Постанова від 27.02.2023 по справі 463/3900/22

Справа №463/3900/22

Провадження №3/463/10/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2023 року м. Львів

суддя Личаківського районного суду м. Львова Мармаш В.Я., розглянувши матеріали справи, які надійшли з УПП у м. Львові ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , зареєстрованого в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків під реєстраційним номером: НОМЕР_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_1 23.05.2022 о 21 год. 07 хв. на вул. Мала, 52 у м. Львові керував автомобілем марки «Renault Thalia», д.н.з. НОМЕР_3 , з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, неадекватна поведінка в обстановці, що склалась) відмовився від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на виявлення стану алкогольного сп'яніння в присутності двох свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , що зафіксовано записом нагрудного відеореєстратора інспектора поліції, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху.

ОСОБА_1 в судове засідання втретє не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомленим належним чином. Крім того, інформація про дату проведення судового засідання була розміщена на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет - http://court.gov.ua. Заяви про відкладення розгляду справ від ОСОБА_1 на адресу суду не надходило.

У відповідності до ст. 268 КУпАП суд розглядає справу у відсутності ОСОБА_1 .

Вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні у ній докази, суд дійшов до наступного висновку.

Диспозиція норми ч. 1 ст. 130 КУпАП виділяє два окремих, незалежних один від одного види адміністративних правопорушень. Перший, це керування транспортним засобом в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а другий, це відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

Згідно з п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно з п. 2 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого Постановою КМУ № 1103 від 17.12.2008р., огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначається Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1452/735 від 09.11.2015 р.

Згідно з п. 6, п. 7 Розділу І цієї Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду на місці чи в закладі охорони здоров'я поліцейський складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Письмовими показами свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 стверджується, що зазначений водій в їх присутності відмовився пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці та у відповідному спеціальному медичному закладі. Крім того, зазначена обставина підтверджується відеозаписом нагрудного відеореєстратора інспектора поліції, зокрема:

-о 21:06:24 (clip - 0) інспектор поліції виявив у водія ознаки алкогольного сп'яніння та запропонував пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці;

-о 21:08:03(clip - 0) водій відмовляється пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці;

-21:08:52 (clip - 0) інспектор поліції виявив у водія ознаки алкогольного сп'яніння та запропонував пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння у спеціальному медичному закладі;

- 21:08:52 (clip - 0) водій відмовляється пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння у спеціальному медичному закладі;

-о 21:06:45 (clip - 4) інспектор поліції повторно запропонував пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці із застосуванням спеціального технічного засобу - приладу «Drager»;

-о 21:06:48 (clip - 4) водій відмовляється пройти таку перевірку;

-о 21:07:08 та 21:07:12 (clip - 4) інспектор поліції втретє та вчетверте запропонував пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці із застосуванням спеціального технічного засобу та у спеціальному медичному закладі;

-о 21:07:15 (clip - 4) водій відмовляється пройти таку перевірку;

-о 21:07:30 (clip - 4) інспектор поліції роз'яснює наслідки такої відмови;

-о 21:07:48 (clip - 4) інспектор поліції вп'яте запропонував пройти перевірку для визначення стану алкогольного сп'яніння на місці із застосуванням спеціального технічного засобу та у спеціальному медичному закладі та роз'яснює водію наслідки такої відмови;

-о 21:07:56 (clip - 4) водій відмовляється пройти таку перевірку.

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 , відмовився від проходження відповідно до встановленого законом порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці та у спеціальному медичному закладі, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху, а тому в його діях є ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність не вбачаю, та вважаю, що до нього слід застосувати вид адміністративного стягнення - штраф з позбавленням права керування транспортними засобами на певний строк.

Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно із Законом України “Про судовий збір”, розмір судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 496,20 грн. (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2022).

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 284, 294 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн. (сімнадцять тисяч гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 496,20 грн. судового збору у справі.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.

Суддя: В.Я. Мармаш