про відкриття провадження у справі
13.03.2023м. СумиСправа № 920/239/23
Господарський суд Сумської області у складі судді Котельницької В.Л., розглянувши матеріали справи (від 09.03.2023 вх. № 868),
за позовом Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (вул.Симона Петлюри, буд. 25, м. Київ, 01032; код за ЄДРПОУ 00100227);
до відповідача: Акціонерного товариства «Сумиобленерго» (вул. Івана Сірка, буд.7, м. Суми, 40035; код за ЄДРПОУ 23293513)
про стягнення 82 205 899,59 грн
09.03.2023 позивач звернувся з позовом, відповідно до якого просить стягнути з відповідача 82 205 899,59 грн (вісімдесят два мільйони двісті п'ять тисяч вісімсот дев'яносто дев'ять грн 59 коп.), в тому числі суму основного боргу в розмірі 75 505 100,30 грн (сімдесят п'ять мільйонів п'ятсот п'ять тисяч сто грн 30 коп.), 3% річних в розмірі 1 126 231,93 грн (один мільйон сто двадцять шість тисяч двісті тридцять одна грн 93 коп.), інфляційні втрати в розмірі 5 176 192,89 грн (п'ять мільйонів сто сімдесят шість тисяч сто дев'яносто дві грн 89 коп.) та пені в розмірі 398 374,47 грн (триста дев'яносто вісім тисяч триста сімдесят чотири грн 47 коп.) та стягнути з відповідача суму судового збору в розмірі 939 400,00 грн (дев'ятсот тридцять дев'ять тисяч чотириста грн 00 коп.).
Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті відповідно до ст. 174, 175 ГПК України судом не встановлено.
Справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання з повідомленням сторін.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 176, 177, 182, ч. 4 ст. 247, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд,
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №920/239/23.
Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
2. Призначити підготовче судове засідання на 24.04.2023, 11:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Т.Г.Шевченка, 18/1, 1-й поверх, зал судового засідання № 4.
3. Відповідачу - подати відзив на позовну заяву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України у строк до 05.04.2023.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються:1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ст. 165 ГПК України).
4.Позивачу - подати відповідь на відзив з дотриманням правил, що встановлені ч.ч. 3-6 ст. 165 та ст. 166 ГПК України у строк до 14.04.2023.
5. Відповідачу - подати заперечення з урахуванням вимог ч.ч. 3-6 ст. 165 та ст. 167 ГПК України у строк до 24.04.2023.
6. Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
7. Копію ухвали надіслати учасникам справи відповідно до вимог частин 6-7 статті 6 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею. Дана ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до частин 6-7 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки", реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку. Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Інформацію у справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі “Інтернет” за вебадресою: https://su.arbitr.gov.ua/sud5021/.
Суддя В.Л. Котельницька