Справа № 761/1522/23
Провадження № 1-кс/761/1442/2023
18.01.2023 рік м. Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції у м. Києві підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,
16 січня 2023 року до суду надійшло погоджене з прокурором клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в якому вказано, що у провадженні слідчого управління ГУ Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом дорожньо-транспортної пригоди, відомості про яку 02.01.2023 були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023100000000003, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що02.01.2023 приблизно о 17:30 год. водій ОСОБА_4 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння керуючи автомобілем КІА К5 д.н.з. НОМЕР_1 на проїзній частині бул. Дружби Народів біля зупинки громадського транспорту «Площа Героїв ВВВ» в м. Києві допустив виїзд на зустрічну смугу для руху де скоїв зіткнення із автомобілем КІА Стонік, д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_5 , який рухався у зустрічному напрямку.
Внаслідок ДТП тілесні ушкодження отримав пасажир автомобіля КІА К5 ОСОБА_6 якого було доставлено до Олександрійської лікарні.
Безпосередньо після вказаної дорожньо-транспортної пригоди ОСОБА_4 , було направлено на медичний огляд лікаря нарколога. Відповідно результатів аналізів ОСОБА_4 перебував у стані алкогольного сп'яніння.
З метою проведення судово-медичної (токсикологічної) експертизи та встановлення стану сп'яніння ОСОБА_4 на момент виникнення вказаної дорожньо-транспортної пригоди, наявності у його організмі слідів алкоголю та наркотичних речовин, у даному кримінальному проваджені необхідно витребувати медичну документацію стосовно медичного огляду зазначеної особи та зразок біологічного походження (сеча).
З урахуванням, що зразок біологічного походження (сеча), медичний висновок, акт та результати дослідження зразка біологічного походження (сеча) ОСОБА_4 відносяться до речей та документів, які відповідно до ст. 162 КПК України, містять охоронювану законом таємницю, а саме, вказані документи та речі містять персональні дані та лікарську таємницю, виникла необхідність звернення до суду з відповідним клопотанням.
Враховуючи, що без зазначеної медичної документації та зразка біологічного походження (сеча), яка перебуває в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , неможливо встановити об'єктивні обставини дорожньо-транспортної пригоди, зокрема, чи перебував ОСОБА_4 у стані сп'яніння
Ці відомості містять конфіденційну інформацію і становлять охоронювану законом таємницю і тимчасовий доступ до неї здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду, а іншим шляхом отримати інформацію не надається можливим.
Слідчий у судове засідання не прибув, до суду надійшло клопотання слідчого ОСОБА_3 стосовно розгляду клопотання за його відсутності, вказавши що клопотання підтримує та просить задовольнити.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно вимог ч.1 та 2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
У відповідності з вимогами ч. 7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що отримані документи та інформація, може бути використана під час досудового розслідування кримінального провадження за № 12023100000000003 від 02.01.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, як докази у вказаному кримінальному провадженні.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст. ст.132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції у м. Києві підполковника поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати старшому слідчому СУ ГУ Національної поліції у місті Києві підполковнику поліції ОСОБА_3 , або групі слідчих у кримінальному провадженні № 12023100000000003 від 02.01.2023, а саме: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_18 , тимчасовий доступ до медичної документації (акт, висновок медичного огляду, результати дослідження сечі та зразка біологічного походження (сеча) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зберігається в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , тобто можливість ознайомитись з нею та вилучити її належним чином завірені копії для долучення до матеріалів кримінального провадження № 12023100000000003 та з можливістю вилучення зразка біологічного походження (сеча) ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 з метою проведення судово-медичної (токсикологічної) експертизи.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
18 січня 2023 року