Рішення від 10.02.2023 по справі 140/7131/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2023 року ЛуцькСправа № 140/7131/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про визнання протиправним та скасування висновку,

ВСТАНОВИВ:

Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області (далі - позивач, управління освіти) звернулося з позовом до Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області (далі - відповідач, управління) про визнання протиправним та скасування висновку про результати проведення моніторингу процедури закупівлі UА-2021-12-28-002999-b від 14 жовтня 2022 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до наказу Управління Держаудитслужби від 23.09.2022 №43-3 в період з 23.09.2022 по 14.10.2022 управлінням Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області проводився моніторинг публічної закупівлі №UA-2021-12-28-002999-b. Підставою для початку моніторингу за даними відповідача стали виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель.

За результатами моніторингу складено Висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2021-12-28-002999-b від 14.10.2022 (далі - Висновок), відповідно до якого було встановлено порушення вимог пункту 18 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі», в частині відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель, а саме: тендерна документація замовника містить імперативну вимогу щодо надання учасником інформації про залучення субпідрядника/співвиконавця або інформації, у довільній формі, щодо їх незалучення (пункт 8 розділу III тендерної документації), при тому, що предметом закупівлі є товари, а не роботи чи послуги.

Позивач зазначає, що вказаним висновком зобов'язано позивача здійснити заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущене порушення вимог пункту 18 частини 2 статті 22 ЗУ «Про публічні закупівлі», та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів.

З даним висновком позивач категорично не погоджується, вважає його протиправним, таким, що ґрунтується виключно на суб'єктивних та таких, що не відповідають дійсності висновках посадової особи контролюючого органу, оскільки зазначена в пункті 8 розділу III тендерної документації вимога про надання інформація про субпідрядника/співвиконавця застосовується до учасника у випадку закупівлі робіт чи послуг, про що замовником зроблена відповідна примітка в дужках у назві пункту 8 розділу III тендерної документації. Аналогічна примітка включена замовником, як додаткова інформація в пункт 8 Розділу III «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» «ЗМІСТ ТЕНДЕРНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ».

Також зазначає, що тендерна документація замовника розроблена відповідно до «Примірної тендерної документації для процедури закупівлі - відкриті торги», затвердженої наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.04.2016 №680.

В підтвердження протиправності оскаржуваного висновку відповідача управління освіти посилається на те, що оскільки предметом процедури закупівлі №UA-2021-12-28-002999-b є товари, учасники не зобов'язані виконувати вимогу пункту 8 Розділу III тендерної документації замовника.

Позивач зауважує, що під час терміну дії «Періоду уточнень» процедури закупівлі №UA-2021-12-28-002999-b, який тривав з 28.12.2021 по 08.01.2022, жоден з учасників, а також будь-яка фізична/юридична особа не зверталася до замовника за роз'ясненнями щодо тендерної документації та/або з вимогою щодо усунення порушення під час проведення тендеру, зокрема щодо умов виконання вимоги, зазначеної в пункті 8 Розділу ІІІ тендерної документації. Відповідно, протягом установленого Закону України «Про публічні закупівлі» строку для подання скарг, передбаченого абзацом першим частини 8 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», умови тендерної документації жодним із учасників процедури закупівлі №UA-2021-12-28-002999-b не оскаржувались. Також, не оскаржувались результати процедури закупівлі №UA-2021-12-28-002999-b учасником - фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , яка не стала переможцем даної закупівлі.

З урахуванням зазначеного просить адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 23.11.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у даній справі, судовий розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.80).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву (а.с.84-92) відповідач позов не визнав та просив відмовити у його задоволенні, мотивуючи тим, що листом від 05.09.2022 №003100-18/6851-2022 Держаудитслужбою доручено офісам Держаудитслужби та їх управлінням в областях провести моніторинги процедур закупівель, у тому числі, Управлінню, зокрема, провести моніторинг процедури закупівлі за номером №UА-2021-12-28-002999-b за результатами аналізу питання дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель щодо відповідності вимог тендерної документації вимогам законодавства у сфері закупівель. В ході моніторингу встановлено, що в порушення вимог п.18 ч.2 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі», тендерна документація замовника містить імперативну вимогу щодо надання учасником інформації про залучення субпідрядника/співвиконавця або інформації, у довільній формі, щодо їх незалучення (п.8 розділу III тендерної документації), при тому, що предметом закупівлі є товари, а не роботи чи послуги. Враховуючи вказане порушення, зобов'язано позивача здійснити заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущене порушення вимог п.18 ч.2 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі», та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів. Таким чином, відповідач зазначає, що управлінням у Висновку чітко зазначено спосіб усунення виявленого порушення вимог п.18 ч.2 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме: здійснити заходи щодо недопущення встановлених порушень у подальшому, зокрема, шляхом забезпечення притягнення до відповідальності осіб, якими допущене вказане порушення. Як наслідок, вказане зобов'язання є чітким та зрозумілим.

Позивач за роз'ясненням змісту висновку про результати моніторингу та/або його зобов'язань до органу державного фінансового контролю не звертався.

На думку відповідача, моніторинг вказаної процедури закупівлі проведено, а її результати відображені в межах повноважень, в спосіб та на підставу норм визначених ЗУ «Про публічні закупівлі», що жодним чином не спростовується позивачем у поданій ним позовній заяві. Відтак, Висновок управління про результати моніторингу процедури закупівлі за номером UА-2021-12-28-002999-b, здійсненої позивачем, є законним та скасуванню не підлягає.

У відповіді на відзив позивач посилається на те, що його аргументи відповідачем спростовані не були, а доводи, викладені у відзиві, є безпідставними та такими, що суперечать фактичним обставинам справи (а.с.110-111).

Інших заяв по суті справи не надходило.

Враховуючи вимоги статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що 14.10.2022 Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області оголошено закупівлю на предмет закупівлі - сирні продукти. Номер процедури закупівлі в електронній системі закупівель: №UA-2021-12-28-002999-b.

Відповідно до наказу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 23.09.2022 №43-З розпочато моніторинг процедури закупівлі, оголошеної позивачем (а.с.89).

За наслідками моніторингу Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області склало та оприлюднило в електронній системі закупівель «Prozorro» висновок від 14.10.2022 №UA-2021-12-28-002999-b, згідно з яким встановлено порушення позивачем вимог п.18 ч.2 ст.22 ЗУ «Про публічні закупівлі», а саме: тендерна документація замовника містить імперативну вимогу щодо надання учасником інформації про залучення субпідрядника/співвиконавця або інформації, у довільній формі, щодо їх незалучення (пункт 8 розділу III тендерної документації), при тому, що предметом закупівлі є товари, а не роботи чи послуги. Зобов'язано позивача здійснити заходи, направлені на недопущення встановленого порушення у подальшому, зокрема, шляхом притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення вимог п.18 ч.2 ст.22 Закону України «Про публічні закупівлі», та протягом п'яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів (а.с.10-12)

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

За приписами частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (далі - Закон №922-VIII) установлено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою вказаного Закону є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Відповідно до частини другої статті 8 Закону №922-VIII рішення про початок моніторингу процедури закупівлі приймає керівник органу державного фінансового контролю або його заступник (або уповноважена керівником особа) за наявності однієї або декількох із таких підстав: 1) дані автоматичних індикаторів ризиків; 2) інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; 3) повідомлення в засобах масової інформації, що містять відомості про наявність ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель; 4) виявлені органом державного фінансового контролю ознаки порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель в інформації, оприлюдненій в електронній системі закупівель; 5) інформація, отримана від громадських об'єднань, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявлених за результатами громадського контролю у сфері публічних закупівель відповідно до статті 7 цього Закону.

Відповідно до доручення Держаудитслужби України, направленого листом від 05.09.2022 №003100-18/6851-2022 на адреси Офісів Держаудитслужби та їх управлінням в областях, зокрема, і на адресу відповідача, Державна аудиторська служба України доручила провести моніторинги процедур закупівель, у тому числі, ID процедури UA-2021-12-28-002999-b (а.с.101-102).

На підставі наказу начальника управління від 23.09.2022 №43-З відповідно до п.4 ч.2 ст.8 Закону України №922-VIII з 23.09.2022 по 14.10.2022 проведено моніторинг процедури закупівель відкритих торгів за предметом «Сирні продукти» за ID номером UA-2021-12-28-002999-b, здійсненої позивачем.

При цьому позивач не заперечує повноважень відповідача щодо здійснення моніторингу за проведенням публічних закупівель та вжиття заходів по усуненню суб'єктами, що такі закупівлі здійснюють, виявлених порушень.

Статтею 1 Закону №922-VIII наведені такі значення термінів, що вживаються в даному Законі:

замовники - органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак (п.9);

моніторинг процедури закупівлі - аналіз дотримання замовником законодавства у сфері публічних закупівель під час проведення процедури закупівлі, укладення договору про закупівлю та протягом його дії з метою запобігання порушенням законодавства у сфері публічних закупівель (п.14);

послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, лізинг, найм (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт (п.17);

предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом (п.18);

роботи - проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об'єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт (п.22);

тендерна документація - документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. Тендерна документація не є об'єктом авторського права та/або суміжних прав (п.29);

тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (п.30);

учасник процедури закупівлі (далі - учасник) - фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, юридична особа (резидент або нерезидент), яка подала тендерну пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі (п.35).

Вимоги до тендерної документації встановлені статтею 22 Закону №922-VIII.

Так, частинами першою-третьою цієї статті Закону №922-VIII передбачено, що тендерна документація безоплатно оприлюднюється замовником на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу. Тендерна документація повинна містити:

1) інструкція з підготовки тендерних пропозицій;

2) один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 цього Закону, підстави, встановлені статтею 17 цього Закону, та інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством. Замовник не вимагає документального підтвердження інформації про відповідність підставам, встановленим статтею 17 цього Закону, у разі якщо така інформація є публічною, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним.

Для об'єднання учасників замовником зазначаються умови щодо надання інформації та способу підтвердження відповідності таких учасників установленим кваліфікаційним критеріям та підставам, встановленим статтею 17 цього Закону;

3) інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону;

4) інформація про маркування, протоколи випробувань або сертифікати, що підтверджують відповідність предмета закупівлі встановленим замовником вимогам (у разі потреби);

5) кількість товару та місце його поставки;

6) місце, де повинні бути виконані роботи чи надані послуги, їх обсяги;

7) строки поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

8) проект договору про закупівлю з обов'язковим зазначенням порядку змін його умов;

9) опис окремої частини або частин предмета закупівлі (лота), щодо яких можуть бути подані тендерні пропозиції, у разі якщо учасникам дозволяється подати тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота). Замовник може передбачити можливість укладення одного договору про закупівлю з одним і тим самим учасником у разі визначення його переможцем за кількома лотами;

10) перелік критеріїв оцінки та методика оцінки тендерних пропозицій із зазначенням питомої ваги кожного критерію.

У разі застосування критерію оцінки вартість життєвого циклу, методика оцінки тендерних пропозицій повинна містити опис усіх складових вартісних елементів та перелік документів і інформації, які повинні надати учасники для підтвердження вартості складових елементів життєвого циклу. Замовник у разі необхідності дисконтування витрат життєвого циклу майбутніх періодів може використовувати поточну облікову ставку Національного банку України. Вартість життєвого циклу може рахуватися як сума всіх витрат життєвого циклу або сума всіх витрат життєвого циклу, поділена на розрахункову одиницю експлуатації предмета закупівлі;

11) строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій;

12) валюта, у якій повинна бути зазначена ціна тендерної пропозиції;

13) мова (мови), якою (якими) повинні бути складені тендерні пропозиції;

14) кінцевий строк подання тендерних пропозицій;

15) розмір та умови надання забезпечення тендерних пропозицій (якщо замовник вимагає його надати);

16) розмір, вид, строк та умови надання, повернення та неповернення забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає таке забезпечення надати);

17) прізвище, ім'я та по батькові, посада та електронна адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв'язок з учасниками;

18) вимога про зазначення учасником у тендерній пропозиції інформації (повне найменування та місцезнаходження) щодо кожного суб'єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю - у разі закупівлі робіт або послуг;

19) опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме - технічні помилки та описки.

Тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації.

Згідно з частиною шостою статті 8 Закону №922-VIII за результатами моніторингу процедури закупівлі посадова особа органу державного фінансового контролю складає та підписує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі (далі - висновок), що затверджується керівником органу державного фінансового контролю або його заступником. Такий висновок підлягає оприлюдненню в електронній системі закупівель протягом трьох робочих днів з дня його складання.

У висновку обов'язково зазначаються, серед іншого, опис порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель, виявленого за результатами моніторингу процедури закупівлі; зобов'язання щодо усунення порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель (ч.7 ст.8 Закону №922-VIII).

Як вбачається із оскаржуваного висновку Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 14.10.2022, відповідачем встановлені порушення вимог пункту 18 частини 2 статті 22 Закону №922-VIII, а саме: тендерна документація замовника містить імперативну вимогу щодо надання учасником інформації про залучення субпідрядника/співвиконавця або інформації, у довільній формі, щодо їх незалучення (пункт 8 розділу ІІІ тендерної документації), при тому, що предметом закупівлі є товари, а не роботи чи послуги (а.с.10-11,103-104).

Так, судом встановлено, що Тендерна документація для процедури закупівлі - відкриті торги, затверджена протокольним рішенням уповноваженої особи позивача №04 від 10.01.2022 (а.с.16-40). Зі змісту Тендерної документації слідує, що пункт 8 Розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» включає в себе інформацію про субпідрядника/співвиконавця (у випадку закупівлі робіт чи послуг).

Водночас безпосередньо у пункті «Інформація про субпідрядника/співвиконавця (у випадку закупівлі робіт чи послуг)» Розділу ІІІ «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» замовник зазначив необхідність подання учасником у складі тендерної пропозиції інформації про повне найменування та місцезнаходження щодо кожного суб'єкта господарювання, якого учасник планує залучати до виконання робіт чи послуг як субпідрядника/співвиконавця в обсязі не менше 20 відсотків від вартості договору про закупівлю, або інформації у довільній формі щодо незалучення такого (таких) субпідрядника/співвиконавця (або так само залучення їх в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від вартості договору про закупівлю).

Отже, аналізуючи вищенаведені вимоги замовника в тендерній документації, слід дійти висновку про те, що вимога про необхідність подання інформації про субпідрядника/співвиконавця виконується учасником у випадку закупівлі робіт чи послуг.

Дана вимога не є імперативною (тобто такою, яка вимагає беззастережного виконання), як зазначає відповідач у спірному висновку, оскільки передбачає необхідність подання інформації про субпідрядника/співвиконавця лише за певної умови - у випадку закупівлі робіт чи послуг.

З матеріалів справи слідує, що предметом процедури закупівлі №UA-2021-12-28-002999-b є товари, а саме: сирні продукти (сир кисломолочний жирністю 9% - 13000 кг, сир твердий жирністю 50% - 7000 кг), а не роботи чи послуги, а тому в даному випадку учасник не був зобов'язаний виконувати вимогу щодо надання інформації про субпідрядника/співвиконавця.

Отже, суд наголошує, що вимога позивача в Тендерній документації про подання інформації про субпідрядника/співвиконавця є диспозитивною, тобто такою, що вказує на умови (у випадку закупівлі робіт чи послуг), за яких учасник сам визначає необхідність її виконання.

Таким чином, враховуючи встановлені обставини суд зазначає про відсутність порушень позивачем вимог пункту 18 частини 2 статті 22 Закону №922-VIII та невідповідність спірного висновку відповідача, як акта індивідуальної дії, критеріям обґрунтованості та вмотивованості, що є підставою для визнання його протиправним та скасування.

Згідно з статтею 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування своєї позиції, не довів повноти правопорушення позивача у сфері публічних закупівель, а тому приймаючи оскаржуваний висновок, діяв протиправно, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття такого рішення, непропорційно, зокрема без дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи, і цілями, на досягнення яких спрямоване таке рішення.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області підлягають до задоволення.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області слід стягнути судовий збір в сумі 2481,00 грн, сплачений відповідно до копії квитанції (а.с.9).

Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про публічні закупівлі», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати висновок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області про результати проведення моніторингу процедури закупівлі UА-2021-12-28-002999-b від 14 жовтня 2022 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області на користь Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області судові витрати у розмірі 2481,00 грн (дві тисячі чотириста вісімдесят одна грн 00 коп).

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Управління освіти виконавчого комітету Нововолинської міської ради Волинської області (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, проспект Дружби, будинок 27, код ЄДРПОУ 02141696).

Відповідач: Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області (10014, місто Житомир, майдан ім.С.П. Корольова, будинок 12, код ЄДРПОУ 40479560).

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій