Постанова від 17.01.2023 по справі 285/6559/22

Справа № 285/6559/22

провадження у справі 3/0285/184/23

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 січня 2023 року м. Звягель

Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Мозговий В.Б. розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП, військовослужбовець, водій хімік,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 01.12.2022 року о 01 год. 56 хв. по вул. Промислова в с. Наталівка Звягельського району керував транспортним засобом Lanos Deo д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зупинки зі згоди водія за допомогою газоаналізатора Алкотест 6820, проба позитивна 0,25% проміле.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що під час керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння не перебував, огляд на стан алкогольного сп'яніння погодився пройти на місці зупинки, але з результатом не погодився, працівники поліції не відвезли його щоб пройти огляд в найближчому закладі охорони здоров'я.

Поліцейський в судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 погодився пройти освідчування на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки, з результатами азоаналізатора Алкотест 6820 погодився, до закладі охорони здоров'я їхати відмовився.

Дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності. Виконання цих завдань неможливе без чіткого визначення предмета доказування у даній справі, а також (у межах ст. 251 КпАП) відповідних засобів доказування.

Відповідно до ст.ст. 254, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є важливим процесуальним документом, який фіксує факт адміністративного правопорушення і який є підставою для подальшого провадження у справі.

Встановлено, що 01.12.2022 року о 01 год. 56 хв. поліцейським було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 198380 відносно ОСОБА_1 за порушення ним п.2.9 (а) ПДР.

Встановлено, що перебування особи в стані сп'яніння проводилось на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів Drager Alcotest, показники якого після проведення тесту № 217 мали цифровий показник більше 0,20 проміле алкоголю в крові, а саме о 02 год. 13 хв. - 0,25% проміле, що на 0,05 % перевищує встановлену норму.

Так, порядок огляду на стан алкогольного сп'яніння визначений ст. 266 КУпАП та постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року за № 1103, якою затверджено Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.

Згідно ч. 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Згідно ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Аналіз зазначеної норми права приводить до висновку, що в разі незгоди особи на проведення огляду на стан сп'яніння на місці зупинки або незгода з результатами огляду, поліцейський зобов'язаний роз'яснити особі її право на проходження огляду в найближчому закладі охорони здоров'я, при цьому все це має бути зафіксовано на відео, а в разі неможливості цього зробити, залучити двох свідків.

Покази поліцейського та не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи та спростовуються долучене ми до матеріалів справи доказами.

З долученого працівниками поліції до протоколу відеозапису вбачаться, що відео не містить відомостей що поліцейським було отримано згоду від ОСОБА_1 із результатом огляду та його відмова від подальшого проходження огляду в найближчому закладі охорони здоров'я.

За таких обставин огляд на стан алкогольного сп'яніння водія ОСОБА_1 проведений працівниками поліції з істотним порушенням вимог ст. 266 КУпАП.

Відповідно до ч. 5 ст. 226 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачиться на її користь.

Згідно ч.1 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених Законом.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Оскільки факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130КУпАП не є належно доведеним відповідними доказами в справі, провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення

Керуючись ст. 9, п. 1 ст. 247, ст. ст. 251, 280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в установленому законом порядку

Суддя В.Б. Мозговий