Постанова від 28.07.2010 по справі 7538/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

28 липня 2010 р. № 2-а- 7538/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чалого І,С.,

при секретарі судового засідання Елоян Ж.Г.,

за участю представників сторін:

позивача Мазур Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Харківського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення суми

ВСТАНОВИВ:

Позивач, фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Харківського міського центру зайнятості, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути в примусовому порядку з громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь Харківського міського центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 5355 грн. 10 коп.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до зазначеного розміру: перші 60 календарних днів - 100% протягом наступних 90 календарних днів - 80%, у подальшому - 70%. Згідно поданої довідки №105 від 21.05.2007 року середньоденна заробітна плата відповідача складала 42,73 грн. В порушення Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а саме: ст.36, де зазначено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, ОСОБА_2 не повідомив позивача про свої працевлаштування до ТОВ "Завод енергетичного машинобудування", у зв'язку з чим за період з 19,06.2007 року по 17.01.2008 року незаконно отримав допомогу по безробіттю в сумі 5355,10 грн.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримала позовні вимоги, надала аналогічні пояснення та просила позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач, ОСОБА_2, в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутністю не надавав.

Згідно з ст.35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.

Суд вважає, що не явка відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Суд, вислухавши думку представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Статтею 18 Закону України „ Про зайнятість населення" визначено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

29.05.2007 року ОСОБА_2 звернувся за сприянням у працевлаштуванні до Богодухівського районного центру зайнятості, де був зареєстрований як шукаючий роботу з відкриттям персональної картки №200600307052100005.

Згідно поданої заяви відповідачу наказом з 28.05.2007 року було надано статус безробітного і відповідно до п.п.1, 3, 4 ст.22 п.1 ст.23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та п.2.1 "Порядку надання допомоги по безробіттю у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності" розпочата виплата допомоги по безробіттю у відсотках до середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів країни, залежно від страхового стажу понад 10 років - 70%.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру: перші 90 календарних днів - 100%; протягом наступних 90 календарних днів - 80%, у подальшому - 70%.

згідно поданої довідки №105 від 21.05.2007 року середньоденна заробітна плата відповідача складала 42,73 грн.

Статтею 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно п.3 с" 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання ним своїх обов'язків та зловживання ними підлягає стягненню з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

19.06.2007 року ОСОБА_2 працевлаштувався на ТОВ "Завод енергетичного машинобудування", однак не повідомив про це Харківський міський центр зайнятості, у зв'язку з чим за період з 19.06.2007 року по 17.01.2008 року незаконно отримав допомогу по безробіттю в сумі 5355 грн. 10 коп.

Статтею 18 Закону України „Про зайнятість населення" визначено, що Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Харківський обласний центр зайнятості безпосередньо є місцевим органом виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості і підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, обласний державній адміністрації. У зв'язку з цим Харківський обласний центр зайнятості як робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в Україні має право представляти та захищати інтереси держави в судах загальної спеціальної юрисдикції.

До теперішнього часу кошти в сумі 5355,10 грн. ОСОБА_2 не відшкодовані позивачу.

За таких обставин, суд знаходить позов обґрунтованим, доведеним і таким, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Харківського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення суми - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з громадянина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, 61157, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Харківського міського центру зайнятості (вул.Шевченка, 137А, м.харків, 61013, код 36224721) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 5355,10 грн. (п'ять тисяч триста п'ятдесят п'ять гривень 10 коп.)

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлено 02.08.2010 року

Суддя підпис< Текст > І.С.Чалий

Постанова не набрала чинності. Оригінал знаходиться у справі. Копія.Вірно< Текст >

Суддя Секретар< Текст >