Постанова від 14.02.2023 по справі 491/8/23

Справа № 491/8/23

Провадження № 3/507/146/2023

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.02.2023 року смт. Любашівка

Суддя Любашівського районного суду Одеської області Вужиловський Олег Володимирович розглянувши матеріали, які надійшли з Одеського апеляційного суду після визначення підсудності про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, жителя АДРЕСА_1 ,

за ст. 164-5 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 04.01.2023 року, о 17 годині 30 хвилин, керуючи автомобілем "RENAULT TRAFIC" державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , транспортував тютюнові вироби марки "Monus" в кількості 500 пачок, на яких не має марок акцизного збору встановленого зразка.

На підтвердження вини ОСОБА_1 , в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, поліцейським надано до суду: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 301678, пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , правопорушника ОСОБА_1 , акт вилучення тютюнових виробів та квитанцію про передачу тютюнових виробів на зберігання.

У відповідності до положень ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини (далі ЄСПЛ) як джерело права.

Зокрема, в контексті рішення ЄСПЛ «Надточій проти України» (рішення від 15.05.2008, заява N7460/03) правопорушення, яке розглядається, має ознаки, притаманні «кримінальному обвинуваченню» у значенні статті 6 Конвенції, що вимагає дотримання стороною обвинувачення, яку в цій справі представляє автор протоколу про адміністративне порушення, відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини обвинуваченого.

При цьому, згідно з вимогами ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.

Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.

Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, визнається зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.

Відповідно, суб'єктом цього адміністративного правопорушення є посадові особи підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.

Згідно відомостей в протоколі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ст. 164-5 ч. 1 КУпАП та в матеріалах даної справи видно, що гр. ОСОБА_1 , ніде не працює і він не являється посадовою особою підприємств - виробників, імпортерів і продавців товарів.

Інших доказів щодо особи ОСОБА_1 , суду не надано.

Тому, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-5 ч. 1 КУпАП, так як він не є суб'єктом вказаного правопорушення, а провадження по даній адміністративній справі підлягає закриттю згідно п. 1 ст. 247 КУпАП.

Враховуючи положення ч. 1 ст. 164-5 КУпАП, а також те, що знаряддям даного правопорушення є тютюнові вироби, які не мають марок акцизного збору та обмежені в оббігу, тому суд вважає за необхідне конфіскувати 500 пачок цигарок "Monus", які були вилучені у гр. ОСОБА_1 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 164-5 ч. 1, ст. 247 п. 1 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 164-5 ч. 1 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-5 ч. 1 КУпАП, згідно п. 1 ст. 247 КУпАП.

Тютюнові вироби, які не мають марок акцизного збору, а саме: 500 пачок цигарок "Monus", які вилучені у ОСОБА_1 - конфіскувати.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Любашівський районний суд Одеської області.

Суддя: Вужиловський О.В.