вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
19.08.10Справа №2а-6995/10/12/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі :
Головуючого судді Котаревої Г.М.,
при секретарі судового засідання Тарасовій О.М.,
розглянув адміністративну справу
за позовом Прокурора Совєтського району АР Крим в інтересах держави в особі Феодосійської Міжрайонної Державної податкової інспекції АР Крим,
до відповідача ОСОБА_2,
про стягнення заборгованості у сумі 6454,39 грн.,
за участю представників сторін:
від прокурора - не з'явився,
від позивача - Бікіров А.Н., довіреність № 4 від 17.06.10р.,
від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Прокурор Совєтського району АР Крим в інтересах держави в особі Феодосійської Міжрайонної Державної податкової інспекції АР Крим (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 6454,39 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.08.10р. замінено позивача по справі Державної податкової інспекції в Совєтському районі АР Крим на належного позивача Феодосійську Міжрайонну Державну податкову інспекцію АР Крим.
Позовні вимоги мотивовані нормами Законів України «Про систему оподаткування», «Про державну податкову службу в Україні», «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Представник прокуратури у судове засідання не з'явився, про час дату та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду був сповіщений належним чином. Проте відповідач заперечень проти позову не надав, клопотання про відкладення розгляду справи не надіслав, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що у матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника відповідача.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відповідно до п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Згідно з п.п. 5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з п.2,3 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 -ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 01.08.02р. ОСОБА_2 має в користуванні земельну ділянку площею 53,678 га.
Так, відповідачем до податкового органу в порядку податкової звітності були надані податкові декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності № 14443 від 23.01.2009 року за 2007 рік, на загальну суму 672,00 грн., № 17228 від 23.01.2009 року за 2008 рік, на загальну суму 6023,09 грн., № 11324 від 26.10.2009 року за 2009 рік, на загальну суму 5553,68 грн.
З матеріалів справи вбачається, що у виконання вищенаведених вимог Законів позивачем відповідачу були вручені:
-повідомлення № 0000041700 від 13.11.09р., яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на землю у розмірі 8330,52 грн. зі строками сплати: до 16.11.09р.;
-повідомлення № 0000051700 від 31.12.09р., яким визначено суму податкового зобов'язання по податку на землю у розмірі 6813,29 грн. зі строками сплати: до 31.12.09р.
Позивачем були направлені відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога №1/12 від 18.01.2010р. на суму 6454,39 грн., яка отримана відповідачем, що підтверджується підписом про отримання; друга податкова вимога №2/29 від 22.02.2010р. на суму 6454,39 грн., яка отримана відповідачем, що підтверджується підписом про отримання.
Відповідно до розрахунку суми позову, облікової картки платника, відповідачем заборгованість не сплачена та числиться податкова заборгованість на загальну суму 6454,39 грн.
Право позивача як суб'єкта владних повноважень - контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
В судовому засіданні 19.08.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. В повному обсязі постанова виготовлена 26.08.2010р.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158- 163 КАС України, суд -
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість у розмірі 6454,39грн., до Місцевого бюджету Совєтського району, Дмитрівської сільської ради, на р/р 33211815700292 в ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740431, код платежу 13050500.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Котарева Г.М.