Справа №760/3830/23 2-а/760/617/23
/ про залишення позовної заяви без руху /
21 лютого 2023 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Жовноватюк В.С., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Інспектора старшого лейтенанта поліції Педашевського Романа Юрійовича, Департаменту патрульної поліції, Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -
До Солом'янського районного суду міста Києва надійшли матеріали вищезазначеної позовної заяви.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі з'ясовано, що заява не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18.03.2020, справа 543/775/17 зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Так, позивач у адміністративній позовній заяві ставить дві вимоги, які підлягають окремій оплаті судового збору. Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
В той же час, суд звертає увагу позивача на наступному. Відповідно до ч. 3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір як за дві вимоги відповідно до положень Закону України «Про судовий збір» або привести свої вимоги у відповідність до ч.3 ст.286 КАС України.
Також суд наголошує на тому, що належним відповідачем у справах про оскарження постанови про адміністративне правопорушення є Департаменту патрульної поліції України.
Відповідно до ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 12, 160-167, 169-170, 286 КАС України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції Інспектора старшого лейтенанта поліції Педашевського Романа Юрійовича, Департаменту патрульної поліції, Управління патрульної поліції у місті Києві Департаменту патрульної поліції про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною та повертається позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в порядку КАСУ до апеляційного суду протягом 15 днів з моменту її отримання.
Суддя В.С. Жовноватюк