Ухвала від 19.08.2010 по справі 2-а-5273/09/1070

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-5273/09/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Балаклицький А.І

Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.

УХВАЛА

Іменем України

"19" серпня 2010 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого -судді Коротких А.Ю.,

суддів Глущенко Я.Б.,

Федорової Г.Г.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Білоцерківської об'єднаної податкової інспекції в Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 27 березня 2009 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Центр»до Білоцерківської об'єднаної податкової інспекції в Київській області про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2009 року позивач звернувся до суду із вказаним позовом про визнання протиправним та скасування рішення відповідача про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 10.07.2008 року № 000207235/1853 в розмірі 6120,00 грн.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 27 березня 2009 року позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

Колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, відповідно до п.1.ч.1 ст.197 КАС України, оскільки відсутні клопотання від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.

Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції прийшов до висновку, що рішення відповідача щодо застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», є помилковим та підлягає скасуванню.

З таким висновком суду не можна не погодитися.

Колегією суддів встановлено, що 20.06.2008 року Державною податковою інспекцією у м.Чернігові була проведена перевірка позивача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового o6iгу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої було складено акт № 2526/2323 від 20.06.2008 року, яким встановлено порушення проведення розрахункових операцій за готівкові кошти в сфері грального 6iзнecy без застосування реєстраторів розрахункових операцій, чим порушено вимоги п. 1,2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торпвлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями).

На підставі вказаного акту перевірки, відповідно до п. 1,2 ст.17 Закону України № 265/95-ВР, відповідачем було винесено рішення від 10.07.2008 року № № 000207235/1853, згідно з яким до позивача були застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 6120,00 грн.

Відповідно до вимог пунктів 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Статтею 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»автомат з продажу товарів (послуг) - це реєстратор розрахункових операцій, який в автоматичному режимі здійснює видачу (надання) за готівкові кошти або із застосуванням платіжних карток, жетонів тощо товарів (послуг) і забезпечує відповідний облік кількості та вартості.

Таким чином, гральні автомати, які використовуються суб'єктами підприємницької діяльності для надання послуг у сфері грального бізнесу належать до реєстраторів розрахункових операцій (автоматів з продажу товарів (послуг).

Згідно зі статтею 12 вказаного Закону, на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.

Положенням про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 року N 1315, передбачено, що Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій - перелік моделей реєстраторів рахункових операцій, їх модифікацій вітчизняного та іноземного виробництва, які відповідають вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів, пройшли державну сертифікацію і дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідно до змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України №803 від 07 червня 2006 року у додаток до постанови Кабінету Міністрів України №121 від 07 лютого 2002 року «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій», термін переведення суб'єктів господарювання, які надають послуги гральних автоматів, на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій перенесено на 31 грудня 2006 року.

Таким чином з 01 січня 2007 року суб'єкти господарювання, які надають послуги у сфері грального бізнесу на гральних автоматах мають здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач використовує належним чином зареєстрований та опломбований реєстратор розрахункових операцій, який внесений до відповідного реєстру.

Неможливість обліку розрахункової операції одночасно з її здійсненням пояснюється неоснащенням гральних автоматів запам'ятовуючими пристроями (фіскальною пам'яттю).

Наказом Державної податкової адміністрації України від 1 липня 2008 року N 430 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції»(наказ втратив чинність згідно з наказом Державної податкової адміністрації України від 10 вересня 2008 року N 581) до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено комп'ютерно-касову систему «Фіскал», яка призначена для фіскалізації гральних автоматів. Отже, з 01.07.2008р. суб'єкти господарювання зобов'язані використовувати зазначену систему.

Враховуючи наведені норми діючого законодавства, а також те, що перевірка грального закладу позивача була проведена 20.06.2008 року, тобто тоді, коли були відсутні будь-які пристрої для обладнання гральних автоматів приладами фіскалізації, колегія суддів приходить до висновку, що підстав для застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у відповідача не було.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що доводи відповідача, на підставі яких останнім було нараховано позивачу штрафні (фінансові) санкції, є помилковими та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства та приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції -без змін.

Доводи апелянта спростовуються вищенаведеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.

Керуючись ст.ст. 195, 197,198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Білоцерківської об'єднаної податкової інспекції в Київській області -залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 27 березня 2009 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 КАС України та може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції в порядку і строки, встановлені статтею 212 КАС України.

Головуючий суддя Коротких А.Ю.

Судді: Глущенко Я.Б.

Федорова Г.Г.