Ухвала від 25.01.2023 по справі 420/15843/22

Справа № 420/15843/22

УХВАЛА

25 січня 2023 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання про заміну відповідача в адміністративній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙ-ПАРФУМ" до Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування рішення,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СКАЙ-ПАРФУМ" (далі - позивач) звернулося з позовною заявою до Одеської митниці Держмитслужби (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості товарів від 20.10.2022 р. № UA500080/2022/000047/2;

- визнати протиправною та скасувати рішення картку відмови Одеської митниці Держмитслужби в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення від 12.10.2022 р. № UA500080/2022/000145.

Ухвалою від 07.11.2022 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та відповідачу надано п'ятнадцятиденний строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.

19.01.2023 р. від Одеської митниці надійшов відзив на позовну заяву, в якому заявлено клопотання про заміну відповідача з Одеської митниці Держмитслужби на Одеську митницю, як відокремлений підрозділ Державної митної служби України.

При вирішенні даного клопотання суд виходить з наступного.

Наказом Державної митної служби України від 19.10.2020 р. № 460 утворені територіальні органи як відокремлені підрозділи Державної митної служби України відповідно до статті 21 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", статті 546 Митного кодексу України та на виконання абзацу третього завдання 2 Плану заходів з реформування та розвитку системи органів, що реалізують митну політику, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 р. № 569-р "Деякі питання реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну митну політику", з метою забезпечення належного здійснення митної політики в частині реалізації концепції єдиної юридичної особи та визнання умов її належного функціонування.

Наказом Державної митної служби України від 29.10.2020 р. № 489 затверджені положення про територіальні органи Держмитслужби, відповідно до частини третьої статті 211 Закону України від 17 березня 2011 року № 3166-VІ "Про центральні органи виконавчої влади", частини другої статті 546 Митного кодексу України, пункту 2 Плану заходів з реформування та розвитку системи органів, що реалізують митну політику, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 р. № 569-р "Деякі питання реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну митну політику", пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 895 "Деякі питання територіальних органів Державної митної служби" та керуючись пунктом 9, підпунктами 15, 25 пункту 11 Положення про Державну митну службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 277, пункту 4 Плану заходів щодо реорганізації територіальних органів Держмитслужби шляхом їх приєднання до Державної митної служби України, затвердженого наказом Держмитслужби від 16.10.2020 р. № 456, підпунктом 2.1 пункту 2 наказу Держмитслужби від 19.10.2020 р. № 460 "Про утворення територіальних органів Державної митної служби України як відокремлених підрозділів".

Відповідно до пункту 3 Положення про Державну митну службу України, Держмитслужба здійснює повноваження безпосередньо та через територіальні органи. До територіальних органів належать митниці та спеціалізовані органи.

Наказом Державної митної служби України від 30.06.2021 р. № 472 розпочато роботу митниць як відокремлених підрозділів Державної митної служби України з 00 год. 00 хв. 01 липня 2021 року.

Наказом Державної митної служби України від 30.06.2021 р. № 40-Г передано активи та зобов'язання, інше майно, майнові права та обов'язки Одеської митниці Держмитслужби до Державної митної служби України.

Згідно пункту 12 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.2011 р. № 1074, орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.

За приписами частини 1 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.

Згідно пункту 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, права та обов'язки органів виконавчої влади переходять у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади - до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.

З аналізу даних правових норм слідує, що Одеська митниця, як відокремлений підрозділ Державної митної служби України, розпочавши свою роботу з 00 год. 00 хв. 01 липня 2021 року, здійснює покладені на неї функції і повноваження з реалізації державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань митної справи в межах своєї компетенції, а відтак Одеська митниця Держмитслужби не є належним відповідачем у справі.

Відповідно до частини 3 статті 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Враховуючи наведене, клопотання Одеської митниці про заміну неналежного відповідача належним є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.48, 243, 248 КАС України, суд -

ухвалив:

Клопотання Одеської митниці про заміну відповідача задовольнити.

Замінити неналежного відповідача - Одеську митницю Держмитслужби належним відповідачем - Одеська митниця, як відокремлений Державної митної служби України (65078, Одеська область, м.Одеса, вул.Івана та Юрія Лип, 21а, код ЄДРПОУ 44005631).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя О.І.Бездрабко