Рішення від 21.02.2023 по справі 480/8515/22

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2023 року Справа № 480/8515/22

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Бондаря С.О., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу №480/8515/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі по тексту - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області) Головного Управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - ГУ ПФУ в Сумській області), в якому просить:

- визнати протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 29.11.2022 №184250008774 щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, період навчання в Шосткинському середньому професійно-технічному училищі №13 з 01.09.1983 по 17.07.1986, період роботи з 18.07.1986 по 19.11.1986 на посаді апаратника-поливника фотоемульсій відділення поливу світочутливих емульсій виробництва синтезу емульсій і поливу кінофотоплівок у ВАТ "АК "Свема", період строкової служби з 20.11.1986 по 14.11.1988, період роботи у ВАТ "АК "Свема" з 14.12.1988 по 24.02.1992 на посаді апаратника-поливника фотоемульсій відділення поливу світочутливих емульсій виробництва синтезу емульсій і поливу кінофотоплівок, з 24.02.1992 по 07.06.1994 на посаді машиніста-обхідника по турбінному устаткуванню турбінного цеху ТЕЦ (електростанції, енергопоїзди, паросилове господарство); та призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за Списком № 2 з 24.11.2022 року на підставі статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" в редакції, яка діяла до ухвалення Закону України від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", провести нарахування та здійснити виплату призначеної пенсії.

В обгрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач неправомірно не зарахував до пільгового стажу позивача навчання в Шосткинському середньому професійно-технічному училищі №13 з 01.09.1983 по 17.07.1986, періоди роботи з 18.07.1986 по 19.11.1986 та з 14.12.1988 по 24.02.1992 на посаді апаратника-поливника фотоемульсій відділення поливу світочутливих емульсій виробництва синтезу емульсій і поливу кінофотоплівок у ВАТ "АК "Свема", період строкової служби з 20.11.1986 по 14.11.1988, період роботи з 24.02.1992 по 07.06.1994 на посаді машиніста-обхідника по турбінному устаткуванню турбінного цеху ТЕЦ, оскільки позивачем були надані всі необхідні документи для призначення пільгової пенсії.

Ухвалою суду від 28.12.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області не надало відзиву на позов без поважних причин.

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області у відзиві на позов зазначає, що до стажу роботи на пільгових умовах позивачу не зараховано період навчання з 01.09.1983 по 16.07.1986 в СПТУ № 13, період роботи з 18.07.1986 по 19.11.1986 в Шосткинському виробничому об'єднанні "Свема" та період служби в Радянській Армії з 20.11.1986 по 14.11.1988, у зв'язку з тим, що за період роботи з 18.07.1986 по 19.11.1986 в Шосткинському виробничому об'єднанні "Свема" позивачем не надано довідку на підтвердження пільгового характеру роботи, а зарахування періодів навчання та проходження строкової служби пов'язано із зарахуванням періоду роботи з 18.07.1986 по 19.11.1986 до Списку №2 у відповідності до норм чинного законодавства.

Також, позивач на дату звернення не досяг віку передбаченого ст. 114 Закону №1058, а саме: 55 років.

Крім того, періоди роботи, які позивач просить зарахувати до стажу на пільгових умовах з 14.12.1988 по 24.02.1992, та з 24.02.1992 по 07.06.1994 зараховано до стажу роботи на пільгових умовах, що підтверджується розрахунком стажу.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, повно та об'єктивно дослідивши надані сторонами докази, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 21.11.2022 звернувся до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 (а.с.21).

Рішенням ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 29.11.2022 №184250008774 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу (а.с.22).

Вважаючи відмову протиправною, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно із ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з належних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) та Законом України "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788-XII).

Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону № 1058-IV право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Cписком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.

За приписами ч. 2 ст. 114 Закону № 1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Статтею 62 Закону № 1788-XII визначено, що основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявності трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі - Порядок № 637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Згідно з пунктом 20 Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.

Слід також зауважити, що підставами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є передусім наявність професії та виробництва в зазначених списках та підтвердження шкідливих умов праці працівника безпосередньо на робочому місці результатами атестації робочих місць, проведення якої передбачено Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 № 442 (далі - Порядок № 442), за умови зайнятості працівника на вищеназваних роботах не менш як 80% робочого часу, встановленого для відповідного виробництва. Відсутність хоча б однієї з цих умов не дає права працівникові на пенсію за віком на пільгових умовах.

Крім того, Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 затверджено Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі - Порядок №383), яким передбачено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 (п.3 Порядку №383).

В силу п.10 Порядку №383 для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 № 637.

Як вбачається з матеріалів справи, в трудовій книжці НОМЕР_1 маються записи, зокрема, про навчання позивача в ПТУ №13 м. Шостка з 01.09.1983 по 18.07.1986, роботу у Шосткинському виробничому об'єднанні "Свема" з 18.07.1986 по 19.11.1986, та період служби в Збройних силах з 20.11.1986 по 20.11.1988 (а.с.16-18).

Періоди навчання та служби в Збройних силах підтверджуються відповідно дипломом НОМЕР_2 від 16.07.1986 та військовим квитком НОМЕР_3 від 17.11.1986 (а.с.19, 20).

Стосовно вказаних спірних періодів суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту "д" ч. 3 ст. 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.

Згідно із ст. 38 Закону України "Про професійно-технічну освіту", час навчання у закладі професійної (професійно - технічної) освіти зараховується до трудового стажу здобувача освіти, у тому числі в безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.

Підпунктом "з" пункту 109 Положення про порядок призначення і виплати державних пенсій, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 03 серпня 1972 року №590, передбачено, що крім роботи працівника чи службовця до загального стажу роботи зараховується також навчання в училищах і школах системи державних трудових резервів та системи професійно-технічної освіти та в інших училищах, школах та на курсах з підготовки кадрів, по підвищенню кваліфікації та перекваліфікації - прирівнюється до роботи, яка слідувала після його закінчення.

Період, зазначений у підпункті "з", прирівнюється до роботи, яка слідувала за закінченням такого періоду.

Таким чином, необхідними умовами для зарахування до пільгового стажу часу навчання в професійно-технічному навчальному закладі є те, що перерва між днем закінчення навчання та днем зарахування на роботу не повинна перевищувати трьох місяців та те, що після закінчення навчання особа повинна бути зарахована на роботу за здобутою спеціальністю.

Подібних висновків дійшов Верховний Суд у постановах від 10.12.2020 у справі №520/15931/16-а та від 30.03.2021 у справі №595/495/17.

З аналізу вищезазначених норм вбачається, що для зарахування даного періоду навчання до пільгового стажу, встановлено, що особа після завершення навчання має працевлаштуватись за професією, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

Відповідно до трудової книжки позивач закінчив навчання 17.07.1986 за спеціальністю апаратника виробництва кінофотоматеріалів, а 18.07.1986 був прийнятий на роботу до Шосткинського виробничого об'єднання "Свема" на посаду апаратника-поливника фотоемульсій відділення поливу світлочутливих емульсій виробництва синтезу емульсій і поливу кінофотоплівок.

Проте, вказані записи недостатні для зарахування періоду роботи позивача з 18.07.1986 по 19.11.1986 до пільгового стажу, оскільки в трудовій книжці не зазначено: характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт Списку №2, чинного на той час, до якого включається цей період роботи; зайнятості працівника на вищеназваних роботах повний робочий день (не менш як 80% робочого часу, встановленого для відповідного виробництва).

Тому позивач разом із заявою про призначення пенсії зобов'язаний був надати до органу Пенсійного фонду уточнюючу довідку за формою, встановленою в Додатку №5 до Порядку № 637.

У вказаній довідці саме підприємством, на якому працювала особа, підтверджується стаж роботи працівника на пільгових умовах з зазначенням підстав зарахування періодів роботи до стажу роботи на пільгових умовах (зайнятість повний робочий день, належність професії, посади до Списку робіт і професій, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах з зазначенням посади, розділу, підрозділу вказаного списку). Крім того, в довідці вказуються за наявності періоди простоїв, страйків, тимчасової зайнятості на інших роботах та з урахуванням всіх зазначених відомостей підприємством зазначається стаж роботи особи на пільгових умовах в роках, місяцях, днях.

Варто зауважити, що відповідно до пункту 18 Порядку №637, за відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, стаж роботи установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Отже, позивач зобов'язаний надати пенсійному органу уточнюючу довідку про пільговий стаж, а у разі неможливості надання такої довідки з підстав, визначених пунктом 18 Порядку №637, стаж роботи установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника.

Проте, позивачем не було надано уточнюючої довідки чи відповідних двох свідків а ні пенсійному органу, а ні суду.

Таким чином, у суду відсутні правові підстави для зобов'язання відповідачів зарахувати до пільгового стажу позивача період навчання в Шосткинському середньому професійно-технічному училищі №13 з 01.09.1983 по 17.07.1986 та період роботи з 18.07.1986 по 19.11.1986 на посаді апаратника-поливника фотоемульсій відділення поливу світочутливих емульсій виробництва синтезу емульсій і поливу кінофотоплівок у Шосткинському виробничому об'єднанні "Свема".

Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Втім, відповідачі не надали суду жодного доказу звернення до роботодавця позивача з вимогою надати відповідні документи, що підтверджують роботу позивача у шкідливих умовах.

Тому у суду є правові підстави для зобов'язання відповідача повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії щодо вказаних періодів.

Стосовно зарахування до пільгового стажу періоду проходження позивачем строкової служби у Збройних силах, суд зазначає наступне.

Відповідно абзацу 4 частини 4 ст. 24 Закону № 1058 пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років.

На час проходження строкової служби позивачем діяло "Положення про порядок призначення та виплати державних пенсій", затверджене постановою Ради міністрів СРСР № 590 від 03.08.1972.

Підпунктом "к" пункту 109 вказаного Положення передбачалося, що служба в складі Збройних сил СРСР зараховується до загального стажу роботи.

При призначенні на пільгових умовах чи в пільгових розмірах пенсії за віком та по інвалідності робітникам і службовцям, що працюють на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці і на інших роботах з важкими умовами праці, періоди вказані, зокрема, в підпункті "к", прирівнюються за вибором особи, що звернулась за призначенням пенсії чи до роботи, яка передувала даному періоду, чи до роботи, яка слідувала за закінченням цього періоду.

З трудової книжки ОСОБА_1 вбачається, що після проходження військової служби позивач з 14.12.1988 був прийнятий на посаду апаратника-поливника фотоемульсій 5 розряду відділення поливу світочутливих емульсій виробництва синтезу емульсій і поливу кінофотоплівок Шосткинського виробничого об'єднання "Свема".

Період роботи позивача на вказаній посаді з 14.12.1988 зарахований органом Пенсійного фонду до пільгового стажу за Списком № 2, що підтверджується розрахунком пільгового стажу, та не заперечується відповідачем.

Тому відповідач зобов'язаний зарахувати період строкової служби позивача у Збройних силах до пільгового стажу.

Щодо позовних вимог про зарахування до пільгового стажу періодів роботи позивача з 14.12.1988 по 24.02.1992, та з 24.02.1992 по 07.06.1994 слід зауважити, що вказані періоди відповідачем зараховані до пільгового стажу, про що зазначає орган Пенсійного фонду та підтверджується розрахунком стажу, тому в цій частині позову необхідно відмовити.

Суд звертає увагу, що ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, відмовляючи ОСОБА_1 у призначенні пільгової пенсії, в оскаржуваному рішенні обмежилося формулюванням про те, що загальний страховий стаж складає 38 років 5 місяців 26 днів, стаж роботи за Списком №2 складає 10 років 10 місяців 28 днів, тому відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу.

При цьому, відповідач у своєму рішенні не зазначає, які періоди роботи позивача зараховані до пільгового стажу, а які не зараховані. Не вказано також у зв'язку з чим неможливо зарахувати той чи інший період роботи позивача до пільгового стажу.

Крім того, органом Пенсійного фонду у спірному рішенні не надана оцінка записам у трудовій книжці позивача та іншим доказам (якщо такі надавалися).

Таким чином, рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 29.11.2022 №184250008774 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах є необґрунтованим, тобто прийнятим без урахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття, тому таке рішення не відповідає критеріям, визначених частиною другою ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

Разом з тим, з урахуванням викладеного, у суду відсутні правові підстави для зобов'язання відповідача призначити позивачу пільгову пенсію.

У даному випадку належним способом захисту прав позивача є визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 29.11.2022 №184250008774 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, зобов'язання ГУ ПФУ в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, період строкової служби з 20.11.1986 по 14.11.1988, зобов'язання ГУ ПФУ в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.11.2022 про призначення пенсії з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

В іншій частині позовних вимог необхідно відмовити.

Враховуючи часткове задоволення позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, відповідно до ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області судові витрати в розмірі 496,20 грн.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 29.11.2022 №184250008774 про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (пров. Богдана Хмельницького, 116 А, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 21910427) зарахувати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.н. НОМЕР_4 ) до спеціального стажу, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, період строкової служби з 20.11.1986 по 14.11.1988.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (пров. Богдана Хмельницького, 116 А, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 21910427) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.н. НОМЕР_4 ) від 21.11.2022 про призначення пенсії з урахуванням правової оцінки, наданої судом.

У задоволенні інших вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , і.н. НОМЕР_4 ) витрати зі сплати судового збору в сумі 496,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (пров. Богдана Хмельницького, 116 А, м. Дніпро, код ЄДРПОУ 21910427).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.О. Бондар