Справа № 420/17646/22
15 березня 2023 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Білостоцького О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження, визначеного ч. 5 ст. 262 КАС України, адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову ВП №68502830 від 14.11.2022 року про накладення штрафу в розмірі 10200 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21 було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року. Розмір пенсії після перерахунку становить - 6 271,24 грн. Сума доплати пенсії за період з 01.04.2019 по 31.01.2022 року з урахуванням фактично виплачених сум у розмірі 80 857,95 грн. обраховується в автоматизованих базах даних обробки пенсійної документації та буде виплачена після виділення коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду з Державного бюджету України.
Про зазначенні обставини Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) було повідомлено листом від 10.10.2022 року.
На підставі вищезазначеного позивач вважає оскаржувану постанову незаконною, необґрунтованою, а отже такою, що підлягає скасуванню.
27.12.2022 року ухвалою Одеського окружного адміністративного суду у справі було відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін в порядку ст.262 ч.5 КАС України за наявними у справі матеріалами з урахуванням особливостей розгляду справи, визначених ст. 287 КАС України. Відповідачу запропоновано в 5-денний строк з дня отримання ухвали суду про відкриття провадження у справі надати відзив на адміністративний позов.
Від Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) до суду надійшли матеріали виконавчого провадження №68502830 та відзив на адміністративний позов. Як вбачається з відзиву на позовну заяву, відповідач позов Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області не визнає та зазначає, що оскільки рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21 позивачем повторно не виконано в повному обсязі, накладення на нього штрафу є правомірним.
Ухвалою суду від 27.12.2022 року провадження у справі було зупинено на підставі п.6 ч.2 ст. 236 КАС України та поновлено 09.03.2023 року.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на сторону відповідача - ОСОБА_1 ухвалу про відкриття провадження та адміністративний позов з додатками отримала, водночас жодних пояснень по суті спірних правовідносин не надала.
Порядок розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження визначений ст.ст. 258, 262 КАС України.
Адміністративна справа з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця вирішується судом протягом десяти днів після відкриття провадження у справі (частина 4 ст. 287 КАС України).
Судом у справі встановлено наступне.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21 було задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 .
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови 30.07.2021 у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області вiд 14.06.2021 №02/259/13, а також у здійсненні відповідних виплат з урахуванням вже виплачених сум.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року з урахуванням розміру основних і додаткових видів грошового забезпечення, про які вказано в довідці Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській областi 14.06.2021 №02/259/13, а також здійснити відповідні виплати з урахуванням вже виплачених сум.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21 набрало законної сили 18.11.2021 року.
15.01.2022 року на виконання рішення суду позивачем було проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії 14.06.2021 року №02/259/13, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області.
Розмір пенсії після перерахунку станом на 01.02.2022 року становить - 6 271,24 грн.
Відповідно до розрахунку на доплату пенсії за пенсійною справою ОСОБА_1 сума доплати за період з 01.04.2019 року по 31.01.2022 року з урахуванням фактично виплачених сум становить 80 857,95 грн.
04.02.2022 року старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження (ВП №68502830) на підставі виконавчого листа №420/14601/21, виданого 21.12.2021 року Одеським окружним адміністративним судом. У зазначеній постанові було вказано про необхідність боржнику виконати рішення суду протягом 10 робочих днів.
21.02.2022 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області направило на адресу Відділу примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) лист, в якому зазначило, що ним на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21 ОСОБА_1 було проведено перерахунок пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії від 14.06.2021 року №02/259/13, виданої Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області.
Розмір пенсії після перерахунку становить - 6 271,24 грн. Сума доплати пенсії за період з 01.04.2019 по 31.01.2022 року з урахуванням фактично виплачених сум у розмірі 80857,95 грн. обраховується в автоматизованих базах даних обробки пенсійної документації та буде виплачена після виділення коштів на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду з Державного бюджету України.
29.09.2022 року старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) було винесено постанову ВП №68502830, відповідно до якої за невиконання рішення суду у повному обсязі на позивача було накладено штраф у розмірі 5100,00 грн.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом в адміністративній справі №420/14842/22.
10.10.2022 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області надіслало до Відділу примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) лист, в якому повторно зазначило інформацію, аналогічну зазначеної у листі від 21.02.2022 року. Крім того пенсійний орган вказав, що ним вжито заходів щодо судового оскарження постанови про накладення штрафу в розмірі 5100,00 грн. від 29.09.2022 року ВП №68502830.
14.11.2022 року старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) було винесено постанову про накладення на позивача штрафу у розмірі 10 200,00 грн. за повторне невиконання рішення суду.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17.11.2022 року у справі №420/14842/22, яке набрало законної сили 17.01.2023 року, у задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання протиправною та скасування постанови від 29.09.2022 року ВП №68502830 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 гривень було відмолено.
Не погоджуючись із винесенням відповідачем оскаржуваної постанови від 14.11.2022 року, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом у справі №420/17646/22.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Дослідивши адміністративний позов, відзив Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) та інші письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному і об'єктивному дослідженні, проаналізувавши положення чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини, суд доходить висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Згідно з ч.ч.1-2 ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч.2 та ч.4 ст.372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.
Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, регламентовані Законом України №1404- VIII від 02.06.2016 року «Про виконавче провадження» (далі Закон №1404- VIII).
Статтею 1 Закону №1404-VIII визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - це сукупність дій, визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно зі ст.5 Закону №1404-VIII примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Згідно частин 1, 2 статті 15 Закону №1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов'язок щодо виконання рішення.
Статтею 18 Закону №1404-VIII встановлені обов'язки і права виконавців. Виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 26 Закону України №1404-VIII за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).
Згідно положень ст. 27 Закону України “Про виконавче провадження”, у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
Частиною 1 ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур'єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1 - 4 частини дев'ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Згідно зі ст. 63 Закону №1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність. Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 75 Закону №1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення (частина 2 ст. 75 Закону №1404-VII).
Аналіз наведених правових норм показав, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження, складає сукупність дій, спрямованих на виконання рішень судів у строки, визначені Законом. При цьому, з'ясування обставин, що свідчать про не виконання без поважних причин судового рішення, ініціює державного виконавця вжити заходів впливу на боржника, у томі числі шляхом накладення штрафу.
На думку суду, виключенням щодо не виконання рішення суду є наявність поважних причин, що об'єктивно перешкоджають боржнику вчинити дії у спосіб визначений судом, а отже доведеність цих обставин покладається на особу, яка має вчинити відповідні дії на виконання судового акту.
Як вбачається з адміністративної справи оскаржувану постанову державним виконавцем було винесено у зв'язку із повторним невиконанням боржником рішення суду в повному обсязі, а саме за невиплату ОСОБА_1 доплати до пенсії за період з 01.04.2019 по 31.01.2022 року у розмірі 80 857,95 грн.
При цьому суд акцентує увагу, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17.11.2022 року у справі №420/14842/22, яке набрало законної сили 17.01.2023 року, було відмовлено у задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання протиправною та скасування постанови від 29.09.2022 року ВП №68502830 про накладення штрафу у розмірі 5100,00 гривень.
При цьому, вказаним рішенням суду (що набрало законної сили) встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21 не виконало без поважних на це причин, а отже, за приписами ч. 2 ст. 63 Закону № 1404-VIII державний виконавець правомірно виніс постанову про накладення на боржника штрафу.
Згідно ч. 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Таким чином, факт невиконання рішення суду у справі від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21 та відповідно правомірність накладення на боржника - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області штрафу за невиконання без поважних причин боржником судового рішення встановлені рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17.11.2022 року у справі №420/14842/22, яке набрало законної сили, а тому ці обставини не підлягають доказуванню у справі №420/17646/22.
Слід зазначити, що належними діями Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області стало б виконання рішення суду від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21, після набрання законної сили рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17.11.2022 року у справі №420/14842/22.
Разом з тим матеріали виконавчого провадження ВП №68502830 свідчать, що після оскарження постанови про накладення штрафу від 29.09.2022 року ВП №68502830 про накладення штрафу у розмірі 5 100,00 гривень, позивачем не вчинено жодних дій щодо виконання рішення по справі №420/14842/22 та не надано відповідачеві будь-яких заяв про наявність поважних причин такого невиконання.
Згідно п.1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року №280, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню.
Відповідно до п.7 Положення №280 Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Згідно п. 4 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постанова правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію згідно із Законом України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.
Тобто, приписами чинного законодавства чітко визначено, що одним із завдань Головного управління Фонду є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством, та здійснення з цією метою перерозподілу коштів між районами (містами).
В той же час, представником Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області не надано жодних належних та допустимих доказів на підтвердження направлення документів до Пенсійного фонду України з метою вирішення питання про виділення коштів або ж їх перерозподілу.
Будь-яких доказів на підтвердження неможливості виконання рішення суду по справі від 18.10.2021 року по справі №420/14601/21, зокрема, щодо відсутності фінансування, позивачем до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) та до суду не надавалось.
Також, постановою Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 2022 року №1167 затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2022 рік, однак будь-яких доказів на підтвердження того, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області після прийняття вказаної постанови вживаються дії щодо виконання рішення суду по справі №420/14601/21 в частині виплати ОСОБА_1 доплати до пенсії за період з 01.04.2019 по 31.01.2022 року у розмірі 80 857,95 грн. представником позивача до суду не надано.
Таким чином, оскільки позивачем повторно не виконано у встановлений державним виконавцем строк судове рішення у справі №420/14601/21 за виконавчим листом, виданим Одеським окружним адміністративним судом, суд доходить висновку, що прийнята Відділом примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) в рамках виконавчого провадження ВП №68502830 постанова про накладення штрафу в розмірі 10 200,00 грн. від 14.11.2022 року є обґрунтованою, правомірною та скасуванню не підлягає.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 12, 72-77, 139, 241-246, 255, 257, 258, 262, 287, 293, 295, 370 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (65091, м.Одеса, вул. Розумовського, 37), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 272 КАС України.
Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені статтями 287 ч. 6, 293, 295 КАС України протягом десяти днів з дня складення судового рішення.
Суддя О.В. Білостоцький
.