Постанова від 08.02.2023 по справі 240/35895/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 240/35895/21

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Капинос О.В.

Суддя-доповідач - Граб Л.С.

08 лютого 2023 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Граб Л.С.

суддів: Сторчака В. Ю. Смілянця Е. С. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2022 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2021 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, в якому просила:

-визнати протиправною бездіяльність Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області в частині що стосується неприйняття рішень про затвердження детального плану території і про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зобов'язати вчинити певні дії, якими:

у місячний строк прийняти рішення про затвердження детального плану території "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради";

у місячний строк прийняти рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,05 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель і споруд в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2022 року позов задоволено частково:

-визнано протиправною бездіяльність Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області щодо неприйняття рішення про затвердження детального плану території "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради" гр. ОСОБА_1 ;

-зобов'язано Новогуйвинську селищну раду Житомирського району Житомирської області у місячний термін повторно розглянути питання на сесії селищної ради про затвердження містобудівної документації гр. ОСОБА_1 та прийняти рішення про затвердження детального плану території "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради".

В іншій частині позову відмовлено.

Не погодившись з судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги, апелянт посилається на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для розгляду справи, невідповідність висновків обставинам справи та порушення норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення правового спору.

За правилами п.3 ч.1 ст.311 КАС України розгляд справи колегією суддів здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджується, що 13.04.2018 та 27.04.2018 ОСОБА_1 звернулася до селищного голови смт.Новогуйвинське із заявами про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,01 га для будівництва та обслуговування гаража в смт.Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради та надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 0,06 га для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд в смт.Гуйва на території Новогуйвинської селищної ради Житомирського району та області.

У заявах зазначено, що у разі необхідності виготовлення детального планування території просить доручити замовлення такого від імені виконавчого комітету за її кошти.

Рішенням Новогуйвинської селищної ради Житомирського району від 28.08.2018 "Про розроблення містобудівної документації" вирішено:

Надати дозвіл ОСОБА_1 на розроблення детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 0,30 га для розміщення гаража в АДРЕСА_1 .

Замовником містобудівної документації, вказаної в п.1 визначити виконавчий комітет Новогуйвинської селищної ради.

Виконавчому комітету Новогуйвинської селищної ради забезпечити:

Оприлюднення прийнятого рішення щодо розроблення детального плану території.

Проведення громадських слухань для розгляду та узагальнення пропозицій громадськості до вищезазначеного проекту.

Подання завершеного проекту містобудівної документації на засідання сесії Новогуйвинської селищної ради для затвердження.

Фінансувавання робіт з розробки детального плану території здійснити за рахунок коштів місцевого бюджету та/або за рахунок коштів інших джерел, не заборонених законом.

Рішенням Новогуйвинської селищної ради Житомирського району від 28.08.2018 №783 "Про розроблення містобудівної документації" вирішено:

Надати дозвіл ОСОБА_1 на розроблення детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 .

Замовником містобудівної документації, вказаної в п.1 визначити виконавчий комітет Новогуйвинської селищної ради.

Виконавчому комітету Новогуйвинської селищної ради забезпечити:

Оприлюднення прийнятого рішення щодо розроблення детального плану території.

Проведення громадських слухань для розгляду та узагальнення пропозицій громадськості до вищезазначеного проекту.

Подання завершеного проекту містобудівної документації на засідання сесії Новогуйвинської селищної ради для затвердження.

Фінансувавання робіт з розробки детального плану території здійснити за рахунок коштів місцевого бюджету та/або за рахунок коштів інших джерел, не заборонених законом.

На виконання рішення №783 від 28.08.2018 між ФОП ОСОБА_2 (Виконавцем) з однієї сторони, Новогуйвинською селищною радою (Замовником) з другої сторони та ОСОБА_1 (Платником) з третьої сторони укладено тристоронній Договір №09-09/20 від 18.06.2020 , згідно якого Замовник доручив, а Виконавець прийняв на себе зобов"язання по виконанню містобудівної документації: згідно Рішення №783 36 сесії 7 скликання від 28.08.2018 Новогуйвинської селищної ради "Про розроблення містобудівної документації: "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради.

Відповідно до протоколу домовленості про ціну на виконання детального плану території досягнута домовленість про договірну ціну у сумі 5500 грн.

На підставі зазначеного договору 18.06.2020 Виконавцем погоджено, а Замовником затверджено "Завдання на розроблення детального плану території". На виконання умов договору виконавцем розроблено містобудівну документацію.

23.11.2020 позивач подала до селищного голови смт.Новогуйвинське заяву про прийняття до розгляду детального плану території та проведення громадських слухань у відповідності до вимог ст.21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та положень постанови КМУ від 25.05.2011 №555.

Листом від 23.12.2020 №2366/02-18 Новогуйвинська селищна рада повідомила позивача, що проект містобудівної документації детального плану території "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради" оприлюднено на веб-сайті Новогуйвинської селищної ради у розділі "Містобудівна документація". Громадські слухання з обговорення даного проекту детального плану території відбудуться 16.02.2021 о 10 год. 00 хв. у залі засідань селищної ради.

20.01.2021 ініціативною групою громади смт.Гуйва селищному голові Новогуйвинської селищної ради внесено пропозицію про врахування пропозицій громадськості до розробленого детального плану території під час проведення громадських слухань.

У пропозиції зазначено: "Ми, що нижче підписалися, розглянувши розміщені на офіційному сайті селищної ради матеріали детального плану території для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 , керуючись положеннями ст.ст.3,5 Закону України "Про звернення громадян", ст.21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та п.п.1,2, абз.4 п.3, п.п.6,6-1,9,11 "Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 №555, просимо прийняти рішення про подання проекту детального плану території щодо "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради" на затвердження радою.

16.02.2021 були проведені громадські слухання щодо розгляду та затвердження детального плану території земельної ділянки для розміщення забудови садибного типу у АДРЕСА_1 , замовником якого виступила ОСОБА_1 .

Відповідно до протоколу громадських слухань питання щодо затвердження детального плану території земельної ділянки для розміщення забудови садибного типу у АДРЕСА_1 , замовником якого виступала ОСОБА_1 , можна передавати на розгляд сесії Новогуйвинської селищної ради. Пропозиції на зауваження відсутні.

Згідно витягу з протоколу №2 засідання архітектурно-містобудівної ради при управлінні інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології Житомирської райдержадміністрації від 30.03.2021 вирішено погодити проектні рішення "Детального плану території "Визначення містобудівних земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради, Житомирського району, Житомирської області" та рекомендувати для подальшого затвердження Новогуйвинською селищною радою.

Відповідно до протоколу засідання постійної комісії з питань земельних відносин та екології від 14.06.2021 за результатами розгляду питання про затвердження містобудівної документації гр. ОСОБА_1 вирішено відмовити у затвердженні містобудівної документації та не рекомендувати сесії селищної ради прийняти рішення з цього питання.

Відповідно до протоколу засідання Новогуйвинської селищної ради 8 скликання від 24.06.2021 було включено до порядку денного за рекомендацією постійних комісій питання про затвердження містобудівної документації гр. ОСОБА_1 .. За результатами поіменного голосування рішення не прийнято.

Листом від 10.09.2021 відповідач повідомив позивача, що рішенням засідання постійної комісії з питань земельних відносин та екології селищної ради від 14.06.2021 було відмовлено у затвердженні містобудівної документації та не рекомендовано сесії селищної ради прийняти рішення з цього питання. Також, дане питання було розглянуто на засіданні 9 сесії селищної ради 8 скликання від 24.06.2021, якою рішення за зверненням не було прийняте.

Вважаючи протиправною бездіяльність Новогуйвинської селищної ради щодо неприйняття рішень про затвердження детального плану території і про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, ОСОБА_1 звернулася до суду з даним позовом.

Приймаючи рішення, суд першої інстанції дійшов висновку про часткову обгрунтованість позовних вимог та наявність правових підстав для їх часткового задоволення.

Переглядаючи оскаржуване судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіряючи дотримання судом першої інстанцій норм процесуального права при встановленні фактичних обставин у справі та правильність застосування ним норм матеріального права, колегія суддів виходить із наступного.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суб'єктивне право на земельну ділянку виникає і реалізується на підставах і в порядку, визначених Конституцією України, Земельним Кодексом України від 25.10.2001 № 2768-III (далі ЗК України) та іншими законами України, що регулюють земельні відносини.

Повноваження відповідних органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування встановлені статтями 118, 122, 123 Земельного кодексу України, статтями 26, 33, 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (надалі Закон N 280/97-ВР).

За змістом пункту 34 частини першої статті 26 Закону N 280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

За правилами статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням. Результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню та наданню за запитом відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". На офіційному веб-сайті ради розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку всі результати поіменних голосувань. Результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради.

Статтею 3 Регламенту роботи Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області затвердженого рішення З сесії 8 скликання Новогуйвинської селищної ради від 24.12.2020 №18 (далі - Регламент) передбачено, що регламент селищної ради є нормативним актом, який передбачає порядок скликання сесії селищної ради, підготовки і розгляду нею питань, прийняття рішень селищною радою, затвердження порядку денного сесії та інших процедурних питань.

У статті 92 Регламенту закріплено, що пропозиція або проект рішення, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими. Таке відхилення проекту рішення оформляється протокольним рішенням.

Так, спірним у даній справі є питання щодо неприйняття відповідачем рішення про затвердження містобудівної документації, поданої ОСОБА_1 .

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до протоколу засідання Новогуйвинської селищної ради 8 скликання від 24.06.2021 включено до порядку денного за рекомендацією постійних комісій питання про затвердження містобудівної документації гр. ОСОБА_1 .

За результатами поіменного голосування рішення не прийнято.

Як стверджує відповідач, у даному випадку дії селищної ради повністю відповідають вимогам Регламенту. Рішення не прийнято у зв'язку з недостатньою кількістю голосів депутатів.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VI (далі Закон №3038-VI) генеральний план населеного пункту- містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території; містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій.

Статтею 8 Закону № 3038-VІ закріплено, що планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування.

Планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку.

Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.

За змістом частини 1 статті 16 Закону № 3038-VІ планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Частиною першою статті 19 Закону № 3038-VІ передбачено, що детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.

Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту, призначених для комплексної забудови чи реконструкції, та підлягає стратегічній екологічній оцінці (частина друга статті 19 Закону № 3038-VІ).

Згідно з частиною третьою статті 19 Закону № 3038-VІ на підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід'ємною частиною детального плану території.

Детальний план території визначає: 1) принципи планувально-просторової організації забудови; 2) червоні лінії та лінії регулювання забудови; 3) функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами і правилами; 4) містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території; 5) потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування; 6) доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови; 7) черговість та обсяги інженерної підготовки території; 8) систему інженерних мереж; 9) порядок організації транспортного і пішохідного руху; 10) порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі; 11) межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об'єктів (у разі відсутності плану зонування території (частина четверта статті 19 Закону № 3038-VІ).

За приписами частини восьмої статті 19 Закону № 3038-VІ детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою, крім випадків, передбачених цим Законом.

Відповідно до частин першої, другої статті 20 Закону № 3038-VI для професійного обговорення проектних рішень у сфері містобудування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, уповноважені органи містобудування та архітектури можуть утворювати архітектурно-містобудівні ради як дорадчі органи, що діють на громадських засадах.

Результати розгляду проектів містобудівної документації архітектурно-містобудівною радою враховуються під час подальшого доопрацювання та затвердження таких проектів.

Статтею 21 Закону № 3038-VI врегульовано, що громадському обговоренню підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.

Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадського обговорення проектів такої документації забороняється.

Замовники містобудівної документації зобов'язані забезпечити: 1) оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними наслідками та наслідками для довкілля, у тому числі для здоров'я населення; 2) оприлюднення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, пояснювальної записки, розділу "Охорона навколишнього природного середовища" або звіту про стратегічну екологічну оцінку на своїх офіційних веб-сайтах, а також вільний доступ до такої інформації громадськості; 3) реєстрацію, розгляд та врахування пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні; 4) проведення громадських слухань щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні; 5) узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками містобудівної документації на місцевому рівні через погоджувальну комісію; 6) оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.

Оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах замовників містобудівної документації.

Оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, проектів містобудівної документації на місцевому рівні є підставою для подання пропозицій громадськості замовнику містобудівної документації.

Аналіз наведених правових норм свідчить про те, що розроблення та затвердження детального плану території належить до компетенції органу місцевого самоврядування, зокрема, селищної ради, яка виступає замовником розроблення такої містобудівної документації.

Поряд з цим, замовник детального плану території відповідно до приписів частини восьмої статті 16 Закону 3038-VІ зобов'язаний розглянути та затвердити проект детального плану території у межах населеного пункту протягом 30 днів з дня його подання шляхом прийняття відповідного рішення на сесії селищної ради. В той же час, прийняттю відповідного рішення передує певна процедура, яка визначена у Законі.

З матеріалів справи з'ясовано, що рішенням Новогуйвинської селищної ради Житомирського району від 28.08.2018 №783 "Про розроблення містобудівної документації" вирішено надати дозвіл ОСОБА_1 на розроблення детального плану території земельної ділянки орієнтовною площею 0,30 га для розміщення гаража в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради, визначено порядок його виконання та надано позивачу дозвіл на розроблення детального плану території.

На виконання рішення №783 від 28.08.2018 між ФОП ОСОБА_2 (Виконавцем) з однієї сторони, Новогуйвинською селищною радою (Замовником) з другої сторони та ОСОБА_1 (Платником) з третьої сторони укладено тристоронній Договір №09-09/20 від 18.06.2020, згідно якого Замовник доручив, а Виконавець прийняв на себе зобов'язання по виконанню містобудівної документації: згідно рішення №783 36 сесії 7 скликання від 28.08.2018 Новогуйвинської селищної ради "Про розроблення містобудівної документації: "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради.

Отже, позивачем за власні кошти розроблено детальний план території, при цьому, замовником виступила Новогуйвинська селищна рада.

23.11.2020 ОСОБА_1 подала до відповідача заяву про прийняття до розгляду детального плану території та проведення громадських слухань у відповідності до вимог ст.21 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та положень постанови КМУ від 25.05.2011 №555.

За змістом рішення №738, проект містобудівної документації детального плану території "Визначення містобудівних потреб земельної ділянки орієнтовною площею 1,00 га для розміщення забудови садибного типу в АДРЕСА_1 на території Новогуйвинської селищної ради" оприлюднено на веб-сайті Новогуйвинської селищної ради у розділі "Містобудівна документація". Громадські слухання з обговорення даного проекту детального плану території призначено на 16.02.2021 о 10 год. 00 хв. у залі засідань селищної ради.

16.02.2021 проведені громадські слухання щодо розгляду та затвердження детального плану території земельної ділянки для розміщення забудови садибного типу у АДРЕСА_1 , замовником якого виступає ОСОБА_1 , за результатами яких погоджено передання на розгляд сесії Новогуйвинської селищної ради, пропозиції на зауваження були відсутні.

Крім того, зазначений проект також погоджено архітектурно-містобудівною радою при управлінні інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології Житомирської райдержадміністрації та рекомендовано для подальшого затвердження Новогуйвинською селищною радою.

Таким чином, колегія суддів погоджується з позицією суду першої інстанції, що при виготовленні детального плану території та поданні його до затвердження дотримано всіх необхідних вимог, а отже відповідач у місячний строк після отримання проекту містобудівної документації детального плану території повинен був прийняти рішення щодо його затвердження, однак такого не прийняв, що свідчить про протиправну бездіяльність останнього.

За вказаних обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції в тій частині, що належним способом захисту прав позивача буде зобов'язання Новогуйвинську селищну раду Житомирського району Житомирської області у місячний термін повторно розглянути питання на сесії селищної ради про затвердження містобудівної документації гр. ОСОБА_1 та прийняття за результатами його розгляду рішення.

Відповідно до ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Колегія суддів також враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану, зокрема у справах "Салов проти України" (заява № 65518/01; пункт 89), "Проніна проти України" (заява № 63566/00; пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (заява № 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Підсумовуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції при вирішенні даного публічно-правового спору правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, а доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають правових підстав для скасування оскаржуваного судового рішення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 242, 243, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області залишити без задоволення, а рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 22 вересня 2022 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.

Головуючий Граб Л.С.

Судді Сторчак В. Ю. Смілянець Е. С.