ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
16 серпня 2010 року № 2а-14992/09/2670
16:19
За позовомАкціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго»
доПрокуратури міста Києва
про визнання протиправним та скасування припису № 07/3-322вих-09 від 28.08.2009
Суддя: Кротюк О.В.
Секретар судового засідання: Гончаров В.В.
Обставини справи:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась АЕК«Київенерго»з позовом до Прокуратури міста Києва про визнання протиправним та скасуванням припису від 28.08.09 № 07/3-322вих-09.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що повноваження прокуратури згідно пункту 9 Перехідних положень Конституції України припинені з моменту вступу у силу Законів України «Про електроенергетику»та «Про теплопостачання».
Відповідач забезпечив явку свого представника без належних на те повноважень. Заяв, клопотань щодо розгляду справи до суду не подавав. Справа розглядається на підставі наявних матеріалів у справі у відповідності до частин 2, 4 статті 128 КАС України.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,
Заступником прокурора міста Києва 28.08.2009 Акціонерній енергопостачальній компанії «Київенерго»винесено припис про невідкладне вжиття заходів щодо недопущення порушень Конституції України та Законів України «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про тепло забезпечення» (далі - Припис).
Позивач вважає припис протиправним, оскільки відповідно до пункту 9 Перехідних положень Конституції України прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів та функцію попереднього слідства - до введення в дію законів, що регулюють діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів, та до сформування системи досудового слідства і введення в дію законів, що регулюють її функціонування. Проте у зв'язку з набранням чинності ЗУ «Про електроенергетику»та «Про теплопостачання»органи прокуратури не мають повноважень здійснювати контроль за суб'єктами господарювання у сфері теплопостачання та електроенергетики, оскільки такі функції належать Національній комісії регулювання електроенергетики України.
Як встановлено судом у судовому засіданні, згідно пояснень представника позивача, позивачем заяв про зміну предмету або підстав позову до суду в порядку статті 137 КАС України не подавалось.
Заслухавши пояснення представника позивача, беручи до уваги матеріали справи, суд вважає необхідним зазначити про наступне.
У відповідності до пункту 9 Перехідних положень Конституції України прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію нагляду за додержанням і застосуванням законів - до введення в дію законів, що регулюють діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів.
Отже, як випливає з вищевказаної норми, має місце виконання прокуратурою особливої та специфічної функції -нагляд за додержанням та застосуванням законів.
У відповідності до положень частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивач обґрунтовує свої вимоги лише загальними покликанням на Закони України «Про електроенергетику», «Про теплопостачання». Проте не вказав жодну конкретну норму закону, яка передбачає здійснення Національною комісією регулювання електроенергетики функції нагляду за додержанням і застосуванням законів.
За таких умов, покликання позивача щодо відсутності у прокуратури функції нагляду за додержанням і застосуванням законів є безпідставним та необґрунтованим. З огляду на це, за таких підстав та позовних вимог, заявлених позивачем, адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 9, 69-71, 158 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені статтею 186 та набирає законної сили в порядку та строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Кротюк
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -20.08.2010.