Постанова від 20.03.2023 по справі 909/573/22

ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" березня 2023 р. Справа №909/573/22

Західний апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючий - суддя О.В. Зварич

судді В.М. Гриців

І.Б. Малех,

секретар судового засідання Р.А. Пишна,

розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Комунального підприємства "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради за № 613 від 22.12.2022 року (вх. № 01-05/3172/22 від 26.12.2022 року)

на рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.11.2022 року (суддя І.Є. Горпинюк; повний текст рішення складено 02.12.2022 року)

у справі № 909/573/22

за позовом: Комунального підприємства "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради (надалі КП "Калуська енергетична компанія")

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Карпатнафтохім" (надалі ТзОВ "Карпатнафтохім")

про визнання неправомірними дій щодо необґрунтованого нарахування оплати за очищення господарсько-побутових стічних вод, зобов'язання здійснити перерахунок вартості послуг,

за участю:

від позивача: Шевчук П.В. - директор;

від відповідача: Бойко З.Р. - адвокат (довіреність №10/1-37 від 06.12.2022 року),

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст позовних вимог і відзиву на позовну заяву

29.07.2022 року КП "Калуська енергетична компанія" звернулось до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до ТзОВ "Карпатнафтохім" про визнання неправомірними дій щодо необґрунтованого нарахування оплати за очищення господарсько-побутових стічних вод, зобов'язання здійснити перерахунок вартості послуг з очищення господарсько-побутових стічних вод, що передаються на очисні споруди ТзОВ "Карпатнафтохім" за період листопад 2021 - червень 2022 років.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач неправомірно включає в об'єм господарсько-побутових стічних вод, очищення яких він здійснює на умовах укладеного між сторонами договору, воду, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення і неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення міста Калуша, а також об'єм іншої води, яка була піднята на міських водозаборах з метою забезпечення транспортування господарсько-побутових стоків до очисних споруд. Позивач зазначає, що атмосферна та колекторно-дренажна вода використовуються для розведення густої маси концентрованих реалізованих господарсько-побутових стоків та зменшення їх гранично-допустимої концентрації. Цей вид стічної води є за походженням водозабірною водою, не потребує очищення на очисних спорудах та виконує виключно транспортну і санітарну функцію. Споживачі КП "Калуська енергетична компанія" здійснюють оплату виключно за реалізацію господарсько-побутових стоків, а не за весь об'єм стічних вод, що попутно транспортуються на очисні споруди через загальносплавну міську каналізацію. Підприємство не отримує жодного відшкодування за витрати, пов'язані з забезпеченням транспортування всього об'єму стічних вод, ні за очищення іншого об'єму стічних вод (атмосферних та інших колекторно-дренажних стічних вод), аніж господарсько-побутові. На думку позивача, різновидами стічної води є господарсько-побутова, виробнича та дренажно-колекторська вода. При цьому, остання (яка утворилась внаслідок атмосферних опадів, або інфільтрована на заборах вода та використовується для транспортування господарсько-побутових стічних вод) не входить в об'єм води, очищення якої є предметом договору.

У відзиві на позовну заяву (вх. № 11098/22) відповідач заперечив проти задоволення позову. Вважає, що сторони визначили предметом договору послугу очищення господарсько-побутових стічних вод - водовідведення в частині очищення стічних вод. Вода, яку позивач вважає дренажно-колекторною, не потребувала би очистки тільки за умови роздільного транспортування на очисні споруди чи в водний об'єкт. Оскільки дана вода перекачується на очисні споруди разом з господарсько-побутовими стічними водами і стічними водами технологічного походження, вона теж є господарсько-побутовою стічною водою. Облік кількості стічних вод від позивача проводиться відповідно до п. 3.1 договору повіреними приладами обліку позивача.

Короткий зміст рішення суду першої інстанції

Рішенням господарського суду Івано-Франківської області від 25.11.2022 року у справі №909/573/22 відмовлено в задоволенні позову КП "Калуська енергетична компанія". Судові витрати по справі покладено на позивача.

Рішення суду мотивоване тим, що відповідач з дотриманням умов договору та Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27.06.2008, здійснює нарахування обсягів послуг очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод) відповідно до показників приладів обліку, а щодо ст.Кропивник - за кількістю води питної, що надходить з мережі централізованого водопостачання. Доводи позивача про зменшення нарахованих обсягів послуг на об'єми стічних вод, що утворились внаслідок випадання атмосферних опадів, танення снігу, льоду, та об'єми води, що використовується для транспортування господарсько-побутових стоків, зменшення їх гранично-допустимої концентрації, і необхідність нарахування плати лише за господарсько-побутові стоки, відведення яких позивач виконав для власних споживачів, не ґрунтуються на умовах укладеного договору та положеннях законодавства.

Короткий зміст вимог апеляційної скарги та узагальнені доводи особи, яка подала апеляційну скаргу

Позивач подав апеляційну скаргу, в якій не погоджується з рішенням суду першої інстанції, вважає його необґрунтованим та прийнятим з порушенням норм матеріального і процесуального права. Зокрема зазначає, що у даному спорі важливим є підтвердження необхідності виокремлення дощових і талих вод із загального об'єму та їх окремого розрахунку за окремою формулою, що передбачена законодавством, а не власне сама математична формула такого підрахунку. Звертає увагу на те, що формула з розрахунку об'єму атмосферних опадів визначена у ДСТУ 3013-95 Гідросфера. Правила контролю за відведенням дощових і снігових стічних вод з території міст і промислових підприємств. Покликається на те, що у розділі 4 договору «Зобов'язання сторін» та у розділі 5 договору «Відповідальність сторін» визначено обов'язки обох сторін та регламентовано конкретні підстави настання відповідальності за їх невиконання. Зокрема, відповідно до п. 4.1 договору замовник зобов'язується не допускати скидів стічних вод, що перевищують 38400 куб.м. на добу та не більше 1800 куб.м./год. з врахуванням коефіцієнта нерівномірності 1,23. Відтак, незалежно від джерела походження води, якщо загальний об'єм стічних вод, що постачаються на очисні споруди замовником, не перевищує нормативний об'єм, порушення зі сторони замовника не виникає. У договорі немає вказівки стосовно визначення, власне, дощових і талих вод як понаднормативних. Крім того, дощово-талі води входять до загального об'єму стічних вод, що разом обліковується приладом обліку і протягом періоду з листопада 2021 року по червень 2022 року загальний об'єм стічних вод не перевищував нормативний об'єм, передбачений договором, що також підтверджується систематичним зняттям показів лічильника на випускних трубопроводах №1 і №2 з міста Калуша перед приймальною камерою стічних вод (покази двоканального ультразвукового лічильника «Ергомера-125БВ(м)» наявні у відповідача). При цьому, використання Підприємством чистої води для транспортування господарсько-побутових стоків до очисних споруд, розведення густої маси концентрованих реалізованих господарсько-побутових стоків та зменшення їх гранично допустимих концентрацій жодним чином не спрямоване на виготовлення та реалізацію продукції, використання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Відтак, таке використання має місце після реалізації послуги водовідведення на етапі транспортування до очисних споруд відповідача і не знаходиться в межах господарської діяльності позивача. Апелянт не заперечує стосовно обліку усього об'єму стічних вод, що транспортуються на очисні споруди відповідача приладами обліку, оскільки так визначено в договорі. Проте, звертає увагу на те, що стічні води, що входять до загального об'єму стічних вод, мають різне походження, з яких господарсько-побутовими стічними водами (предмет договору), є виключно реалізовані стічні води, в той час як дренажно-колекторні, дощово-талі та інші стічні води не використовуються в господарській діяльності Підприємств, але технічно повинні обліковуватися разом через неможливість їх попереднього розподілу. Обсяг господарсько-побутових стічних вод у повному обсязі фіксується приладами обліку. Весь обсяг стічних вод (які відповідач узагальнено називає господарсько-побутовими), а обсяг реалізованих господарсько-побутових стічних вод, який також фіксується приладами обліку, також виокремлюється в доданому до позовної заяви Розрахунку з метою адекватного розрахунку вартості послуги з очищення виключно даного виду стічної води, а не усього об'єму. Скаржник покликається на те, що згідно з п. 1 договору замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання надавати замовнику послуги з очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод). Відтак, сторони не погоджували очищення інших стічних вод, окрім господарсько-побутових, а той факт, що господарсько-побутова вода змішана з іншими стічними водами, які є чистими за своєю природою, не означає, що інші стічні води теж потребують очищення і їх необхідно обліковувати разом з господарсько-побутовими стічними водами в одному об'ємі. Вважає дії відповідача неправомірними та такими, що суперечать договору на очищення господарсько-побутових стічних вод, укладеному між сторонами. Крім того, оплата споживачами здійснюється виключно за реалізовані господарсько-побутові стоки, а не за весь об'єм стічних вод, що попутно транспортуються на очисні споруди через недоліки системи міської каналізації. Тому Підприємство не отримує жодного відшкодування ні за витрати, пов'язані з забезпеченням транспортування всього об'єму стічних вод, ні за очищення іншого об'єму стічних вод (атмосферні та інші колекторно-дренажні стічні води), аніж господарсько-побутові. Наголошує на тому, що оплата споживачами комунальних платежів згідно встановленого органом місцевого самоврядування тарифу є єдиним джерелом доходу КП "Калуська енергетична компанія". Просить скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.11.2022 року у справі №909/573/22 та прийняти нове рішення, яким задоволити позов.

Узагальнені доводи та заперечення інших учасників справи

Відповідач в письмових поясненнях (вх. № 01-04/1613/23) вважає аргументи скаржника безпідставними та такими, що не відповідають суті фактичних правовідносин, які склалися між сторонами. Звертає увагу на те, що в договорі №А2021100674 від 08.07.2021 року сторони чітко визначили, яку послугу буде надавати Товариство, встановивши предметом договору саме очищення господарсько-побутових стічних вод - централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод. «Дренажно-колекторна вода» (в розумінні Апелянта) не потребувала би очистки тільки за умови роздільного транспортування на очисні споруди, або безпосередньо в водний об'єкт. Через те, що ці води перекачуються на очисні споруди разом з господарсько-побутовими стічними водами і стічними водами технологічного походження, в рамках укладеного договору вони також є господарсько-побутовими (стічними водами). Облік кількості стічних вод від позивача відповідно до п.3.1 договору здійснюється повіреними приладами обліку позивача, а фактичний обсяг наданих послуг оформляється двостороннім актом. Зауважує, що апелянт не здійснює оплати наданих послуг за договором, навіть за ту частину, яку визнає. Просить залишити без змін рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.11.2022 року у справі №909/573/22, апеляційну скаргу КП "Калуська енергетична компанія" - без задоволення.

Розгляд клопотання

Скаржник заявив клопотання (вх. 01-04/1376/23) про приєднання до матеріалів справи Звіту 2 ТП-водгосп про використання води за 2022 рік.

Колегія суддів, порадившись, прийшла до висновку про відсутність правових підстав для задоволення даного клопотання з наступних підстав.

Згідно з частинами 1-4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до частини 3 статті 269 Господарського процесуального кодексу України докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом апеляційної інстанції у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від нього.

Приписи частини 3 статті 269 Господарського процесуального кодексу України передбачають наявність таких критеріїв, які є обов'язковою передумовою для вирішення питання про прийняття судом апеляційної інстанції додаткових доказів, а саме "винятковість випадку" та "причини, що об'єктивно не залежать від особи".

Отже, при поданні учасником справи доказів, які не були подані до суду першої інстанції, такий учасник справи повинен обґрунтувати, в чому полягає винятковість випадку неподання зазначених доказів до суду першої інстанції у встановлений строк, а також надати відповідні докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об'єктивно не залежали від особи, яка їх подає.

У своєму клопотанні КП "Калуська енергетична компанія" не повідомляє про причини неподання відповідного доказу до суду першої інстанції.

По своїй суті, Звіт 2 ТП-водгосп про використання води за 2022 рік, копію якого апелянт просить долучити до матеріалів справи - це новий доказ, якого не існувало на час прийняття судом першої інстанції оскарженого рішення.

З огляду на наведене, колегія суддів ухвалила відмовити у задоволенні клопотання про приєднання зазначеного доказу на стадії апеляційного перегляду рішення суду першої інстанції.

В судовому засіданні представник позивача підтримав доводи, наведені в апеляційній скарзі.

Представник відповідача просила залишити без змін оскаржене рішення суду першої інстанції, апеляційну скаргу - без задоволення.

Обставини справи

08.07.2021 року між КП “Калуська енергетична компанія” (замовник) та ТзОВ “Карпатнафтохім” (виконавець) укладено договір № А2021100674, відповідно до якого замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання надавати замовнику послуги з очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод) (надалі послуги) (а.с. 6-10).

На умовах даного договору замовник оплачує послуги, що будуть надані виконавцем в межах даного договору (п.1.1 договору).

Згідно з п. 1.2 договору орієнтовний обсяг надання послуг (додаток № 2 до договору) в період з 01.07.2021 по 31.12.2021 складає 2313,487 тис.куб.м.

У відповідності до п. 2.1 договору ціна на послуги (за 1000 куб.м) встановлюється рішенням органу місцевого самоврядування та на момент укладення договору складає 2560,00 грн. без ПДВ, (3072,00 грн. з ПДВ).

При зміні ціни на послуги виконавець направляє на адресу замовника письмове повідомлення з відповідною Додатковою угодою про зміну ціни на послуги за цим договором. Змінена ціна на послуги є обов'язковою для застосування в розрахунках між сторонами, починаючи з дати її встановлення.

В пункті 3.1 договору сторони погодили, що облік кількості стічних вод від замовника здійснюється повіреними приладами обліку замовника: а) двоканальним ультразвуковим лічильником “Ергомера-125БВ(м)”, встановленим на випускних трубопроводах №1 і №2 на «Вузлі комерційного обліку стічних вод з міста Калуша» за згодою сторін за межею балансової належності мереж цеху нейтралізації і очищення промислових стічних вод (надалі цех НіОПСВ) виконавця; б) двоканальним ультразвуковим лічильником “Ергомера-125.Б-В2” виконавця, встановленим на випускному трубопроводі №3 від комунального закладу “Центральна районна лікарня” перед приймальною камерою стічних вод. При виході з ладу приладу обліку замовника, проведення повірки та в інших можливих випадках до усунення неполадок, кількість стічних вод приймається по приладу обліку виконавця, а при його виходу з ладу - виходячи з середньої величини кількості стічних вод за попередні три доби. Приладом обліку виконавця приймається двоканальний ультразвуковий лічильник “Ергомера 125.Б-В2”, встановлений на випускних трубопроводах №1 і №2 з міста Калуша перед приймальною камерою стічних вод. Доступ до лічильників, запірної арматури опломбовує виконавець з оформленням актів, які підписується уповноваженими особами обох сторін. Сторони зобов'язані надати одна одній, при першій вимозі, технічну документацію на прилади. Замовник забезпечує доступ до лічильника “Ергомера-125БВ(м)” відповідальним представникам виконавця протягом двох годин після повідомлення. Замовник забезпечує виконавцю технічну можливість постійного доступу до показів “Вузла комерційного обліку стічних вод міста Калуша” в режимі онлайн. Кількість господарсько-побутових стічних вод від ст. Кропивник визначається за кількістю води питної, що надходить з мережі централізованого водопостачання. У випадку розбіжностей показів між комерційним приладом обліку стічних вод замовника та приладом обліку стічних вод виконавця, яка перевищує сумарну похибку приладів, сторони організовують спільну перевірку приладів згідно програми, яка узгоджується сторонами протягом одного робочого дня.

Відповідно до п. 3.2 договору фактичний обсяг наданих послуг, що підлягає оплаті, оформляється двостороннім актом про надання послуг датою не пізніше останнього дня звітного періоду та підписується сторонами до 3-го числа місяця, наступного за звітним. Акти про надання послуг оформляє виконавець і передає на підпис замовнику.

У випадку не підписання та/або необґрунтованої відмови замовника від підписання акта надання послуг виконавець, згідно з показниками приладів обліку (або розрахунку), складає та односторонньо підписує акт надання послуг, який є підставою для оплати замовником наданих послуг (п. 3.3 договору).

За умовами п. 3.4 договору оплата послуг замовником здійснюється до 25-го числа місяця, наступного за звітним, за фактично надані послуги в звітному місяці на підставі двостороннього акта про надання послуг, шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок виконавця. Оплата послуг проводиться замовником з вказуванням у призначені платежу назви послуги, звітного періоду її надання та номеру даного договору.

Згідно з п. 4.1 договору виконавець зобов'язується надавати послуги у відповідності до стандартів та нормативів, визначених чинним законодавством; повідомляти замовника про надходження по трубопроводах №1, №2 з м. Калуша і №3 від Комунального закладу “Центральна районна лікарня” стічних вод з забрудненнями, що перевищують допустимі концентрації, відразу після їх виявлення; надавати оперативну інформацію в телефонному режимі та на електронний адрес замовника, вказаний у розділі 11 договору, щодо рівня забруднюючих речовин та інших наявних у виконавця даних, отриманих в процесі надання послуг, на вимогу замовника; приймати на очищення стічні води згідно акта розмежування експлуатаційної відповідальності між виконавцем та замовником; утримувати в належному технічному та санітарному стані каналізаційні мережі і очисні споруди, які обслуговує виконавець.

У відповідності до п. 4.2 договору замовник зобов'язується: проводити розрахунки за надання послуг з очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення) по цінах та на умовах, визначених в розділі 3 цього договору; використовувати та підтримувати в технічно справному стані грабельні пристрої на станціях перекачування стічних вод з метою недопущення попадання будівельного, промислового, господарсько-побутового сміття, ґрунту і абразивних речовин на очисні споруди; скидати на очисні споруди цеху НіОПСВ виконавця господарсько-побутові стічні води з концентраціями забруднень, що не перевищують показники, які приведені в додатку № 3 до договору; не допускати присутності в стічних водах забруднень, не передбачених в додатку № 3 до договору, а також перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин, що вказані в “Узагальненому переліку гранично допустимих концентрацій (ГДК) шкідливих речовин для води рибогосподарських водойм”; не допускати скидів стічних вод, що перевищують 38400 куб.м на добу, але не більше 1800 куб.м/год з врахуванням коефіцієнта нерівномірності 1,23; вчасно проводити розрахунки за надання послуг; утримувати в належному технічному та санітарному стані каналізаційні мережі, які обслуговує замовник.

Згідно з 5.1 договору за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за договором, сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

В пункті п. 9.1 сторони погодили, що договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2021, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами договору своїх зобов'язань за ним.

Відповідно до п. 10.1 до даного договору додаються такі додатки: Додаток №1 - Договірна вартість надання послуг; Додаток №2 - Орієнтовний обсяг надання послуг на період з 01.07.2021 по 31.12.2021; Додаток №3 - Показники гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах; Додаток №4 - Акт розмежування балансової приналежності і експлуатаційної відповідальності мереж водовідведення між цехом НіОПСВ ТОВ «Карпатнафтохім» та КП «Калуська енергетична компанія».

В Додатку № 1 до договору № А2021100674 від 08.07.2021 Договірна вартість надання послуг (очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення) передбачено: кількість 2313,487 тис. куб.м; ціна за 1000 куб.м без ПДВ: 2560,00 грн; загальна вартість без ПДВ: 5922526,72 грн, загальна вартість з ПДВ: 7107032,06 грн (а.с.11).

Згідно з Додатком № 2 визначено помісячний орієнтовний обсяг послуг з очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення) в період липень - грудень 2021 року: липень 2021 - 449,751 тис.куб.м; серпень 2021 - 356,204 тис.куб.м; вересень 2021 - 369,678 тис.куб.м; жовтень 2021 - 439,037 тис.куб.м; листопад 2021 - 360,250 тис.куб.м; грудень 2021 - 338,567 тис.куб.м (а.с. 11 на звороті).

Додатковою угодою № 1 від 31.12.2021 до договору № А2021100674 від 08.07.2021 сторони виклали в новій редакції пункти 1.2, 2.2, 9.1 договору та додатки № 1 та №2 (а.с.12).

Так, у новій редакції п. 1.2 договору передбачає, що орієнтовний обсяг надання послуг (додаток № 2 до договору) в період з 01.07.2021 по 31.12.2021 складає: очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення) - 648,267 тис.куб.м. Орієнтовний обсяг надання послуг (додаток № 2 до договору) в період з 01.01.2022 по 31.12.2022 складає: очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення) - 4465,850 тис. куб.м.

Пункт 2.2 договору (у новій редакції) передбачає, що загальна орієнтовна договірна вартість (додаток № 1 до договору) 2020-2021 років, виходячи з орієнтовного обсягу послуг в період з 01.07.2021 по 31.12.2021 та орієнтовного обсягу надання послуг в період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановленого п. 1.2 договору, становить 13092139,52 грн. без ПДВ та 15710567,42 грн з ПДВ.

Новою редакцією п. 9.1 договору передбачено, що договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2022, а в частині розрахунків - до повного виконання сторонами договору своїх зобов'язань за ним.

За змістом додатку № 1 до договору (в редакції додаткової угоди № 1 від 31.12.2021), договірна вартість послуг очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення): на 2021 рік - кількість 648,267 тис. куб.м, ціна 2560,00 грн без ПДВ за 1000 куб.м., загальна вартість 1659563,52 грн без ПДВ, 1991476,22 грн з ПДВ; на 2022 рік - кількість 4465,85 тис. куб. м, ціна 2560,00 грн без ПДВ за 1000 куб.м, загальна вартість 11432576,00 грн без ПДВ, 13719091,20 грн з ПДВ (а.с.13).

Відповідно до додатку № 2 до договору (в редакції додаткової угоди № 1 від визначено помісячний орієнтовний обсяг надання послуг на період з 01.07.2021 по 31.12.2022, зокрема: листопад 2021 - 309,700 тис.куб.м; грудень 2021 - 308,567 тис.куб.м; січень 2022 - 358,750 тис.куб.м; лютий 2022 - 358,550 тис.куб.м; березень 2022 - 449,250 тис.куб.м; квітень 2022 - 348,350 тис.куб.м; травень 2022 - 389,300 тис.куб.м; червень 2022 - 342,050 тис.куб.м; липень 2022 - 306,650 тис.куб.м; серпень 2022 - 307,400 тис.куб.м; вересень 2022 - 389,100 тис.куб.м; жовтень 2022 - 333,450 тис.куб.м; листопад 2022 - 376,650 тис.куб.м; грудень 2022 - 506,650 тис.куб.м (а.с.14).

Рішенням Калуської міської ради від 23.10.2018 № 230 “Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ТОВ “Карпатнафтохім”, для Товариства встановлено тариф на централізоване водовідведення для споживачів, які є суб'єктами господарювання у сфері централізованого водовідведення - 2,56 грн/м3 (без ПДВ) (а.с. 71).

На виконання умов договору № А2021100674 від 08.07.2021 (з наступними змінами та доповненнями), відповідач протягом листопада 2021 року - червня 2022 року надавав позивачу послуги з очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення), в тому числі на ст. Кропивник, про що щомісячно складав акти на надання послуг з очищення стічних вод (а.с. 30-37).

В зазначених актах на надання послуг з очищення стічних вод відображено, зокрема, кількість (од. виміру м3) очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення), які прийняв та очистив відповідач упродовж кожного місяця.

Акти на надання послуг з очищення стічних вод за період з листопада 2021 року по червня 2022 року позивач підписав із зауваженнями щодо найменування послуг та їх кількості (од. виміру м3).

У своїх зауваженнях до актів на надання послуг з очищення стічних вод, КП “Калуська енергетична компанія” кількість одержаних послуг (од. виміру м3), які ТзОВ “Карпатнафтохім” вказує як очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення), називає загальною кількістю прийнятих стічних вод на очищення та виділяє окремо: атмосферні (колекторно-дренажні води міської зливової каналізації) та господарсько-побутові стічні води (реалізація централізованого водовідведення КП “Калуська енергетична компанія”).

На підтвердження зауважень до актів на надання послуг з очищення стічних вод згідно договору № А2021100674 від 08.07.2021, КП “Калуська енергетична компанія” надала: розрахунок об'єму колекторно-дренажних стоків у період листопад 2021 - червень 2022 (а.с. 20); розрахунок планового середньорічного об'єму стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів і неорганізовано потрапляє в мережі централізованої системи водовідведення міста Калуша (а.с. 21); розрахунки планового об'єму стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів і неорганізовано потрапляє в мережі централізованої системи водовідведення міста Калуша, які складені помісячно за період листопад 2021 - червень 2022 років (а.с. 22-29); розрахунки кількості спожитої води і стоків підприємствами та населенням м. Калуша, складені помісячно за період листопад 2021 - червень 2022 років (а.с. 38-45); розрахунок вартості послуги з очищення реалізованих господарсько-побутових стічних вод КП “Калуська енергетична компанія” за період листопад 2021 - червень 2022 (а.с.46).

Також, згідно зі звітом про використання води за 2021 рік (форма № 2ТП-водгосп (річна) позивач у 2021 році відвів зворотні (стічні) води об'ємом 253,7 тис. куб.м. Приймач - зворотніх (стічних) та інших вод - ТОВ “Карпатнафтохім”. Об'єм зворотної (стічної) води, що врахований засобами вимірювальної техніки на спорудах кінцевої очистки - 734,2 тис.куб.м (а.с. 100-104).

Як вбачається з Технологічного регламенту експлуатації системи водопостачання та водовідведення, затвердженого директором КП “Калуська енергетична компанія” 01.11.2021 року, погодженого начальником головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (розділ Технологічний регламент експлуатації системи водовідведення м. Калуш), система водовідведення м. Калуша є загальносплавною. Для відведення стоків на споруди біологічної очистки ТОВ “Карпатнафтохім” працює 7 одиниць каналізаційних насосних станцій. При цьому, через складний рельєф загальна частина міських стоків проходить наступний етап: КНС №1 - КНС №3 - споруди біологічної очистки (а.с.15-19).

Норми права та мотиви, якими керується суд апеляційної інстанції при прийнятті постанови та висновки суду за результатами розгляду апеляційної скарги

Згідно з частиною 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з врахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (стаття 627 Цивільного кодексу України).

Статтею 509 Цивільного кодексу України унормовано, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 Цивільного кодексу України).

Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною (ст. 638 Цивільного кодексу України).

Відповідно до частини 1 статті 15, пункту 5 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення.

В ході розгляду справи суд встановив, що між КП “Калуська енергетична компанія”, як замовником, та ТзОВ “Карпатнафтохім”, як виконавцем, укладено договір №А2021100674 від 08.07.2021 року, відповідно до якого замовник доручив, а виконавець взяв на себе зобов'язання надавати замовнику послуги з очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод). На умовах даного договору замовник оплачує послуги, що будуть надані виконавцем в межах даного договору.

Згідно із частиною 1 статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч.1 ст.903 Цивільного кодексу України).

Відповідно до статті 1 Водного кодексу України, вода стічна - вода, що утворилася в процесі господарсько-побутової і виробничої діяльності (крім шахтної, кар'єрної і дренажної води), а також відведена з забудованої території, на якій вона утворилася внаслідок випадання атмосферних опадів; водокористування - використання вод (водних об'єктів) для задоволення потреб населення, промисловості, сільського господарства, транспорту та інших галузей господарства, включаючи право на забір води, скидання стічних вод та інші види використання вод (водних об'єктів).

В статті 42 Водного кодексу України унормовано, що вторинні водокористувачі (абоненти) - це ті, які не мають власних водозабірних споруд, отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води у системи таких первинних водокористувачів на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування. Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об'єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування.

Згідно з пунктом 4 статті 44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані використовувати ефективні сучасні технічні засоби і технології для утримання своєї території в належному стані, а також здійснювати заходи щодо запобігання забрудненню водних об'єктів стічними (дощовими, сніговими) водами, що відводяться з неї.

У відповідності до частин 1, 2 статті 70 Водного кодексу України скидання стічних вод у водні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин. Водокористувачі зобов'язані здійснювати заходи щодо запобігання скиданню стічних вод чи його припинення, якщо вони: перевищують гранично допустимі скиди токсичних речовин та містять збудників інфекційних захворювань; за обсягом скидання забруднюючих речовин перевищують гранично допустимі нормативи; є кубовими залишками, шламами, що утворюються в результаті їх очищення і знезараження..

Згідно з статтею 1 Закону України “Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення” водовідведення - діяльність із збирання, транспортування та очищення стічних вод за допомогою систем централізованого водовідведення або інших споруд відведення та/або очищення стічних вод; підприємство централізованого водовідведення - суб'єкт господарювання, що здійснює експлуатацію об'єктів/систем централізованого водовідведення; система централізованого водовідведення - сукупність технічних засобів, включаючи мережі, споруди, устаткування (пристрої), для централізованого відведення та очищення стічних вод, що пов'язані єдиним технологічним процесом.

Істотними умовами договору про надання послуг з питного водопостачання та/або централізованого водовідведення є: режим надання послуг; обсяги питного водопостачання за нормативами питного водопостачання; порядок надання послуг з водовідведення; розмір та порядок оплати послуг централізованого водопостачання і водовідведення; права та обов'язки сторін договору; відповідальність сторін договору (ч. 1 ст. 20 Закону України “Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення”).

Порядок користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення населених пунктів України визначений Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27.06.2008 (з наступними змінами та доповненнями) (далі Правила № 190).

У відповідності до пункту 6 розділу ІІ Правил № 190 (зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 19.04.2021 № 97) не допускається підключення зливової (дощової) каналізації до систем централізованого водовідведення, якщо вона не є загальносплавною. Води, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів (дощу і танення снігу та льоду), повинні очищуватися на окремих очисних спорудах. Скидання стічних вод до зливової (дощової) системи водовідведення не допускається.

В пунктах 1, 5 розділу V Правил № 190 (зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 19.04.2021 № 97) передбачено, що споживачі, які приєднані або мають намір приєднатися до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, зобов'язані забезпечити наявність у них засобів вимірювальної техніки, за умови їх відповідності вимогам Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки (далі - вузли комерційного обліку). Споживачі, що мають власні водозабори і скидають стічні води до систем централізованого водовідведення, зобов'язані встановити комерційний прилад обліку стічних вод у місці приєднання мереж водовідведення споживача до мережі водовідведення виконавця послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення та надавати щомісячні дані щодо об'єму та показників якості стічних вод відповідно до умов договору.

Позивач вважає, що відповідач при нарахуванні кількості наданих послуг за період з листопада 2021 року по червня 2022 року не повинен був враховувати стічні води, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів і неорганізовано потрапляють в мережі централізованої системи водовідведення м. Калуша, а також інші води, які піднімались на міських водозаборах з метою забезпечення транспортування господарсько-побутових стоків до очисних споруд, оскільки такі стічні води, на його переконання, не є господарсько-побутовими стічними водами, послуги з очищення яких є предметом договору № А2021100674 від 08.07.2021 року. Обсяг інших вод (води, що піднімались на міських водозаборах з метою забезпечення транспортування господарсько-побутових стоків до очисних споруд), позивач визначає розрахунково як різницю між загальним об'ємом стічних вод та сумою реалізованих стічних вод і дощово-талих вод.

На переконання позивача, він повинен оплачувати очищення лише тих стічних вод, які він позначає як реалізовані стічні води або господарсько-побутові стічні води (реалізація централізованого водовідведення КП "Калуська енергетична компанія", тобто стічні води, прийняті ним до системи водовідведення міста Калуша від його власних споживачів, щодо послуг водовідведення яких він нараховує оплату своїм споживачам.

Колегія суддів не погоджується з наведеними доводами позивача та вважає, що суд першої інстанції правомірно визнав їх необгрунтованими.

При визначенні обсягів стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, і неорганізовано потрапляють в мережі централізованої системи водовідведення м. Калуша, позивач застосував формули, передбачені Правилами № 190 (п. 4.10-4.12) в редакції, яка станом на момент виникнення спірних правовідносин втратила чинність.

Крім того, ні договором, ні нормативно-правовими актами, які регулюють правові відносини у сфері послуг водовідведення, не передбачено зменшення обсягів господарсько-побутових стічних вод, які передаються на очищення в очисні споруди, на поверхневі стічні води, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів (дощу і танення снігу та льоду) і сніготанення та неорганізовано потрапляють до систем централізованого водовідведення виконавця комунальної послуги.

Щодо обсягів інших вод, котрі позивач у позовній заяві називає водою, яка піднята на міських водозаборах з метою забезпечення транспортування господарсько-побутових стоків до очисних споруд, то у цей об'єм згідно з розрахунком позивач включає всі води, окрім об'ємів господарсько-побутових стоків, послуги водовідведення яких КП “Калуська енергетична компанія” надала своїм споживачам (реалізовані стічні води) та об'ємів дощово-талих вод. Разом дощово-талі води та іншу воду (яка піднята на міських водозаборах з метою забезпечення транспортування господарсько-побутових стоків) позивач називає колекторно-дренажними стоками.

Колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції про те, що вказаний розрахунок не ґрунтується на жодних положеннях договору чи законодавства, і здійснений позивачем з метою оплати відповідачу послуги очищення лише тих господарсько-побутових стоків, щодо водовідведення яких КП “Калуська енергетична компанія” надало послуги своїм споживачам.

Також умовами укладеного між сторонами договору, нормативно-правовими актами, які регулюють діяльність у сфері водовідведення, не передбачено зменшення обсягів господарсько-побутових стоків, які надійшли на очисні споруди, на воду, використану для транспортування та розведення густої маси господарсько-побутових стоків.

В розділі 3 договору № А2021100674 від 08.07.2021 року сторони визначили порядок обліку стічних вод - відповідно до приладів обліку замовника (позивача), а по ст. Кропивник - кількістю води питної, що надходить з мережі централізованого водопостачання.

Такий облік послуг водовідведення - за приладами обліку, відповідає вимогам п. 5 розділу V Правил № 190.

За змістом пункту 3.1 розділу ІІІ Правил № 190 (в редакції, що діяла до 13.07.2021), розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються на основі показів засобів обліку.

Будь-яких коригувань показників приладів обліку, зокрема щодо зменшення обсягів стічних вод, що надійшли на прилади обліку, на об'єми стічних вод, що утворились внаслідок випадання атмосферних опадів, танення снігу, льоду, об'єми води, що використовується для транспортування господарсько-побутових стоків, зменшення їх гранично допустимої концентрації, умови договору та положення законодавства не передбачають.

Здійснюючи розмежування стічних вод, позивач застосовує поняття “стічна вода”, наведене у Правилах приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 01.12.2017 № 316, і зокрема розділяє стічну воду на господарсько-побутову стічну воду, виробничу воду та дренажно-колекторну воду, та зазначає, що атмосферна та колекторно-дренажна вода не потребують очищення на очисних спорудах відповідача, виконують виключно транспортну та санітарну функцію.

При цьому позивач вважає, що предметом договору № А2021100674 від 08.07.2021 року охоплюються лише послуги з очищення господарсько-побутових стічних вод, в які не входить атмосферна (дощово-талі води) та інша вода (колекторно-дренажна вода, яка надходить з водозаборів та використовується для транспортування і розведення густих мас господарсько-побутових стоків).

Суд першої інстанції підставно та правомірно не погодився з даними доводами позивача, враховуючи таке.

Відповідно до Технологічного регламенту експлуатації системи водопостачання та водовідведення, затвердженого директором КП “Калуська енергетична компанія” 01.11.2021 року, погодженого начальником головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (розділ Технологічний регламент експлуатації системи водовідведення м. Калуш), система водовідведення м. Калуша є загальносплавною. Тому, як поверхневі стічні води (що утворились внаслідок випадання атмосферних опадів, танення снігу, льоду), так і чиста вода із водозаборів, яка однак використана для транспортування та розведення густої маси господарсько-побутових стоків на очисні споруди, змішується із іншими стічними водами, зокрема господарсько-побутовими стоками, послуги відведення яких КП “Калуська енергетична компанія” надає своїм споживачам. При змішуванні в межах однієї загальносплавної міської каналізації різних за походженням стічних вод, неможливе відокремлення окремо господарсько-побутових стоків, за водовідведення яких позивач нарахував оплату своїм споживачам, від стічних вод іншого походження.

Відповідно до пункту 1.1 договору № А2021100674 від 08.07.2021 року відповідач взяв на себе зобов'язання надавати позивачу (замовнику) послуги з очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод).

Отже, сторони узгодили, що предметом договору є централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод, тобто усіх стічних вод, які замовник передає на очищення виконавцю.

При цьому, зміст п. 1.1 договору не може тлумачитись окремо від інших положень договору, зокрема розділу 3, який визначає порядок обліку кількості стічних вод, а також розділу 4 договору щодо зобов'язань сторін дотримуватись гранично допустимих концентрацій речовин у стічних водах та нарахування додаткового тарифу (додаткової оплати) за таке перевищення.

На виконання своїх договірних зобов'язань та вимог законодавства, що регулюють надання послуг централізованого водовідведення, відповідач зобов'язаний здійснити очищення всіх стічних вод, які надійшли на його очисні споруди від позивача, незалежно від походження цих вод, а позивач зобов'язаний оплатити послуги з очищення таких стічних вод, обсяг яких визначається згідно з розділом 3 договору.

З огляду на вищеописані положення законодавства та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком місцевого господарського суду про те, що ТзОВ “Карпатнафтохім” з дотриманням умов договору та Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 190 від 27.06.2008, здійснює нарахування обсягів послуг очищення господарсько-побутових стічних вод (централізоване водовідведення в частині очищення стічних вод) відповідно до показників приладів обліку, а щодо ст. Кропивник - за кількістю води питної, що надходить з мережі централізованого водопостачання, а доводи позивачаа про зменшення нарахованих обсягів послуг на об'єми стічних вод, що утворились внаслідок випадання атмосферних опадів, танення снігу, льоду, та об'єми води, що використовується для транспортування господарсько-побутових стоків, зменшення їх гранично-допустимої концентрації, і необхідність нарахування плати лише за господарсько-побутові стоки, відведення яких позивач виконав для власних споживачів, не ґрунтуються на умовах укладеного договору та положеннях законодавства, у зв'язку з чим позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Стосовно аргументів скаржника про здійснення споживачами оплати послуг, наданих КП “Калуська енергетична компанія”, виключно за реалізовані господарсько-побутові стоки, а не за весь об'єм стічних вод, що попутно транспортуються на очисні споруди через недоліки системи міської каналізації та неотримання Підприємством ніяких відшкодувань за витрати, пов'язані з забезпеченням транспортування всього об'єму стічних вод, за очищення іншого об'єму стічних вод (атмосферні та інші колекторно-дренажні стічні води), аніж господарсько-побутові, колегія суддів зазначає, що питання господарської діяльності і договірних відносин позивача з третіми особами не стосуються правовідносин, які виникли між сторонами даної господарської справи на підставі договору 08.07.2021 року №А2021100674. Тому, в силу положень ст. 76 ГПК України, суд позбавлений можливості надати їм правову оцінку.

Відповідно до статті 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Таким чином, доводи апелянта не знайшли свого підтвердження в ході розгляду апеляційної скарги. Ці доводи не спростовують висновків, наведених в рішенні господарського суду Івано-Франківської області від 25.11.2022 року у справі № 909/573/22.

За приписами частин 1, 2, 4 статті 269 Господарського процесуального кодексу України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1 ст.86 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч.ч. 1-5 статті 236 Господарського процесуального кодексу України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню господарського судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, у рішеннях судів та органів, що вирішують спори, має бути належним чином викладено підстави, на яких вони ґрунтуються. Обсяг цього обов'язку щодо обґрунтовування рішення може бути різним залежно від характеру самого рішення і має визначатись з урахуванням обставин відповідної справи. Пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент.

Підсумовуючи вищевказане, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції вірно встановив обставини, що мають значення для справи, надав належну оцінку дослідженим доказам, прийняв законне обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального і процесуального права, тому його необхідно залишити без змін, апеляційну скаргу - без задоволення.

Судові витрати

З огляду на те, що суд залишає апеляційну скаргу без задоволення, судові витрати, пов'язані з розглядом справи у суді апеляційної інстанції, покладаються на скаржника відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись, ст. ст. 86, 269, 270, 275, 276, 282 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Комунального підприємства "Калуська енергетична компанія" Калуської міської ради за №613 від 22.12.2022 року (вх. № 01-05/3172/22 від 26.12.2022 року) залишити без задоволення, рішення господарського суду Івано-Франківської області від 25.11.2022 року у справі № 909/573/22 - без змін.

Судові витрати за розгляд апеляційної скарги покласти на скаржника.

Справу повернути в господарський суд Івано-Франківської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Строки та порядок оскарження постанов (ухвал) апеляційного господарського суду визначені в § 1 глави 2 Розділу IV ГПК України.

Веб-адреса судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http//reyestr.court.gov.ua.

Головуючий суддя О.В. Зварич

Суддя В.М. Гриців

Суддя І.Б. Малех