Справа № 638/933/23
Провадження № 1-в/638/161/23
07 лютого 2023 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді за участю секретаря судового засідання- ОСОБА_1 , - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові подання начальника Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацевлаштованого, раніше судимого, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
Начальник ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, про що свідчить неодноразове притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1, 2 ст. 175-1, ч. 1 ст. 178 КУпАП.
Представник ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області та прокурор в судове засідання не з'явилися, про місце та час розгляду подання повідомлені.
ОСОБА_3 судове засідання не з'явився, надав до суду заяву, в який зазначив, що проти задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду щодо нього не заперечує, просив розглядати клопотання за його відсутності.
Неявка в судове засідання осіб, які беруть участь у справі не перешкоджає проведенню судового розгляду відповідно до ст. 539 КПК України.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України у зв'язку із неприбуттям в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Дослідивши матеріали подання, суд дійшов висновку, що зазначене подання є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 засуджений вироком Дзержинського районного суду м. Харкова від 18 серпня 2011 року за ч. 2 ст. 307 КК України до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна, звільнений 09 лютого 2016 року по відбуттю строку покарання.
06 січня 2021 року ОСОБА_3 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
На підставі постанов по справі про адміністративне правопорушення № 584653 від 03 лютого 2022 року, № 584654 від 04 лютого 2022 року, № 584655 від 07 лютого 2022 року, № 584656 від 08 лютого 2022 року ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1,2 ст. 175-1, ч.1 ст. 178 та ч. 1 ст. 178 КУпАП. Неодноразово був попереджений про встановлення щодо нього адміністративного нагляду у разі порушення громадського порядку, притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами внутрішніх справ.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 158 Кримінально-виконавчого кодексу України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до п. в) ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Пунктом 4.3 Інструкції «Про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень цією особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи, стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.
З матеріалів справи вбачається, що 02 лютого 2022 року, 03 лютого 2022 року, 06 лютого 2022 року, 07 лютого 2022 року уповноваженими особами Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 було винесено письмові попередження про встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Відповідно до п. в ст.4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" підставами для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону є матеріали органів Національної поліції.
З досліджених матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, про що свідчить неодноразове притягнення до адміністративної відповідальності та винесення письмових попереджень про встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Оскільки ОСОБА_3 раніше був неодноразово засуджений за скоєння умисних злочинів, після звільнення з місць позбавлення волі, незважаючи на попередження органів Національної поліції, вчиняв інші адміністративні правопорушення, з метою запобігання в подальшому вчиненню правопорушень і здійснення виховного впливу, подання про встановлення адміністративного нагляду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 537,539 КПК України, суд,-
Подання начальника Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - задовольнити.
Встановити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік із встановленням наступних обмежень відносно піднаглядного:
1. заборона виїзду за межі м. Харкова та зміни місця проживання без письмового дозволу начальника Харківського РУП № 3 ГУНП в Харківській області;
2. заборона відвідування барів, ресторанів та інших місць, де реалізують алкогольні напої на розлив.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі даної постанови.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1