Справа № 161/17075/22
Провадження № 3/161/223/23
про направлення матеріалів справи на доопрацювання
м.Луцьк 25 січня 2023 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Філюк Т.М.,розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, адреса проживання: АДРЕСА_1 ,паспорт № НОМЕР_1 , -
- за ч. 4 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З Відділення поліції №3 Луцького РУП ГУНП у Волинській області до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 156КУпАП відносно ОСОБА_1 .
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №737565 від 25 листопада 2022 вбачається, що 25.11.2022 о 14 год. 30 хв. гр. ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_2 , здійснював торгівлю тютюновими виробами без марок акцизного податку, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 156 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п.2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст.ст. 213, 221, 256, 278 КУпАП на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, в тому числі до суду, повинні надходити належно оформленні справи про адміністративні правопорушення, а не протоколи про адміністративні правопорушення, в яких лише зазначається фактичні обставини справи, що підлягають перевірці на підставі зібраних документів.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Частиною 4 ст.156 КУпАП передбачена відповідальність за ознаками вчинення дій, передбачених частиною першою чи третьою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
Отже, для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.156 КУпАП, ця особа протягом року має бути визнана винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 або ч. 3 ст.156 КУпАП, та на неї має бути накладено адміністративне стягнення і даний факт має бути підтверджений постановою суду, яка набрала законної сили.
Однак, в матеріалах справи відсутні докази, зокрема довідка про повторність або постанова, яка набрала законної сили, згідно якої ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.ч.1, 3 ст.156 КУпАП.
Окрім цього, у протоколі про адміністративне правопорушення при викладенні суті адміністративного правопорушення ОСОБА_1 не інкримінується повторність вчинення правопорушення, в той час коли його дії кваліфікуються за ч.4 ст.156 КУпАП.
Відсутність цих відомостей позбавляє суд можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення та прийняти законне рішення по справі.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням усіх зібраних у справі доказів, суд прийшов до висновку, що допущена неповнота при складанні адміністративного матеріалу унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи про адміністративне правопорушення, у строк визначений ст. 277 КУпАП, а тому матеріали про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного оформлення.
Відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки при дотриманні вимог ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення, а тому суд роз'яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду.
Керуючись ст. ст. 256, 278- 280 КУпАП, суд, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 156 КУпАП, направити до Відділення поліції №3 Луцького РУП ГУНП у Волинській області на доопрацювання для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині постанови.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду Т.М.Філюк