Справа № 686/26456/22
Провадження № 3/686/106/23
17 січня 2023 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Навроцький В.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , працюючого лісорубом «Пархомівського лісництва»,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Хмельницького міськрайонного суду з Відділення поліції № 2 Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області надійшли матеріли справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ААД № 306373 від 07.12.2022 року: «07 грудня 2022 року о 15 год. 44 хв. ОСОБА_1 в порушення вимог п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ №1306 від 10.10.2001 року, згідно якого водієві забороняється керувати транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, керував транспортним засобом трактором «ДМТЗ 255» в стані алкогольного сп'яніння по вул. Подільська, 56 в с. Пархомівці, Хмельницького району, чим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП».
Справа призначалась до розгляду на 17.01.2023 року, ОСОБА_1 , подав клопотання про розгляд справи без його участі, просив провадження по справі закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, так як працівниками поліції було допущено ряд процесуальних порушень під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, а також результати огляду з використанням приладу «Драгер» (результат 0,21 %о) знаходиться в межах похибки приладу «Драгер».
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю за відсутності в діях ОСОБА_1 складу інкримінованого правопорушення з таких підстав.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктом 7 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС, МОЗ України № 1452/735 від 09.11.2015 року (далі Інструкція), встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Як вбачається з результатів тестування на стан алкогольного сп'яніння, що проводився із застосуванням спеціального технічного засобу приладу «Drager Alcotest 6810» результат тестування у водія ОСОБА_1 склав 0,21 %о.
Згідно з інструкції Drager Alcotest 6810 границі допустимої основної похибки для масової концентрації алкоголю у видихуваному повітрі: абсолютна +/- 0,02 мг/дм3 (в інтервалі діапазону вимірювань від 0 до 0,4 мг/дм3); для масової концентрації алкоголю в крові: абсолютної - +/- 0,042 %о (в інтервалі діапазону вимірювань від 0 до 0,84 %о), відносної - +/- (в інтервалі діапазону вимірювань понад 0,84 %о).
Отже, виявлений під час проведення огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 рівень випарів алкоголю становить 0,21 %о, що перебуває в межах відносної похибки даного приладу та у відповідності до Інструкції не може вважатися станом алкогольного сп'яніння.
Відповідно до вимог з ч. 5 ст.266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Таким чином, в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні належні докази, які підтверджували факт керування ОСОБА_1 07 грудня 2022 року о 15 год. 44 хв трактором «ДМТЗ 255» по вул. Подільська, 18 в с. Пархомівці, Хмельницького району в стані алкогольного сп'яніння.
Згідно із вимогами ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
В силу ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно із вимогами ст.252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За таких обставин, оцінюючи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про те , що виявлений, під час проведення огляду на стан сп'яніння ОСОБА_1 рівень випарів алкоголю становить 0,21 %О перебуває в межах відносної похибки даного приладу та у відповідності до Інструкції не може вважатися станом алкогольного сп'яніння.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із чим в силу вимог ст. 247 КУпАП його слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній справі закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.130, 247, 251, 252, 280, 283-287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 , закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення. Апеляційна скарга на постанову подається через Хмельницький міськрайонний суд до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду В.А. Навроцький