: покупцям - платникам податку - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер протягом періоду, за який складається така податкова накладна, з урахуванням усього обсягу постачання товарів/послуг відповідному платнику протягом такого місяця; покупцям - особам, не зареєстрованим платниками податку, - можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання, зведену податкову накладну з урахуванням всього обсягу постачання товарів/послуг таким покупцям, з якими постачання мають такий характер, протягом такого місяця.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем. Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період. У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
У матеріалах справи відсутні відомості щодо подання ТОВ «АЛАН» разом із податковою декларацією з ПДВ за лютий 2022 року заяви із скаргою на постачальника товарів - ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» відповідно до п. 201.10 Податкового кодексу України, як і відомості про звернення ТОВ «АЛАН» до вказаного постачальника з вимогою сплатити йому суму ПДВ, що вказана у незареєстрованих податкових накладних за звітний період лютий 2022 року.
Статтею 1 Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.
У подальшому строк дії воєнного стану в Україні продовжувався указами Президента 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022 та Указом Президента № 58/2023 від 06.02.2023, яким строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.
Відповідно до пункту 32-2, яким доповнено підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу України згідно із Законом № 2120-IX від 15.03.2022 (в редакції Закону № 2260-IX від 12.05.2022), тимчасово, за податкові періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, платники податку включають до складу податкового кредиту звітного (податкового) періоду суми податку на додану вартість, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Згідно з підпунктом 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (із змінами, внесеними згідно із Законом № 2142-IX від 24.03.2022; в редакції Закону № 2260-IX від 12.05.2022) у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності та/або документів (повідомлень), у тому числі передбачених статтями 39 і 39-2, пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої цим Кодексом відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов'язки щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 липня 2022 року, подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року. Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у цьому підпункті, та перелік документів на підтвердження затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Підпунктом 69.1-1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України передбачено, що платники податку на додану вартість зобов'язані забезпечити у строки, встановлені підпунктом 69.1 цього пункту, реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадає на періоди, зазначені у підпункті 69.1 цього пункту, та уточнити (привести у відповідність) податковий кредит, задекларований платниками на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, з урахуванням даних податкових накладних та/або розрахунків коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Наказом Міністерства фінансів України № 225 від 29.07.2022 затверджено Порядок
підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі Порядок № 225).
Пунктом 3 розділу ІІ Порядку № 225 встановлено, що у разі неможливості виконання платником податків податкового обов'язку, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу, платник податків подає не пізніше 30 вересня 2022 року заяву про відсутність такої можливості (крім виконання обов'язку щодо реєстрації акцизних накладних та/або подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового, та/або подання заявки на переміщення пального або спирту етилового транспортними засобами, що не є акцизними складами пересувними тощо) разом з вичерпним переліком документів (копій документів), інформації, які передбачені Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - юридичної особи, у тому числі щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 або Переліком документів, що підтверджують неможливість платника податків - фізичної особи, зокрема самозайнятої особи, своєчасно виконати свій податковий обов'язок, у тому числі обов'язок податкового агента затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 29 липня 2022 року № 225 (далі - Переліки документів) до контролюючого органу в порядку передбаченому пунктом 8 цього розділу.
Відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку № 225 платники податків, які не подали у строки, встановлені пунктами 3 та 4 цього розділу, заяви у довільній формі та відповідних документів (копії документів), що підтверджують неможливість виконання податкового обов'язку, передбаченого Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи або щодо яких контролюючий орган прийняв вмотивоване рішення щодо можливості своєчасного виконання таким платником податків свого податкового обов'язку, вважаються такими, що мають можливість своєчасно виконати податкові обов'язки у терміни, визначені Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з пунктом 8 розділу ІІ Порядку № 225 платники податків подають до контролюючого органу заяву та документи в електронній формі шляхом надсилання через Електронний кабінет або у паперовій формі шляхом подання до контролюючого органу за місцем податкової адреси або будь-якого сервісного центру контролюючого органу, або надсилання поштою з повідомленням про вручення.
Підставою неможливості виконання платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами податкових обов'язків (у тому числі обов'язків податкових агентів) є, зокрема, перебування (податкова адреса платника податків та/або фактичне знаходження / знаходження виробничих потужностей тощо) на території населеного пункту, у якому ведуться воєнні (бойові) дії, який (які) знаходиться в оточенні (блокуванні) або тимчасово окупований збройними формуваннями Російської Федерації (підпункт 6 пункту 1 розділу ІІ Порядку № 225).
Мелітопольська міська територіальна громада включена до затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 Переліку тимчасово окупованих Російською Федерацією (дата початку тимчасової окупації 25.02.2022).
Пунктом 1 розділу ІІІ Порядку № 225 передбачено, що заява платника податків щодо неможливості своєчасно виконати свій податковий обов'язок у довільній формі та відповідні документи (копії документів) розглядаються контролюючим органом протягом 20 календарних днів з дня, наступного за днем їх отримання, з можливістю продовження терміну розгляду з урахуванням строку, передбаченого для направлення попереднього рішення. Платники податків надають документ чи кілька документів (копію документа чи документів), інформацію, що можуть бути використані для підтвердження неможливості виконання ними своїх податкових обов'язків.
У разі недостатності документів (копій документів), що підтверджують неможливість виконання у платника податків податкових обов'язків, контролюючий орган направляє попереднє рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку (далі - Попереднє рішення) за формою, що додається, з пропозицією щодо надання платником податку конкретних додаткових документів (копій документів) на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання платниками податків податкових обов'язків.
Якщо платник податку не надав додаткових документів (копій документів), обґрунтувань / пояснень на підтвердження зазначеної у заяві підстави (підстав) неможливості виконання податкових обов'язків, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення на підставі попередньо поданої платником податків заяви, документів (копій документів) та інформації, що можуть бути використані для підтвердження можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податку своїх податкових обов'язків.
Контролюючий орган у разі потреби може звертатися до компетентних органів щодо додаткового підтвердження обставин, викладених у заяві платника податків та відповідних документах.
Обов'язок доведення щодо можливості чи неможливості платником податків своєчасно виконати свій податковий обов'язок покладається на контролюючий орган. Контролюючий орган встановлює причинно-наслідковий зв'язок між обставинами непереборної сили (форс-мажорними обставинами), що сталися в результаті збройної агресії Російської Федерації, безпосереднім впливом таких обставин саме на такого платника та можливістю виконання ним податкового обов'язку станом на дату, на яку припадає граничний термін виконання такого обов'язку, та керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає вмотивоване рішення щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку за формою, що додається.
На лист Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків № 3153/7/32-00-04-02-01-03 від 03.10.2022 Головне управління ДПС у Львівській області листом № 2838/7/13-01-04-10-11 від 17.10.2022 повідомило, що від ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947) заява щодо можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, не надходила.
Листом Державної податкової служби України № 14470/7/99-00-04-02-01-07 від 17.11.2022 доведено до Головних управлінь ДПС в областях, м. Києві, Міжрегіональних управлінь ДПС по роботі з великими платниками податків для врахування при проведенні камеральних перевірок інформацію, отриману від територіальних органів ДПС щодо розгляду заяв платників податків та документів (копій документів), інформації, підтверджуючої відсутність можливості виконання податкових обов'язків. У додатку до зазначеного листа «Реєстрація Рішень/Попередніх рішень щодо можливості чи неможливості своєчасного виконання платником податків свого податкового обов'язку», в якому містяться відомості щодо 4836 платників податків, відсутня інформація щодо ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947).
З урахуванням пункту 7 розділу ІІ Порядку № 225 платник податків ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» вважається таким, що має можливість своєчасно виконати податкові обов'язки у терміни, визначені Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, оскільки ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» не подало у строки, встановлені пунктами 3 та 4 цього розділу, заяву у довільній формі та відповідних документів (копії документів), що підтверджують неможливість виконання податкового обов'язку, передбаченого Кодексом або іншим законодавством, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи.
Крім того, до відзиву відповідачем додано копії квитанцій про прийняття ГУ ДПС у Запорізькій області поданих ПрАТ «АГРОПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ» (код ЄДРПОУ 31914947) в електронній формі податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 1 квартал 2022 року від 17.06.2022, за 1 квартал 2022 року від 21.06.2022, за 2 квартал 2022 року від 27.10.2022, за 3 квартал 2022 року від 27.09.2022, та повідомлень про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту за серпень 2022 року від 31.08.2022 і за жовтень 2022 року від 17.10.2022.
Беручи до уваги вищенаведене, судом встановлено, що ТОВ «АЛАН» з порушенням п. 198.6 ст. 198, п. 200.1, абз. «в» п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України включено до складу податкового кредиту за звітний період декларування лютий 2022 року податок на додану вартість за податковими накладними, не зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, у сумі 262087,14 грн, що призвело до завищення суми податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за лютий 2022 року у розмірі 262087,14 грн, внаслідок чого завищено від'ємне значення з ПДВ, що зараховується до складу податкового кредиу наступного звітного (податкового) періоду у розмірі 262087,14 грн.
Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб визначений Конституцією та законами України.
Прийняте Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків на підставі акту перевірки № 248/32-00-04-02/24447183 від 19.09.2022 податкове повідомлення-рішення № 261/32000402 від 13.10.2022 є обґрунтованим і таким, що прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, виконано встановлений ч. 2 ст. 77 КАС України обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, та спростовано твердження позивача про порушення його прав та інтересів.
Беручи до уваги вищенаведене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Позивачем у зв'язку з розглядом даної справи понесено витрати зі сплати судового збору в сумі 3931,31 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 49847 від 31.10.2022.
Відповідно до вимог статті 139 КАС України у зв'язку з відмовою у задоволенні вимог позивача, розподіл понесених ним судових витрат зі сплати судового збору не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 72-77, 90, 243, 246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛАН» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «АЛАН», місцезнаходження: 49041, м. Дніпро, вул. Стартова, буд. 26, код ЄДРПОУ 24447183.
Відповідач: Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, місцезнаходження: 49600, м. Дніпро, проспект Олександра Поля, буд. 57, код ЄДРПОУ ВП 43968079.
Повне рішення суду складено 30.03.2023.
Суддя В.В. Рянська