Справа № 598/449/23
провадження № 3/598/291/2023
"03" квітня 2023 р. Суддя Збаразького районного суду Тернопільської області Гудима І.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, працюючого начальником державного навчального закладу «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» м.Збараж Тернопільської області, військовослужбовця, РНОКПП - НОМЕР_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
за ч.3 ст.164-14 КпАП України,
встановив:
До провадження Збаразького районного суду Тернопільської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.164-14 КпАП України.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №13-05-0002/2023 від 09 лютого 2023 року ОСОБА_1 звинувачується в тому, що «при проведенні перевірки закупівель ДК 021:2015: 15130000-8 - М'ясопродукти, ДК 021:2015 -15110000 - М'ясо (м'якуш свинини (охолоджена) (інформація оприлюднена в електронній системі закупівель за номерами ID: UA-2022-09-15-011739-а, UA-2022-09-20-010962-а та UA-2022-09-20-010791-а), проведених Державним навчальним закладом «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою» за адресою АДРЕСА_2 , виявлено порушення законодавства закупівлі, а саме: ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальника Коледжу та який відповідно до розділу 2 п. 2.2. Контракту здійснює поточне (оперативне) керівництво Закладом освіти, забезпечує виконання завдань Закладу освіти, передбачених законодавством України, Статутом закладу освіти, та цим контрактом, укладає в межах повноважень договори, інші угоди, умисно вніс, шляхом підписання додаткових угод №1 від 04.10.2022 зміни до істотних умов Договорів про закупівлю продукції харчової промисловості на постачання м'яса (м'якуш свинини (охолоджена) та м'ясопродукти укладені з ФОП ОСОБА_2 за № 01-29/09 від 01.10.2022, № 02-30/09 від 01.10.2022, № 07-30/09 від 01.10.2022, які не передбачено законом, зокрема пунктом другим частини п'ятої статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: збільшення ціни за одиницю товару без документального підтвердження коливання ціни товару на ринку в сторону збільшення, чим порушив п.2 ч.5 ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII».
Відповідальність за внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом, передбачено ч.3 ст.164-14 КпАП України.
Під час вивчення матеріалів адміністративної справи було встановлено, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем на якого поширюється дія Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.
Так, згідно витягу з наказу Міністра оборони України №149 від 28 березня 2019 року відповідно до пункту 153 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України підполковника ОСОБА_1 , командира дивізіону артилерійської розвідки 44 окремої артилерійської бригади оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Сухопутних військ Збройних Сил України, за його угодою увільнено від займаної посади та відряджено до Міністерства освіти і науки України із залишенням на військовій службі для призначення на посаду Державного навчального закладу «Тернопільський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою».
24 травня 2019 року між Міністерством оборони України в особі Міністра оборони України ОСОБА_3 та ОСОБА_1 укладено контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу строком на п'ять років.
Згідно посвідчення офіцера серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 перебуває на військовій службі у Збройних Силах України.
Як передбачено ст.15 КпАП України військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи, адміністративний арешт. У разі притягнення таких осіб до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі направлення особи, яка вчинила таке насильство, на проходження програми для осіб, які вчинили домашнє насильство чи насильство за ознакою статі, здійснюється на загальних підставах.
Частинами 1 та 2 преамбули Дисциплінарного статуту Збройних Сил України передбачено, що цей Статут визначає сутність військової дисципліни, обов'язки військовослужбовців, а також військовозобов'язаних та резервістів під час проходження навчальних (перевірочних) і спеціальних зборів щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг. Усі військовослужбовці Збройних Сил України незалежно від своїх військових звань, службового становища та заслуг повинні неухильно керуватися вимогами цього Статуту.
З наведено вбачається, що ОСОБА_1 , є військовослужбовцем Збройних Сил України, на якого поширюється дія Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, а тому за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.164-14 КпАП України повинен нести дисциплінарну відповідальність.
Враховуючи вищевикладене, приходжу до висновку, що матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.164-14 КУпАП, необхідно повернути Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області для вирішення питання про передачу вказаних матеріалів відповідному органу з метою вирішення питання про притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності.
Керуючись ст.ст.15, 256, 278, 280 КУпАП, суддя,
постановив:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.164-14 КпАП України повернути в Управління Західного офісу Держаудитслужби в Тернопільській області з для вирішення питання про передачу вказаних матеріалів відповідному органу з метою притягнення ОСОБА_1 до дисциплінарної відповідальності.
Суддя Збаразького
районного суду Ігор ГУДИМА