Ухвала від 20.01.2023 по справі 320/13487/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

20 січня 2023 року № 320/13487/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Горобцова Я. В., розглянувши в місті Києві заяву про виправлення описки у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного правління ПФУ у Київській області про визнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_2 з позовом до Головного правління ПФУ у Київській області в якому просить суд:

- визнати протиправною відмову відповідача у проведенні нарахування та виплати з 17 липня 2018 року підвищення до пенсії позивачу, як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі двох мінімальних заробітних плат на підставі статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорноби-льської катастрофи";

- зобов'язати відповідача провести з 17 липня 2018 року позивачу нарахування та виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення в розмірі, визначеному ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік).

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 21.04.2021 позов задоволено у повному обсязі.

Визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо не нарахування та невиплати із 17 липня 2018 року підвищення до пенсії ОСОБА_1 , як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території зони гарантованого добровільного відселення у розмірі двох мінімальних заробітних плат (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік), відповідно до статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії ОСОБА_1 , як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території зони гарантованого добровільного відселення у розмірі двох мінімальних заробітних плат (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік), відповідно до статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 17 липня 2018 р., з урахуванням вже виплачених сум.

Визначено, що рішення підлягає негайному виконанню в частині виплати пенсії ОСОБА_1 у межах суми стягнення пенсії за один місяць.

На виконання рішення суду Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист.

23.07.2022 позивачем подано заяву про виправлення описки у виконавчому листі.

Так, у заяві про виправлення помилки у виконавчому листі вказано, що у виконавчому документі №320/13487/20 не зазначено дату видачі виконавчого листа.

Вказану заяву відповідно до акту Київського окружного адміністративного суду передано судді Горобцовій Я. В. до розгляду 28.07.2022.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.08.2022 вказану заяву призначено до розгляду.

Розглянувши заяву про виправлення помилки у виконавчому листі, суд зазначає таке.

Відповідно до частин 1, 2 статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Так, у виконавчому листі №320/13487/20 не зазначено дату видачі виконавчого листа.

Відповідно до супровідного листа виконавчий лист щодо негайного виконання судового рішення в частині виплати пенсії у межах суми стягнення пенсії за один місяць направлений позивачу 07.06.2021.

Таким чином, при оформленні виконавчого листа №320/13487/20 судом було допущено помилку при незазначенні дати видачі виконавчого листа, а саме « 07.06.2021».

Отже помилка, допущена у виконавчому листі №320/13487/20, є очевидною, тому підлягає виправленню, а заява позивача - задоволенню.

Керуючись статтями 243, 248, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву про виправлення помилки у виконавчому листі №320/13487/20.

Виправити помилку у виконавчому листі №320/13487/20, вказавши дату видачі виконавчого листа « 07.06.2021».

Оригінал ухвали надіслати (видати) позивачу (його представнику), копію ухвали надіслати позивачу та відповідачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Суддя Я. В. Горобцова

Попередній документ
108510009
Наступний документ
108510011
Інформація про рішення:
№ рішення: 108510010
№ справи: 320/13487/20
Дата рішення: 20.01.2023
Дата публікації: 23.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської ка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (23.07.2021)
Дата надходження: 23.07.2021
Предмет позову: Заява про виправлення помилки у виконавчому листі
Розклад засідань:
12.10.2021 00:00 Шостий апеляційний адміністративний суд
31.08.2022 14:20 Київський окружний адміністративний суд
28.09.2022 15:10 Київський окружний адміністративний суд