Ухвала від 01.02.2023 по справі 240/25721/22

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 лютого 2023 року м. Житомир справа № 240/25721/22

категорія 103000000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шуляк Л.А., розглянувши у письмовому провадженні клопотання про залучення третіх осіб, допиту свідка в справі за позовом Депутата Житомирської обласної ради ОСОБА_1 до Житомирської обласної ради про визнання протиправним та скасування розпорядження,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся Депутат Житомирської обласної ради ОСОБА_1 із позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати Розпорядження від 21 липня 2022 року № 22 "Про затвердження штатного розпису виконавчого апарату Житомирської обласної ради на 2022 рік".

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2022 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статей 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Позивачем заявлено клопотання про залучення до участі у справі у якості третьої особи на стороні позивача заступника керуючого справами виконавчого апарату Житомирської обласної ради та начальника управління юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату Житомирської обласної ради Репікова А.В. та голову постійної комісії Житомирської обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин ОСОБА_2 , посилаючись на те, що в результаті прийняття оспорюваного розпорядження посади даних осіб ліквідовуються, а тому прийняте у даній справі рішення стосується їх безпосередніх прав.

Також подано клопотання про допит у якості свідка ОСОБА_3 , якого після прийняття оспорюваного розпорядження вже попереджено про вивільнення, який може надати необхідні відомості щодо спірних правовідносин.

Розглянувши подані клопотання, суд враховує наступне.

Відповідно до ч.2 ст.49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі (ч.4 ст.49 КАС України).

Як зазначено у ч.5 ст.49 КАС України, про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Обґрунтовуючи клопотання про залучення третіх осіб, позивач наголошує на тому, що прийняте у даній справі рішення стосується вказаних осіб, оскільки їх посади та відділи ліквідовуються. Водночас, суд звертає увагу позивача, що структуру та штатну чисельність виконавчого апарату було визначено іншим рішенням ради, а саме рішенням № 422 одинадцятої сесії Житомирської обласної ради VIII скликання від 14 липня 2022 року "Про структуру та чисельність", на підставі якого вже й прийнято спірне розпорядження.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для залучення даних осіб до розгляду у справі у якості третьої особи на стороні позивача.

При цьому суд вказує, що дані особи не позбавлені права самостійно звернутись до суду з позовом, якщо вважають свої права порушеними даним розпорядженням.

Відповідно до ч.1 ст.91 КАС України показаннями свідка є повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи.

Згідно із ст.92 КАС України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи.

У заяві про виклик свідка зазначаються його ім'я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.

У клопотанні про допит свідка позивач не конкретизував, які саме обставини може підтвердити ОСОБА_3 , які мають значення для справи.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що клопотання про залучення до участі у справі у якості третіх осіб на стороні позивача та клопотання про допит свідка не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 49,91,92, 248, 250, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Клопотання Депутата Житомирської обласної ради ОСОБА_1 про залучення третіх осіб на стороні позивача та про допит свідка залишити без задоволення.

Ухвала суду набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.А.Шуляк