Справа № 545/681/23
Провадження № 3/545/541/23
"06" березня 2023 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області - Потетій А.Г., розглянувши матеріали, які надійшли з УПП в Полтавській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , не працюючого, інші відомості суду не відомі,
за ч. 4 ст. 121 КУпАП, -
Водій ОСОБА_1 17.02.2023 року о 18 год. 10 хв., на 344 км автодороги М-03 Київ-Харків-Довжанський повторно протягом року керував транспортним засобом «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_2 , який підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов. Попереднє правопорушення за ч. 3 ст. 121 КУпАП вчинене 03.02.2023 року, постанова ЕАР №6493423.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 31.3 «б» ПДР України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306, ст. 15 ЗУ «Про дорожній рух», постанову КМУ № 137, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачена ч. 4 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання з'явився, вину у вчиненому не визнав та надав пояснення про те, що 17.02.2023 року о 18 год. 10 хв. він керував керував транспортним засобом «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_2 у зв'язку з необхідністю його доставляння для проходження технічного огляду, на який він був записаний на ранок наступного дня.
Дослідивши протокол та додані до протоколу про адміністративне правопорушення докази, допитавши свідків, вважаю, що провадження по справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП в діях ОСОБА_1 з таких підстав.
Згідно ч. 2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положення ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
При цьому, на підставі задекларованого принципу, що міститься в ст. 7 КУпАП, кожній особі, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності гарантовано, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
З даних протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу №00887-00615-23 складеного 18.02.2023 року убачається, що транспортний засіб «Renault Trafic» д.н.з. НОМЕР_2 пройшов технічний огляд 18.02.2023 року.
Крім того указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом № 2102-IX від 24.02.2022 року, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року та станом на 17.02.2023 року воєнний стан не припинений.
Тобто, дане адміністративне правопорушення вчинено в умовах воєнного стану.
Адміністративне правопорушення - це вчинок, який має форму або дії, або бездіяльності. Проте щоб вчинок можна було кваліфікувати як адміністративне правопорушення, він повинен мати сукупність юридичних ознак, що визначають склад правопорушення. Наявність усіх ознак правопорушення є єдиною підставою для притягнення правопорушника до відповідальності. Якщо відсутня хоча б одна з ознак правопорушення, особа не може бути притягнута до відповідальності.
Згідно письмових пояснень наданих ОСОБА_1 убачається та підтверджується відповідними доказами, що останній не мав умислу на вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП, а 17.02.2023 року керував транспортним засобом, який не пройшов технічний контроль у зв'язку з необхідністю доставлення транспортного засобу для проходження такого контролю, що свідчить як про відсутність умислу на вчинення вказаного вище адміністративного правопорушення, так і вини ОСОБА_1 у його вчиненні.
Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь, недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.
Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вище викладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.121 КУпАП.
Аналізуючи вище викладені обставини в їх сукупності, вважаю, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст.121 КУпАП в діях ОСОБА_1 .
Керуючись ст. ст. 7, 245, 247, 251, 278, 280, 283, 284 КУпАП, суд, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 4 ст.121 КУпАП - закрити відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області. За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого для її оскарження.
Суддя: А.Г. Потетій