Справа № 182/158/23
Провадження № 2-а/0182/15/2023
Іменем України
03.02.2023 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Рунчева О. В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
До Нікопольського міськрайонного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності та накладення стягнення в порядку ст.156 КУпАП.
Дослідивши позову заяву та матеріали, додані до неї, суддя дійшов висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з п.7 ч.1 ст.4 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Аналізуючи викладене, суддя зазначає, що умовою надання адміністративним судом захисту прав є встановлення їх порушення відповідачем, який перебуває у відповідних публічних правовідносинах із позивачем, проте своїми протиправними рішеннями, діями (бездіяльністю) впливає на його обов'язки, права чи інтереси.
Статтею 218 КУпАП визначено повноваження органів адміністративних комісій при виконавчих органах міських рад щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення.
Пунктами 1.1.,2.11.Положення про адміністративну комісію при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради визначено,що адміністративна комісія це колегіальний орган, який утворюється при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради для розгляду і вирішення справ про адміністративні правопорушення, за винятком справ, віднесених Кодексом України про адміністративні правопорушення до відання інших органів (посадових осіб). Адміністративна комісія користується печаткою та штампом виконавчого комітету Нікопольської міської ради.
Аналіз наведених положень свідчить про те, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, адміністративні комісії діють не як самостійний суб'єкт владних повноважень, а від імені виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування.
В даному випадку ОСОБА_1 , оскаржуючи постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності, вказала відповідачем адміністративну комісію при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради, разом з тим адміністративна комісія не є органом, який уповноважений діяти від імені виконавчого комітету Нікопольської міської ради, а відтак не може бути визнаний належним відповідачем у справі, а тому позивачу необхідно уточнити склад учасників по справі.
З огляду на те, що позивачем при зверненні до суду з позовом невірно визначено відповідача, суддя приходить до висновку про необхідність залишення адміністративного позову без руху та надання позивачу строку для можливості усунути виявлені недоліки.
Керуючись ст. ст.123,160,161,169 КАС України, суддя,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Нікопольської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Рунчева