Рішення від 23.03.2023 по справі 480/6455/22

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2023 року Справа № 480/6455/22

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Опімах Л.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/6455/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, мотивуючи позовні вимоги тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області. Після звільнення у 1996 році отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". На виконання рішень судів відповідач декілька раз здійснював перерахунок його пенсії. Так, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 14.02.2018 у справі № 818/2087/17 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок складової пенсійної виплати ОСОБА_1 , а саме премії у розмірі 66,50%, що становить 1582 грн, з 01.04.2012 згідно з довідкою УФЗБО Управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області №11/642-304/(2038) від 07 червня 2012 року. Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.02.2018 у справі № 592/10745/17 зобов'язано Голову Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою передбаченою додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України N 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", станом на 01.01.2016 за посадою заступника начальника експертно-криміналістичного відділу Сумського МУ УМВС в Сумській області із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням - полковник поліції; надбавки за стаж служби - 40%; надбавки за виконання особливо важливих завдань - 52%; премії - 66,50%, та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 згідно з довідкою, виданою Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої на виконання ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 у справі № 480/4386/21 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити з 01.12.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі наданої Департаментом персоналу Міністерства внутрішніх справ України довідки про розмір грошового забезпечення від 23.03.2021 № 22/6-1313у про розмір грошового забезпечення та здійснити виплату в різниці між перерахованою та фактично виплаченою сумою пенсії. Після перерахунку пенсії станом на 01.12.2019 з числа складових грошового забезпечення виключено надбавку за виконання особливо важливих завдань - 52%, розмір премії з 66,50% зменшено до 52,79%, а оклад за спеціальним званням зменшено з 2400 грн до 2000 грн, які були встановлені рішеннями судів у справах № 818/2087/17 та № 592/10745/17. На звернення до ГУ ПФУ в Сумській області з заявою про проведення перерахунку пенсії відповідно до рішень Сумського окружного адміністративного суду від 14.02.2018 у справі № 818/2087/17, від 05.07.2021 у справі № 480/4386/21 та рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.02.2018 у справі № 592/10745/17 з урахуванням складових пенсії: посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням - полковник поліції, надбавки за стаж служби - 40%, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 52%, надбавки за специфічні умови проходження служби - 59,83% та премії - 66,50%, отримав відмову. Вважає її протиправною та зазначає, що відмова органу Пенсійного фонду України провести перерахунок пенсії з урахуванням складових грошового забезпечення у зазначеному розмірі порушує його конституційні права та гарантії на належний соціальний захист. Просив позов задовольнити.

Відповідач про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення йому копії ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, але у встановлений строк відзиву на позовну заяву не подав. З огляду на положення ч. 6 ст. 162 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Вивчивши матеріали справи й оцінивши докази у справі, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити з огляду на таке.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

23.08.2022 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області з заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.12.2019 відповідно до рішень Сумського окружного адміністративного суду від 14.02.2018 у справі № 818/2087/17, від 05.07.2021 у справі № 480/4386/21 та рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.02.2018 у справі № 592/10745/17 з урахуванням складових пенсії: посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням - полковник поліції, надбавки за стаж служби - 40%, надбавки за виконання особливо важливих завдань - 52%, надбавки за специфічні умови проходження служби - 59,83% та премії - 66,50%.

Листом від 08.09.2022 відповідач відмовив позивачу в проведенні перерахунку пенсії з урахуванням вказаних складових грошового забезпечення (а.с.10-11,12).

Суд вважає, що відмова Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області провести перерахунок пенсії позивача з урахуванням вказаних складових грошового забезпечення, починаючи з 01.12.2019, є обґрунтованою та не суперечить вимогам чинного законодавства з огляду на таке.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначені в Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон).

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 63 Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Зазначеним нормам кореспондують положення пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 (далі - Порядок N 45), відповідно до якого пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

За змістом наведених норм права підставою для проведення перерахунку пенсії є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Так, порядок виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та його складові визначені в постанові Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", якою установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, та затверджено, зокрема, схему окладів поліцейських за спеціальним званням та схеми посадових окладів поліцейських.

При цьому суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. N 3-1 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 р. за N 135/13402 (далі - Порядок N 3-1).

Відповідно до п.п. 23, 24 Порядку N 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком N 45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, в постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі № 21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі № 553/3619/16-а.

Разом з цим, до моменту отримання належної довідки від органу, з якого особа була звільнена зі служби, у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

Матеріалами справи підтверджується, що 23.03.2021 МВС України підготувало нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 19.11.2019 за прирівняною посадою - заступник начальника відділення поліції - для проведення з 01.12.2019 перерахунку основного розміру його пенсії. На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 у справі № 480/4386/21 відповідач провів перерахунок пенсії позивача на підставі указаної довідки, виходячи з таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 3000,00 грн, оклад за спеціальним званням - майор поліції - 2000,00 грн, надбавка за стаж служби в поліції (40%) - 2000,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (59,83%) - 4188,10 грн та премія (52,79%) - 5906,20 грн (а.с.8,9).

Позивач стверджує, що відповідач під час здійснення перерахунку його пенсії на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 05.07.2021 у справі № 480/4386/21 протиправно не врахував у складі грошового забезпечення оклад за спеціальним званням - полковник поліції, надбавку за виконання особливо важливих завдань - 52%, та премію у розмірі 66,50%.

Так, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 14.02.2018 у справі № 818/2087/17 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок складової пенсійної виплати ОСОБА_1 , а саме премії у розмірі 66,50%, що становить 1582 грн, з 01.04.2012 згідно з довідкою УФЗБО Управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області №11/642-304/(2038) від 07 червня 2012 року.

На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 14.02.2018 у справі № 818/2087/17 відповідач провів перерахунок премії ОСОБА_1 у розмірі 66,50%, що становить 1582 грн, з 01.04.2012 згідно з довідкою УФЗБО Управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області №11/642-304/(2038) від 07 червня 2012 року (а.с.4,5).

Рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.02.2018 у справі № 592/10745/17 зобов'язано Голову Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою передбаченою додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України N 988 від 11.11.2015 р. "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", станом на 01.01.2016 за посадою заступника начальника експертно-криміналістичного відділу Сумського МУ УМВС в Сумській області із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням - полковник поліції; надбавки за стаж служби - 40%; надбавки за виконання особливо важливих завдань - 52%; премії - 66,50 %, та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 згідно з довідкою, виданою Ліквідаційною комісією Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої на виконання ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

На виконання рішення Ковпаківського районного суду м. Суми від 21.02.2018 у справі № 592/10745/17 Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області підготувало нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, яка містила такі види грошового забезпечення: посадовий оклад - 3000,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням - полковник міліції - 2400,00 грн; надбавка за стаж служби (40%) - 2160,00 грн; надбавки за специфічні умови проходження служби (52%) - 3931,20 грн; премія (66,50%) - 7641,65 грн, а ГУ ПФУ в Сумській області провело перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 на підставі довідки УМВС України в Сумській області від 17.05.2018 № 11/413, виданої відповідно до рішення Ковпаківського районного суду м. Суми у справі № 592/10745/17 (а.с.6,7).

Суд зазначає, що відповідно до п. 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

З огляду на викладене позивач як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ має право на перерахунок розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. N 988.

При цьому, як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, такі складові грошового забезпечення за посадою, прирівняною до тієї, яку обіймав позивач, як оклад за спеціальним званням - полковник поліції, надбавка за виконання особливо важливих завдань - 52% - та премія - 66,50% - були включені до довідок УМВС України в Сумській області від 07.06.2012 та від 17.05.2018, на підставі яких позивачу проведено перерахунок пенсії (а.с.5,7). У свою чергу, надбавка за виконання особливо важливих завдань як складова грошового забезпечення поліцейських постановою КМУ від 11.11.2015 р. N 988 не передбачена, тому правомірно не були вказана в довідці про розмір грошового забезпечення від 23.03.2021. Також суд не вбачає підстав для обов'язку ГУ ПФУ в Сумській області врахувати у складі грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії окладу за спеціальним званням - підполковник, оскільки доказів присвоєння саме такого спеціального звання позивач суду не надав.

Що стосується вимоги врахувати у складі грошового забезпечення премію у розмірі 66,50% від грошового забезпечення, суд зазначає, що відповідно до абзаців 1, 2 пункту 5 Порядку N 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

У спірних правовідносинах вказаний у довідці від 23.03.2021 розмір премії є середнім розміром, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою. Такий розмір премії узгоджується зі змістом абзацу 2 пункту 5 Порядку N 45, у зв'язку з чим відсутні підстави для врахування премії в розмірі 66,50%.

Таким чином, з часу прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" до часу звернення позивача до МВС України з заявою про видачу довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 19.11.2019 Кабінетом Міністрів України не приймалося рішень щодо підвищення розміру грошового забезпечення поліцейських. Розміри посадових окладів, окладів за спеціальним званням та надбавки за стаж служби в поліції, визначені постановою КМУ від 11.11.2015 р. N 988, не збільшувалися та будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводилися.

У зв'язку з цим твердження позивача про обов'язок ГУ ПФУ у Сумській області врахувати у складі грошового забезпечення, що враховується для перерахунку його пенсії станом на 01.12.2019 , розмір окладу за спеціальним званням - полковник, та щомісячні додаткові види грошового забезпечення, зокрема, надбавку за виконання особливо важливих завдань - 52%, та премію - 66,50%, є необгрунтованим та не підтвердженим доказами.

У свою чергу, складові грошового забезпечення, на які позивач має право, включені в довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, від 23.03.2021 (а.с.8).

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд вважає, що у спірних правовідносинах відсутні ознаки порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод та законних інтересів позивача, його дії відповідають критеріям правомірності, визначеним у ч. 2 ст. 2 КАС України, тому за наведених обставин і правових норм вимоги позивача необґрунтовані та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, ідентифікаційний код 21108013) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії - відмовити за необгрунтованістю.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Л.М. Опімах