Єдиний унікальний номер № 175/304/23
Провадження № 3/175/184/23
26 січня 2023 року смт. Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Васюченко О.Г. розглянувши матеріали, що надійшли із Міністерства оборони України Військової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності: молодшого сержанта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця Військової частини НОМЕР_2 , стрільця, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,-
На розгляд Дніпропетровського районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення військового адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що 22.12.2022 о 07.30 за адресою АДРЕСА_2 працівниками національної поліції був зупинений молодший сержант ОСОБА_1 з явними ознаками вживання алкогольних напоїв.
Так, 22.12.2022 о 09.30 з метою проведення тестування на перебування у стані алкогольного сп'яніння до військової частини НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_3 , посадовими особами військової частини НОМЕР_1 було доставлено військовослужбовця військової частини НОМЕР_2 молодшого сержанта ОСОБА_1 з явними ознаками вживання алкогольних напоїв, а саме різкий запах алкоголю з рота, не чітка мова та хитка хода.
В подальшому, за рішенням посадових осіб Військової служби правопорядку було проведено тестування молодшого сержанта ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння за допомогою аналізатора вмісту парів алкоголю "Алконт-М" № 00219. Результат тестування - 2,45 %о (тест № 49 від 22.12.2022 ).
Згідно Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 "Про часткову мобілізацію" з 17 березня 2014 року і по теперішній час на території України діють умови особливого періоду.
Таким чином, молодший сержант ОСОБА_1 , внаслідок особистої недисциплінованості та безвідповідальності, своїми умисними діями, усвідомлюючи їх характер, порушуючи військову дисципліну, завідомо знаючи про відповідальність, порушив імперативні вимоги статей 11, 13, 16, Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, затверджених Законом України «Про Статус внутрішньої служби Збройних сил України», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
ОСОБА_1 роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України.
Молодший сержант ОСОБА_1 до суду не з'явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, свою вину визнав в повному обсязі..
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст.6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах Кутіч проти Хорватії, заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, Меньшакова проти України, заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина молодшого сержанта ОСОБА_1 , доведена матеріалами справи, а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення ДН-2/477 від 23.12.2022 року, згідно якого 22.12.2022 о 07.30 за адресою АДРЕСА_2 працівниками національної поліції був зупинений молодший сержант ОСОБА_1 з явними ознаками вживання алкогольних напоїв..
Так, 22.12.2022 о 09.30 з метою проведення тестування на перебування у стані алкогольного сп'яніння до військової частини НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_3 , посадовими особами військової частини НОМЕР_1 було доставлено військовослужбовця військової частини НОМЕР_2 молодшого сержанта ОСОБА_1 з явними ознаками вживання алкогольних напоїв, а саме різкий запах алкоголю з рота, не чітка мова та хитка хода.
В подальшому, за рішенням посадових осіб Військової служби правопорядку було проведено тестування молодшого сержанта ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння за допомогою аналізатора вмісту парів алкоголю "Алконт-М" № 00219. Результат тестування - 2,45 %о (тест № 49 від 22.12.2022 ).
Згідно Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303/2014 "Про часткову мобілізацію" з 17 березня 2014 року і по теперішній час на території України діють умови особливого періоду.
Таким чином, молодший сержант ОСОБА_1 , внаслідок особистої недисциплінованості та безвідповідальності, своїми умисними діями, усвідомлюючи їх характер, порушуючи військову дисципліну, завідомо знаючи про відповідальність, порушив імперативні вимоги статей 11, 13, 16, Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, тестом на стан сп'яніння «Алконт-М», прилад №00219 з показником 2,45 проміле, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, копією військового квитка серія НОМЕР_3 , витягом із наказу №120, 446 та іншими матеріалами у справі.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 , вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, а саме виконання військовослужбовцями обов'язків військової служби у стані алкогольного сп'яніння, вчинені особою в умовах особливого періоду.
Таким чином, провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 215 (двісті п'ятнадцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір, а саме 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 34, 35, 172-20, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 3655 гривень (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять гривень) 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави у сумі 536,80 гривень.
Постанову може бути оскаржено до Дніпровського апеляційного суду через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Строк пред'явлення постанови до виконання: протягом трьох місяців.
Постанова набрала законної сили:
Суддя О.Г. Васюченко