Ухвала від 29.07.2010 по справі 2а-6027/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

Вн. № 16/215

УХВАЛА

про закриття провадження у справі

29 липня 2010 рокум. Київ№ 2а-6027/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Огурцова О.П., при секретарі судового засідання Покотило М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Радекс"

доДержавного підприємства водних шляхів "Укрводшлях"

провизнання протиправним та скасування рішення про погодження робочого проекту «Днопоглиблення та поліпшення екологічних умов русла р. Десна в Київській області від 20 км до 40 км фарватеру» Державним підприємством водних шляхів України «Укрводшлях»від 20.11.2009 № 2-12/171

за участю представників сторін:

від позивача: Носенко С.В.

від відповідача: Руденко Н.В., Мазан Л.М.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Радекс" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях»про визнання протиправним та скасування рішення про погодження робочого проекту «Днопоглиблення та поліпшення екологічних умов русла р. Десна в Київській області від 20 км до 40 км фарватеру»Державним підприємством водних шляхів України «Укрводшлях»від 20.11.2009 № 2-12/171.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.04.2010 провадження у справі було відкрито та призначено попереднє судове засідання на 18.05.2010.

14.06.2010, в порядку встановленому статтею 151 Кодексу адміністративного судочинства України та пунктом 2.5.15 Положення про автоматизовану систему документообігу в адміністративних судах, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 03.12.2009 № 129 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.12.2009 за № 1247/17263, у зв'язку з припиненням повноважень судді Кишинського М.І., справу було розподілено між суддями повторно. За результатом автоматичного розподілу судових справ для розгляду справи №2а-6027/10/2670 було визначено суддю Огурцова О.П.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.07.2010 справу було прийнято до провадження та призначено до судового розгляду на 29.07.2010.

У судовому засіданні 29.07.2010 судом було поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справі.

Представник позивача проти закриття провадження у справі заперечив.

Представник відповідача підтримав ініціативу суду щодо закриття провадження у справі.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Правовий акт - акт волевиявлення (рішення) уповноваженого суб'єкта права, що регулює суспільні відносини за допомогою встановлення (зміни, скасування, зміни сфери дії) правових норм. Акти індивідуальної дії - породжують права і обов'язки у тих конкретних суб'єктів, яким вони адресовані, у конкретному випадку.

Тобто правові акти індивідуальної дії своїми приписами мають породжувати права і обов'язки конкретних осіб, на яких спрямована їх дія. У такому випадку реалізується компетенція видавця цього акту як суб'єкта владних повноважень, уповноваженого управляти поведінкою іншого суб'єкта, а відповідно інший суб'єкт зобов'язаний виконувати його вимоги.

Як вбачається з матеріалів справи рішення про погодження робочого проекту "Днопоглиблення та поліпшення екологічних умов русла р. Десна в Київській області від 20 км. до 40 км. фарватеру" Державного підприємства водних шляхів України "Укрводшлях" № 2/12/171 від 20.11.2009, яке оскаржується позивачем, є лише листом, яким повідомлено про погодженням робочого проекту Днопоглиблення та поліпшення екологічних умов русла р. Десна в Київській області від 20 км. до 40 км. фарватеру", яке не містить приписів обов'язкових для виконання та не являється нормативно-правовим актом чи актом індивідуальної дії в розумінні статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не має обов'язкового характеру і не тягне за собою правових наслідків.

Відповідно до Переліку підприємств, установ, організацій, заснованих на загальнодержавній власності, що передаються до сфери управління міністерств, інших підвідомчих Кабінету Міністрів України органів державної виконавчої влади, який є додатком № 1 до постанови Кабінету Міністрів України № 72 від 30.01.1993 "Про заходи щодо організації виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" Державне підприємство "Укрводшлях" відноситься до сфери управління міністерства транспорту та зв'язку України.

Держане підприємство "Укрводшлях" здійснює свою діяльність відповідно до Положення про навігаційне забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах України, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 498 від 14.06.2007 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.08.2007 за № 905/14172 та статуту Державного підприємства "Укрводшлях", затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 710 від 14.06.2008 "Про затвердження Статуту Державного підприємства водних шляхів "Укрводшлях".

Відповідно до пункту 1.6 Положення про навігаційне забезпечення судноплавства на внутрішніх водних шляхах, Державним підприємством "Укрводшлях" здійснюється навігаційне забезпечення на внутрішніх судноплавних шляхах.

Згідно з пунктом 2.1 статті 2 статуту Державного підприємства "Укрводшлях", підприємство створено з метою утримання в належному стані внутрішніх водних шляхів загального користування, судноплавних гідроспоруд (шлюзів), створення безпечних судноплавних умов для плаваючих засобів та безперервного судно пропуску через шлюзи Дніпровського каскаду згідно з вимогами чинного законодавства.

Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов до висновку, що Державне підприємство "Укрводшлях" за своїм правовим статусом не є суб'єктом владних повноважень, а оскаржуване позивачем рішення про погодження робочого проекту "Днопоглиблення та поліпшення екологічних умов русла р. Десна в Київській області від 20 км. до 40 км. фарватеру" Державного підприємства водних шляхів України "Укрводшлях" № 2/12/171 від 20.11.2009 не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії.

З огляду на те, що оскаржуване позивачем рішення не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обов'язків осіб чи суб'єктів владних повноважень, воно не може породжувати правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.

Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.

Відповідно до пункту 1 частити першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вище викладеного керуючись статтями 17, 157, 160, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Закрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Радекс" до Державного підприємства водних шляхів «Укрводшлях»про визнання протиправним та скасування рішення про погодження робочого проекту «Днопоглиблення та поліпшення екологічних умов русла р. Десна в Київській області від 20 км до 40 км фарватеру»Державним підприємством водних шляхів України «Укрводшлях»від 20.11.2009 № 2-12/171.

2.Попередити відповідача, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

3.Ухвалу направити сторонам.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.П. Огурцов