Ухвала від 30.03.2023 по справі 924/1013/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

УХВАЛА

"30" березня 2023 р.Справа № 924/1013/22

м. Хмельницький

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Виноградової В.В., розглянувши заяву з додатковими грошовими вимогами у справі

за заявою Головного управління ДПС у Хмельницькій області, м. Хмельницький

про відкриття провадження у справі про банкрутство

приватного підприємства "Коммандос Альфа", м. Хмельницький

за участю представників:

Головного управління ДПС у Хмельницькій області: Нетребко О.М.

розпорядника майна: Аверкин В.В.

приватного підприємства "Коммандос Альфа": не з'явився

У засіданні оголошено вступну і резолютивну частини ухвали.

встановив: ухвалою Господарського суду Хмельницької області від 24.01.2023, зокрема відкрито провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Коммандос Альфа" (29025, м. Хмельницький, вул. Курчатова, 35; код 35860953); визнано грошові вимоги Головного управління Державної податної служби у Хмельницькій області до приватного підприємства "Коммандос Альфа" частково, а саме: в загальній сумі 1713900,44 грн (з яких 1694618,70 грн основного платежу, 7490,29 грн штрафних санкцій та 11791,45 грн пені), а також 24810,00 грн судового збору, сплаченого за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство; у решті грошові вимоги (в сумі 555555,71 грн основного платежу) відхилено; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів приватного підприємства "Коммандос Альфа" та процедуру розпорядження майна; призначено попереднє засідання суду на 15.03.2023 (в якому у подальшому оголошено перерву на 30.03.2023).

На виконання вищезазначеної ухвали суду з метою виявлення кредиторів боржника 27.01.2023 оприлюднено повідомлення (додаткове) про відкриття провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Коммандос Альфа" у встановленому ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства порядку.

Від Головного управління ДПС у Хмельницькій області на адресу суду надійшла заява (від 22.02.2023) з додатковими грошовими вимогами до боржника, в якій просить визнати додаткові грошові вимоги в розмірі 486715,09 грн, з яких 323945,30 грн основного платежу, 162769,79 грн пені, та включити їх до реєстру вимог кредиторів до 3 та 6 черги відповідно.

Ухвалою суду від 07.03.2023 Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області повідомлено про недоліки заяви (від 22.02.2023) з додатковими грошовими вимогами в розмірі 486715,09 грн до боржника та встановлено строк для усунення недоліків у 10 днів з дня отримання ухвали.

Ухвалою суду від 20.03.2023 заяву Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області (від 22.02.2023) з додатковими грошовими вимогами до боржника до розгляду в попередньому засіданні господарського суду (30.03.2023).

Від розпорядника майна на адресу суду надійшов, зокрема звіт (від 20.03.2023) про надсилання повідомлення кредитору про результати розгляду додаткових грошових вимог до боржника та їх отримання кредитором (долучено, зокрема копію повідомлення від 06.03.2023, в якому розпорядником майна додаткові грошові вимоги визнані повністю в сумі 486715,09 грн як конкурсні (323945,30 грн основний платіж - 3 черга, 162769,79 грн пеня - 6 черга)).

Від Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області на адресу суду надійшли додаткові пояснення (від 28.03.2023) щодо нарахування пені.

У попередньому засіданні представник Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області подану заяву з додатковими грошовими вимогами до боржника підтримала в повному обсязі.

Арбітражний керуючий розпорядник майна Аверкин В.В. у попередньому засіданні зауважив про визнання ним додаткових грошових вимог Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області.

Боржник в попереднє засідання не з'явився, відзиву та будь-яких клопотань боржником не подано. Ухвала суду від 15.03.2023 направлена на адресу боржника, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та у заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, і повернута на адресу суду з відміткою відділення поштового зв'язку «адресат відсутній за вказаною адресою». З приводу наведеного судом враховуються положення ч. 6 ст. 242 ГПК України.

Судом враховується, що відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно з ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства кредитор, за заявою якого відкрито провадження у справі, має право заявити додаткові грошові вимоги до боржника у межах строку, встановленого частиною першою цієї статті.

Частиною 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Як убачається з матеріалів справи, заява Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області (від 22.02.2023) з додатковими грошовими вимогами до боржника подана у межах строку, встановленого ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства.

За приписами ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

Так, 21.03.2023 від розпорядника майном боржника - арбітражного керуючого Аверкина В.В. на адресу суду надійшов звіт (від 20.03.2023) про надсилання повідомлення кредитору про результати розгляду додаткових грошових вимог до боржника та їх отримання кредитором (з додатками).

Розпорядником майна визнано додаткові грошові вимоги Головного управління ДПС у Хмельницькій області в повному обсязі (з них 323945,30 грн основний платіж - 3 черга, 162769,79 грн пеня - 6 черга) та передбачено їх внесення до реєстру вимог кредиторів після визнання господарським судом (повідомлення від 06.03.2023, зміни та доповнення до відомостей про результати розгляду вимог кредиторів від 06.03.2023).

За приписами ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

Як убачається із заяви Головного управління ДПС у Хмельницькій області (від 22.02.2023) з додатковими грошовими вимогами до боржника, кредитором заявлено вимогу до боржника в розмірі 486715,09 грн, з яких 323945,30 грн основного платежу, 162769,79 грн пені.

Судом враховується, що стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначає кредитора як юридичну або фізичну особу, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника. Конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника (абзац 13 статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідно до п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) він регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

За визначенням п. 14.1.39 ст. 14 ПК України грошове зобов'язання платника податків - це сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п. 14.1.156 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк); згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Статтею 41 ПК України органи державної фіскальної служби віднесено до переліку контролюючих органів, що здійснюють від імені держави функції контролю за своєчасністю і правильністю сплати суб'єктами господарювання податків і зборів, зокрема, шляхом проведення документальних невиїзних перевірок платників податків відповідно до статті 78 ПК України.

Положеннями ст. 46 ПК України на платників податків покладено обов'язок з подання податкових декларацій контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі яких здійснюється нарахування (сплата) податкового зобов'язання.

Крім того, відповідно до пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України пеня - це сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи; відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Підпунктом 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПК України визначено, що нарахування пені розпочинається: при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Згідно з п. 129.4 ст. 129 ПК України на суми грошового зобов'язання, визначеного підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 цієї статті (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення його сплати, починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, включаючи день погашення, із розрахунку 100 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Згідно з пп. 129.3.3 п. 129.3 ст. 129 ПК України нарахування пені закінчується (крім пені, передбаченої підпунктами 129.1.2, 129.1.4 пункту 129.1 цієї статті) у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).

Із поданої Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області заяви з додатковими грошовими вимогами до боржника в загальному розмірі 486715,09 грн слідує, що вимоги останньої в розмірі 323945,30 грн ґрунтуються на поданих боржником податкових деклараціях з плати за землю за 2021 рік від 14.02.2021, а вимоги в розмірі 162769,79 грн - на підставі ст. 129 ПК України, яка передбачає нарахування пені на несплачені грошові зобов'язання (1694618,70 грн основного платежу та 7490,29 грн штрафних санкцій, визнаних ухвалою суду про відкриття провадження у справ про банкрутство), що підтверджується витягом з інтегрованої картки платника.

Отже, враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку про обґрунтованість додаткових грошових вимог Головного управління ДПС у Хмельницькій області до боржника на суму 486715,09 грн, які підлягають задоволенню, а саме: 323945,30 грн основного платежу із включенням в третю чергу вимог кредиторів, 162769,79 грн пені із включенням в шосту чергу вимог кредиторів. Окремо підлягає включенню в першу чергу вимог кредиторів 5368,00 грн сплаченого Головним управлінням ДПС у Хмельницькій області судового збору.

Керуючись ст. ст. 45, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Державної податної служби у Хмельницькій області (від 22.02.2023) з додатковими грошовими вимогами до боржника в розмірі 486715,09 грн задовольнити.

Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17; код ЄДРПОУ ВП 44070171) до боржника - приватного підприємства "Коммандос Альфа" (29025, м. Хмельницький, вул. Курчатова, 35; код 35860953) на суму 486715,09 грн, з яких 323945,30 грн основного платежу - третя черга задоволення вимог кредиторів, 162769,79 грн пені - шоста черга задоволення вимог кредиторів, а також 5368,00 грн судового збору - перша черга задоволення вимог кредиторів.

Ухвала набирає законної сили 30.03.2023.

Ухвала може бути оскаржена у строки та порядку, встановлені ст. ст. 256, 257 ГПК України.

Повний текст ухвали складено 30.03.2023.

Суддя Виноградова В.В.

1 - до справи,

2 - ГУ ДПС у Хмельницькій області (29000, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17; km.official@tax.gov.ua),

3 - боржнику (29000, м. Хмельницький, вул. Курчатова, 35),

4 - арбітражному керуючому Аверкину В.В. (вул. Розвадовського, 7, м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область, 32315; ІНФОРМАЦІЯ_1).