Справа № 694/433/23
Провадження № 3/694/207/23
Іменем України
02.03.2023року м. Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Звенигородського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, ФОП « ОСОБА_2 », зареєстровану та проживаючу за адресою АДРЕСА_1 , тел.. НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
20 лютого 2023 року до Звенигородського районного суду Черкаської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Згідно протоколу серії ВАВ № 802676, 08.02.2023 року о 17 год.10 хв. у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_2» за адресою АДРЕСА_2, гр. ОСОБА_1 всупереч вимог ст..15 ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» здійснювала роздрібну торгівлю електронними сигаретами марки «ELFBAR" без марок акцизного податку, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнала та пояснила, що вона дійсно є власником магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » і у неї є в наявності електронні сигарети. Але вони у неї не для продажу, в для власних потреб і на вітрину вона їх не виставляє і продаж їх не здійснює. Крім того, вказує що матеріали справи не містять доказів, що вилучений товар є фальсифікованим та в чому саме це проявляється. Таким чином суть пред'явленого обвинувачення носить абстрактний характер, тобто протоколом не зафіксована подія і склад адміністративного правопорушення. Також додатково надала суду копію ліцензії на право Роздрібної торгівлі тютюновими виробами, яка дійсна до 01.10.2023 року.
Заслухавши ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно зі ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 156 КУпАП роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку тягне за собою накладення штрафу від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
У матеріалах адміністративної справи відсутні доказі, які підтверджують відсутність марок акцизного податку на тютюнові вироби. Висновку експерта на підтвердження того, що вказаний продукт, не мав марок акцизного збору, до протоколу не додано. Будь яких доказів, що ОСОБА_1 взагалі продавала вказані тютюнові вироби матеріали справи не містять. Крім того суд критично ставиться до фотокопій, які долучені до матеріалів справи так, як з них не видно чи дійсно це вітрина магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2». Також суд не бере до уваги письмові пояснення ОСОБА_3 від 08.02.2023 року, де він вказує, що придбав елекронну сигарету «Elf Bar Coffy Tabaco" саме в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_2» так, як відсутній фіскальний чек на продаж даного товару.
Тобто, матеріалами адміністративної справи не доведено, що ОСОБА_1 здійснював продаж безакцизних тютюнових виробів.
Таким чином, сам по собі протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_1 , не може бути беззаперечним доказом її вини, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини, тобто не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом», оскільки не випливає зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих, не спростованих презумпції факту.
У зв'язку з чим суддя приходить до висновку про відсутність події, складу злочину, недоведеності вини ОСОБА_1 , та недоведеності вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 156 КпАП України.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Відповідно до ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП суд,-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Вилучені:
Електронна сигарета марки «Elf Ваг» lux 1500 disposable pod mango, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Ваг» lux 1500, disposable pod grape energyштука -2
Електронна сигарета марки «Elf Bar» lux 1500 disposable pod strawberry lee cream, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Bar» lux 1500 disposable pod strawberry energy, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Bar» lux 1500, disposable pod kiwi passion fruit guabaштука -1
Електронна сигарета марки «Elf Bar» lux 1500 disposable pod blue razz lemonade, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Bar» lux 1500 disposable pod strawberry grape, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Bar» lux 1500 disposable pod pink lemonade, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Ваг» 1500 disposable pod Siberian forest, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Ваг» 1500 disposable pod pink lemonade, штука -1
Електронна сигарета марки «Elf Ваг» 1500 disposable pod blueberry, штука -1
- повернути особі у якої їх вилучено.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Черкаського апеляційного суду.
Суддя Д.І. Сакун