Справа №203/4206/22
Провадження №2/0203/426/2023
29.03.2023 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Католікяна М.О.,
при секретарі Гапоновій К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики,
1. 31 жовтня 2022 року позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики. Заявлені позовні вимоги обґрунтовані тим, що 05.03.2021 між ТОВ «ФК «І Безпечне агентство необхідних кредитів» (правонаступником якого є позивач) та відповідачем було укладено договір позики, за умовами якого останній одержав грошові кошти в сумі 5 000,00 грн строком на 27 днів зі сплатою процентів у розмірі 1,99% на день. Відповідач не виконав свої зобов'язання з повернення коштів, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з нього заборгованості за договором позики у сумі 16 390,17 грн (з урахуванням процентів) (а.с.а.с. 1 - 4, 30).
2. Представник позивача до суду не з'явився, звернувшись з клопотанням про розгляд справи за його відсутності (а.с . 38).
3. Відповідач до суду також не з'явився, був повідомлений належним чином. У справі є достатньо доказів для її вирішення, що у сукупності з викладеними обставинами дає суду підстави для застосування положень частини 4 статті 223, статті 280 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК).
4. 29 березня 2023 року у засіданні суд постановив ухвалу про розгляд справи у заочному порядку.
5. Справу розглянуто без фіксування звукозаписувальними технічними засобами на підставі частини 2 статті 247 ЦПК.
6. Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
7. Судом встановлено, що 05.03.2021 між товариством з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «І Безпечне агентство необхідних кредитів» (правонаступником якого є позивач) та відповідачем було укладено договір позики (на умовах повернення позики в кінці строку позики) №1261698, за умовами якого останній одержав грошові кошти в сумі 5 000,00 грн строком на 27 днів зі сплатою процентів у розмірі 1,99% на день (а.с.а.с. 6 - 16).
8. Дотепер відповідач не виконав свої зобов'язання з повернення позичених коштів.
9. Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК) підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори й інші правочини.
10. Згідно зі статтею 1046 ЦК за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду і такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передачі грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
11. За правилами, встановленими абзацом першим частини 1 статті 1049 ЦК, позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти в такій же сумі або речі, визначені родовими ознаками, в такій же кількості, такого ж роду і такої ж якості, які були передані йому позикодавцем) у строк і в порядку, встановлені договором.
12. За укладеним договором ТОВ «ФК «І Безпечне агентство необхідних кредитів» передало відповідачеві 5 000,00 грн, про що свідчать матеріали справи, отже, вказаний правочин, у розумінні статті 1046 ЦК, було укладено.
13. Відповідач неналежно виконує свої зобов'язання з повернення позичених коштів та процентів за ними, і у нього перед позивачем утворилася заборгованість у сумі 16 390,17 грн (відповідно до доданого позивачем розрахунку), а саме:
- 5 000,00 грн - основна заборгованість;
- 11 390,17 грн - проценти.
14. Частиною 1 статті 14 ЦК встановлено, що цивільні обов'язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
15. За приписами статті 526 ЦК зобов'язання повинні виконуватися потрібним чином згідно з умовами договору та вимогами цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов та вимог - за звичаями ділового обороту або інших вимог, які звичайно пред'являються.
16. З огляду на викладене суд доходить висновку про необхідність задоволення заявленого у справі позову.
17. У порядку статті 141 ЦПК з відповідача на користь позивачка також підлягає стягненню компенсація його судових витрат у сумі 2 481,00 грн (а.с. 5).
18. Керуючись статтями 5, 7, 10 - 13, 19, 23, 76 - 81, 89, 133, 141, 209, 210, 213, 223, 228, 229, 258, 259, 263 - 265, 267, 274, 275, 279 - 282 Цивільного процесуального кодексу України, суд
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» (ідентифікаційний код - 35625014; 01032, Україна, місто Київ, вулиця Симона Петлюри, 30) до ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за договором позики задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» заборгованість за договором позики (на умовах повернення позики в кінці строку позики) від 05 березня 2021 року №1261698 у сумі 16 390,17 гривень (5 000,00 гривень - основна заборгованість; 11 390,17 гривень - проценти), компенсацію судових витрат у сумі 2 481,00 гривня, разом - 18 871,17 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Заочне рішення може бути оскаржено позивачем, третьою особою в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на заочне рішення може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини заочного рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється від дня складення повного судового рішення. Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом вказаних строків не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя М.О. Католікян