пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
24 січня 2023 року Справа № 903/951/22
Суддя Господарського суду Волинської області Слободян О.Г., розглянувши заяву представника позивача- Товариства з обмеженою відповідальністю "Вітагро Партнер"
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
у справі №903/951/22
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вітагро Партнер"
до відповідачів: 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Сотік Агро"
2) ОСОБА_1
про стягнення 3 067 922грн. 42коп.
встановила: ТОВ "Вітагро Партнер" (позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з ТОВ "Сотік Агро" (відповідача) 996858грн. 19коп., з яких: 239043грн. 63коп. заборгованості за поставлений товар, 401508грн. 33коп. - курсової різниці, 224760грн. 91коп. - 25% штрафу, 65319грн. 06коп. - 36%річних та 66226грн. 26коп. - 0,1% за користування товарним кредитом. Також просить стягнути з відповідача 14952грн. 88коп. судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобов'язань згідно договору поставки №В8-09/22ВЛ-ПШ від 06.09.2021р., в частині оплати поставленого позивачем товару.
Також, ТОВ "Вітагро Партнер" (позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з ТОВ "Сотік Агро" (відповідача- 1) та ОСОБА_1 (відповідача- 2) 1088465грн. 59коп., з яких: 771418грн. 90коп. заборгованості за поставлений товар, 163249грн. 05коп. - курсової різниці, 115712грн. 84коп. - 15% штрафу, 2155грн. 74коп. - 3%річних та 35929грн. 06коп. пені. Також просить стягнути з відповідача 16326грн. 98коп. судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачами взятих на себе зобов'язань згідно договору поставки №В278-04/22ВЛ-К від 19.04.2022р. та договору поруки №В279-04/22ВЛ від 19.04.2022р., в частині оплати поставленого позивачем товару.
Крім цього, ТОВ "Вітагро Партнер" (позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з ТОВ "Сотік Агро" (відповідач 1) та ОСОБА_1 (відповідач 2) 982 598,64 грн., з яких: 695 545,95 грн. основного боргу, 148 381,84 грн. - курсової різниці, 104 331,89 грн. - 15% штрафу, 1 943,71 грн. - 3% річних, 32 395,25 грн. пені, а також 14 738,98 грн. витрат зі сплати судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на неналежне виконання відповідачами взятих на себе зобов'язань згідно договору поставки №В277-04/22ВЛ-СН від 19.04.2022 та договору поруки №В279-04/22ВЛ від 19.04.2022р.
Ухвалами суду від 14.12.2022 (справа №903/951/22 суддя Слободян О.Г. ) від 14.12.2022р. (справа №903/946/22 Суддя Слободян О.Г.) від 16.12.2022р. (справа №903/945/22 суддя Шум М.С.) прийнято позовні заяви до розгляду та відкрито провадження у справах, постановлено справи розглядати за правилами загального позовного провадження.
10.01.2023р. відповідач надіслав до суду клопотання (вх.№01-75/136/23) про об'єднання справ в одне провадження, оскільки предметами спору у справах №903/951/22, №903/946/22. №903/945/22, що перебувають в провадженні Господарського суду Волинської області є стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості за укладеними між ТОВ "Вітагро Партнер" та ТОВ "Сотік Агро" аналогічними за змістом договорами поставки однотипного (ідентичного) товару.
Ухвалою суду від 11.01.2023р. по справі 903/951/22 об'єднано судові провадження у справах №903/951/22, №903/946/22, №903/945/22 в одне судове провадження з присвоєнням номеру справи 903/951/22. Постановлено справу №903/951/22 розглядати за правилами загального позовного провадження та відкладено підготовче засідання на 31.01.2023 р. на 11:00 год.
20.01.2023р. на адресу суду від представника позивача - ТОВ "Вітагро Партнер" адвоката Лотоцької Оксани Борисівни надійшла заява про участь у судовому засіданні 31.01.2023р. об 11:00год. та в усіх інших судових засіданнях, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якій вона просить суд забезпечити проведення судового засідання по даній справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та системи відеоконференцзв'язку EASYCON. Повідомила, що адреса електронної пошти, яка буде використана для входу в EASYCON- lototska@ukr.net.
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 , 3, 4 , 5 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи вищевикладене, суд вбачає за можливе задовольнити заяву представника позивача про участь у судовому засіданні 31.01.2023р. о, 11:00год. по справі 903/951/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу EASYCON (https://vkz/court.gov.ua). Адреса електронної пошти, яка буде використана представником позивача для входу в систему EASYCON - lototska@ukr.net.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.120 ГПК суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов'язковою. Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов'язковою. Виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.
Керуючись ст.ст. 120, 121, 181, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
1. Задовольнити заяву представника позивача- ТОВ "Вітагро Партнер" про участь у підготовчому судовому засіданні у справі №903/951/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
2. Забезпечити участь представника позивача у підготовчому засіданні, призначеному на "31" січня 2023 р. об 11:00., в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196.
Роз'яснити представнику позивача, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов'язаний зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за 10 хвилин до часу судового засідання, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку, очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Відеоконференція буде проведена за допомогою додатку "EasyCon", який може бути встановлений за веб-посиланням https://vkz.court.gov.ua.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції необхідно використовувати комп'ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Роз'яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua.
Також суд повідомляє учасників справи про можливість ознайомлення з процесуальними документами по справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень (http://reyestr.court.gov.ua). Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
Суддя О. Г. Слободян