Вирок від 31.01.2023 по справі 587/936/22

Справа № 587/936/22

Провадження № 1-кп/592/227/23

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2023 року м.Суми

Ковпаківський райсуд м. Суми у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора Сумської окружної прокуратури ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми матеріали кримінального провадження, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12022205560000053 від 17.05.2022 року за обвинувальним актом у відношенні:

ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Осоївка, Краснопільського району, Сумської області, громадянина України, з професійно-технічною освітою, одруженого, має на утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , працюючого лісорубом в Осоївському держлісгоспі, проживає в АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у пред'явленому обвинуваченні по ст.27 ч.5, 358 ч.1, 358 ч.4 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

У кінці лютого 2022 року ОСОБА_4 вирішив придбати підроблене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, з метою отримання можливості використання транспортного засобу.

З метою отримання підробленого свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу у спосіб, що не відповідає порядку, встановленому Постановою КМУ №1388 від 07.09.1998 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», ОСОБА_4 за допомогою інтернет-сайту «www.auto-documents.site» у кінці лютого 2022 року зв'язався із невстановленою в ході розслідування особою, яка запропонувала придбати підроблене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу встановленого зразка за ціною 8000 грн. При цьому, достовірно знаючи, порядок отримання свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, встановлений чинним законодавством, діючи всупереч цього порядку, ОСОБА_4 умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, ввійшов у змову з невстановленою слідством особою та замовив за обумовлену ціну виготовлення підробленого свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу «Volkswagen Passat», реєстраційний номер НОМЕР_1 з метою подальшого його використання. При цьому, невстановлена особа повідомила ОСОБА_4 про необхідність передачі марки та моделі автомобіля, державних номерних знаків, для їх розміщення на бланку свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також свої анкетні дані та місце проживання.

ОСОБА_4 , виступивши пособником протиправних дій невстановленої особи, достовірно знаючи, що його анкетні дані будуть використані для виготовлення підробленого офіційного документа - свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, надіслав через мобільний додаток «Viber» свої анкетні дані та реквізити власного транспортного засобу, тобто надав засоби та сприяв підробленню офіційного документа.

У подальшому, невстановлена особа виготовила свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 20.06.2019 автомобіля марки «Volkswagen Passat», реєстраційний номер НОМЕР_1 на ім'я ОСОБА_4 та за допомогою логістичної компанії «Нова пошта», шляхом доставки документа отримав у відділенні для подальшого використання згадане підроблене свідоцтво.

Після отримання підробленого свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що згадане свідоцтво підроблене, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, розуміючи, що порушує вимоги Постанови КМУ №1388 від 07.09.1998 «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», умисно використовував завідомо підроблений документ - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 20.06.2019 видане на своє ім'я для керування автотранспортним засобом марки «Volkswagen Passat», реєстраційний номер НОМЕР_1 .

16 травня 2022 близько 18 год. 28 хв. гр. ОСОБА_4 , рухаючись в с. Верхня Сироватка, Сумського району, поблизу магазина «Аннушка» по вул. 8-го Березня,71, на автомобілі марки «Volkswagen Passat», реєстраційний номер НОМЕР_1 був зупинений працівниками поліції, а саме нарядом СРПП ВП №4 (м. Суми). Під час здійснення перевірки водійського посвідчення ОСОБА_4 , діючи умисно, усвідомлюючи протиправність свого діяння та бажаючи їх настання, використав завідомо підроблене свідоцтво про реєстрації транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 20.06.2019, пред'явивши його працівникам поліції.

Відповідно до висновку судової технічної експертизи документів від 20.05.2022 за №СЕ-19/119-22/4435-ДД бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 20.06.2019 виданого на ім'я ОСОБА_4 виконане ретранеферним способом друку. Бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 20.06.2019 виданого на ім'я ОСОБА_4 не відповідає аналогічним свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, що перебувають в офіційному обігу країни виробника - Україна.

Таким чином, пред'явивши працівникам поліції підроблене свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, ОСОБА_4 використав завідомо підроблені документи.

Своїми діями ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення передбачене:

ст.27 ч.5, 358 ч.1 КК України, оскільки він пособив підробити офіційний документ, який видається чи посвідчується установою, з метою його використання;

ст.358 ч.4 КК України, оскільки він використав завідомо підроблений документ.

Обвинувачений ОСОБА_4 вину у вчиненому при викладених вище обставинах визнав повністю, давши суду свідчення, аналогічні вищевикладеним фактам. У вчиненому щиро кається.

Відповідно до ст.349 ч.3 КПК України, суд враховуючи що проти цього не заперечують учасники судового провадження, визнав недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, роз'яснивши, що у такому випадку учасники провадження будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.

При призначенні покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винних та обставини, що пом'якшують і обтяжують покарання.

ОСОБА_4 раніше не судимий, вину визнав, характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітнього сина, у вчиненому щиро кається.

Обставинами, що пом'якшує покарання обвинуваченого, суд визнає, його щире каяття, наявність на утриманні неповнолітнього сина. Обставин, що обтяжує покарання обвинуваченого суд не знаходить.

При таких обставинах, суд вважає призначити обвинуваченому покарання у виді штрафу.

Речові докази: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 20.06.2019 виданого на ім'я ОСОБА_4 ,, що зберігається в камері схову речових доказів ВП №4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, знищити.

Згідно ст.118,124,126 КПК України суд вважає за необхідним стягнути з обвинуваченого ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати у розмірі 2754 грн. 92 коп., пов'язані із залученням у кримінальне провадження експерта.

Керуючись ст. 373,374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 визнати винуватим у пред'явленому обвинуваченні по ст.27 ч.5, 358 ч.1, 358 ч.4 КК України та призначити покарання:

по ст.27 ч.5, 358 ч.1КК України у виді штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 1700 грн;

по ст.358 ч.4 КК України у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 850 грн.

На підставі ст.70 ч.1 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити покарання у виді штрафу у розмірі 1700 грн.

Речові докази: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 від 20.06.2019 виданого на ім'я ОСОБА_4 ,, що зберігається в камері схову речових доказів ВП №4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, знищити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави процесуальні витрати у розмірі 2754 грн. 92 коп., пов'язані із залученням у кримінальне провадження експерта.

Копію вироку вручити обвинуваченому, прокурору.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський райсуд м. Суми на протязі тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
108763348
Наступний документ
108763350
Інформація про рішення:
№ рішення: 108763349
№ справи: 587/936/22
Дата рішення: 31.01.2023
Дата публікації: 06.02.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Ковпаківський районний суд м. Суми
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та кримінальні правопорушення проти журналістів; Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (08.05.2023)
Дата надходження: 18.04.2023
Розклад засідань:
07.09.2022 10:30 Сумський районний суд Сумської області
20.09.2022 09:30 Сумський апеляційний суд
10.10.2022 11:10 Ковпаківський районний суд м.Сум
19.10.2022 11:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
24.10.2022 11:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
31.10.2022 09:30 Ковпаківський районний суд м.Сум
04.11.2022 13:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
14.11.2022 10:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
29.11.2022 09:30 Ковпаківський районний суд м.Сум
19.12.2022 10:30 Ковпаківський районний суд м.Сум
31.01.2023 13:00 Ковпаківський районний суд м.Сум
28.04.2023 11:20 Ковпаківський районний суд м.Сум