Справа № 724/155/23
Провадження № 3/724/181/23
07 лютого 2023 року суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Скрипник С.М., розглянувши матеріали відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-2 КУпАП,-
До Хотинського районного суду Чернівецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 314026 складений 13 січня 2023 року інспектором Квочинським З.В. відносно ОСОБА_1 , за ст. 122-2 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, зокрема, вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення та чи витребувано необхідні додаткові дані.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, крім іншого: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. При наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 314026 складений 13 січня 2023 року не відповідає вимогам ст. 256, ст. 278 КУпАП України за наступними ознаками:
-так, відповідно до п. 2.3 Порядку оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, у протоколі про адміністративні правопорушення зазначається: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка складає протокол ;відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце , час вчинення і суть до протоколу про адміністративне правопорушення; нормативний акт:який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; наявність або відсутність пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазаначено яку саме чатину статті 122-2 КУпАП порушив ОСОБА_1 .
За змістом ст. 7 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності, а положеннями ст. 245 цього ж Кодексу визначено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Відповідно до роз'яснень, викладених в п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог ст. 256 цього Кодексу, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано не належним чином, а вказані вище недоліки не можуть бути усунені в суді, вважаю необхідним направити дану справу до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 278, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 22-2 КУпАП, повернути до Відділення поліції № 2 в Чернівецькій області ( за адресою вул. Незалежності, 21 м. Хотин) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С.М. Скрипник