Справа № 495/1654/23
Номер провадження 3/495/873/2023
16 лютого 2023 рокум. Білгород-Дністровський
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярський О.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері про притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , місце роботи (служби), посада: начальник відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 », відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » 25 прикордонний загін, старший лейтенант, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, -
16.02.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Прокурором Білгород-Дністровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Копанської А.А., було складено протокол серії № 7-2023/СП про вчинення гр. ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 у період з 10.10.2022 по 05.12.2022, недбало поставився до військової служби та свої службових обов'язків, в порушення вимог ст.277 КУпАП та Інструкції 898, вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172 15 КУпАП.
Так 05.10.2022 року старшим офіцером ВТТ ІНФОРМАЦІЯ_4 підполковником ОСОБА_2 складено адміністративний протокол відносно громадянина ОСОБА_3 , за порушення ним прикордонного режиму в районі н.п. Маякі.
Зазначений протокол разом з матеріалами відповідно до вимог КУпАП та Інструкції 898 направлено для розгляду до начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » впс « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 старшому лейтенанту ОСОБА_1 .
У адміністративному протоколі зазначено дату розгляду та місце розгляду, а саме 10.10.2022 о 09.00 віпс « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Проте ОСОБА_1 10.10.2022 розгляд справи не провів, відповідну постанову про результат розгляду не прийняв. Більше того розгляд зазначеного протоколу ОСОБА_1 так і не здійснив протягом терміну визначеного КУпАП для накладення адміністративного стягнення тобто протягом 2 місяців з моменту вчинення адміністративного правопорушення.
Внаслідок недбалого ставлення ОСОБА_1 до своїх обов'язків та законодавчих норм, громадянином ОСОБА_4 вдалось уникнути адміністративної відповідальності за вчинення ним адміністративного правопорушення з прикордонних питань.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України, військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; бути пильним, зберігати державну та військову таємницю.
Згідно вимог ст. 45 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України за вчинення адміністративних правопорушень військовослужбовці несуть дисциплінарну відповідальність за цим Статутом, за винятком випадків, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Приписами ст. 15 КУпАП визначено, що військовослужбовці за вчинення військових адміністративних правопорушень несуть відповідальність, передбачену главою 13-Б КУпАП, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Таким чином, за викладених вище обставин, старший лейтенант ОСОБА_1 , проходячи військову службу на посаді начальника відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ІНФОРМАЦІЯ_4 ДПС України, який розташований за адресою АДРЕСА_2 , у період з 10.10.2022 по 05.12.2022, в порушення вимог ст. ст. 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 1, 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, ст. 2 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», п. 5 розділу ІІІ Положення про відділ прикордонної служби Державної прикордонної служби,, затвердженої Наказом МВС від 15.04.2016 №311, п.3 р. ІІІ, п. 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, р. IV Інструкцією з оформлення посадовими особами Державної прикордонної служби України матеріалів справ про адміністративні правопорушення, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 вересня 2013 року № 898 та ст. 277 КУпАП, проявив недбале ставлення до військової служби, своїх обов'язків та норм законодавства, а саме не здійснив розгляд справи про адміністративне правопорушення, вчинене громадянином ОСОБА_4 05.10.2022, а саме порушення останнім прикордонного режиму, що призвело до уникнення відповідальності ОСОБА_5 , чим вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 17215 КУпАП, а саме: недбале ставлення військової посадової особи до військової служби, вчинене в умовах дії в державі особливого періоду.
У судове засідання ОСОБА_1 , не з'явився, однак надав до канцелярію суду заяву, відповідно до якої просив суд розглянути справу без його участі.
Факт вчинення військовослужбовцем ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення підтверджується протоколом № 7-2023/СП про адміністративне правопорушення, поясненнями самого військовослужбовця ОСОБА_1 , матеріалами службового розслідування, рапортом, та іншими матеріалами справи.
Проаналізувавши матеріали адміністративної справи, суд дійшов до висновку про доведеність вини військовослужбовця ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ч. 2 ст. 172-15 КУпАП, таке правопорушення кваліфікується як недбале ставлення військової службової особи до військової служби вчинене в умовах військового періоду, та тягне за собою накладення штрафу від ста сорока п'яти до двохсот вісімдесяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт з утриманням на гауптвахті на строк від семи до десяти діб.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення уразі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
В зв'язку з доведенням винності військовослужбовця ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення також підлягає стягненню з нього судового збору в розмірі 536.8 грн. на користь держави.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст.33-35, ч. 2 ст. 172-15, 221, 283, 284 КУпАП, суддя.
Визнати військовослужбовця ОСОБА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Притягнути військовослужбовця ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 2465 грн.
Стягнути з військовослужбовця ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 536.8 грн.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання 3 (три) місяці.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Суддя О.О. Боярський