Окрема ухвала від 12.01.2023 по справі 140/8196/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ОКРЕМА УХВАЛА

12 січня 2023 року ЛуцькСправа № 140/8196/22

Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Валюха В.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

09.12.2022 ОСОБА_1 звернулася з позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (далі - Відділ, відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, третя особа) про визнання протиправною та скасування постанови.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 (набрало законної сили 09.08.2022) у справі № 140/4147/22 за позовом ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії позов задоволено повністю, визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 01.12.2021 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХІІ (далі - Закон № 796-ХІІ), зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік), стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Волинській області судовий збір у сумі 992,40 грн.

30.09.2022 позивач звернулася до відповідача із заявою про примусове виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 в частині зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік).

Постановою старшого державного виконавця Відділу Новосада О.Ю. від 03.10.2022 ВП № 69963054 відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 11372/2022, виданого 08.09.2022 Волинським окружним адміністративним судом про зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік).

01.12.2022 позивач отримала повідомлення про те, що у вказаному виконавчому провадженні державним виконавцем Відділу Трофимюком П.В. 22.11.2022 прийнято постанову ВП № 69963054 про повернення виконавчого документа стягувачу, на підставі пункту 9 частини першої статті 37 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII (далі - Закон № 1404-VIII).

Позивач не погоджується із постановою про повернення виконавчого документа стягувачу від 22.11.2022 ВП № 69963054 та вказує, що відповідачем не було вичерпано усі можливі механізми на стадії примусового виконання рішення суду, а виконавчий лист повернуто позивачу виключно на підставі формальної відписки ГУ ПФУ у Волинській області про неможливість провести виплату нарахованих коштів через відсутність фінансового ресурсу.

Державний виконавець Трофимюк П.В. не вжив ніяких заходів, передбачених Законом № 1404-VIII, та з надуманих мотивів повернув виконавчий лист стягувачу, при тому, що рішення суду залишилося не виконаним. Підвищення до пенсії з 01.12.2021 по 08.08.2022 проведено із розрахунку двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а не мінімальних заробітних плат, а з моменту набрання рішенням суду законної сили будь-які додаткові нарахування і виплати підвищення до пенсії ГУ ПФУ у Волинській області протиправно припинено, заборгованість у сумі 35307,66 грн не виплачена.

В оскаржуваній постанові викладені лише обставини виконання судового рішення, повідомлені державному виконавцю боржником, однак відсутнє обґрунтування підстав для повернення виконавчого документа згідно із пунктом 9 частини першої статті 37 Закону № 1404-VIII, зокрема, не вказано, які заходи вживалися державним виконавцем для забезпечення виконання судового рішення. Відповідач безпідставно покликається на Бюджетний кодекс України (далі - БК України), оскільки спеціальним законом, що врегульовує питання примусового виконання судових рішень, є Закон № 1404-VIII. Невиконання рішення суду, що набрало законної сили, свідчить про неповноту виконавчих дій, що є недопустимим з огляду на норми статті 129-1 Конституції України, а органи Пенсійного фонду України не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань з виплати пенсії.

Позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця Відділу Трофимюка П.В. від 22.11.2022 ВП № 69963054 про повернення виконавчого документа стягувачу, а також постановити окрему ухвалу.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 03.01.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за цим позовом, залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ГУ ПФУ у Волинській області, та ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін, з урахуванням § 2 глави 11 розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (а. с. 34).

В поданому до суду відзиві на позовну заяву від 09.01.2023 № 152 (а. с. 58-60) представник відповідача Трофимюк П.В. позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні з підстав правомірності оскаржуваної постанови. Зазначає, що відсутні підстави стверджувати про те, що державним виконавцем не виконано рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 не у повному обсязі з його вини, фактично виплата заборгованості не здійснена з підстав відсутності бюджетного фінансування. Рішення суду є невиконаним лише щодо виплати заборгованості по здійсненому перерахунку. Державний виконавець 22.11.2022 правомірно виніс постанову про повернення виконавчого листа стягувачу з правом повторного пред'явлення його до виконання протягом трьох років після дати повернення.

В поданих до суду поясненнях від 05.01.2023 № 0300-0902-5/866 (а. с. 48-51) представник третьої особи Калитюк І.В. просить відмовити у задоволенні позову з огляду на те, що рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 виконане ГУ ПФУ у Волинській області в межах покладених зобов'язань, сума нарахованих коштів на виконання вказаного рішення суду за період з 01.12.2021 по 08.08.2022 становить 35307,66 грн. Борги, нараховані на виконання рішень судів, обліковуються ГУ ПФУ у Волинській області в автоматизованих базах даних обробки пенсійної документації (електронні пенсійні справи) та будуть виплачені в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету.

З урахуванням приписів частини третьої статті 268 КАС України, та враховуючи норму частини четвертої статті 229 КАС України, судовий розгляд справи проведено в порядку письмового провадження.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 12.01.2023 позов задоволено повністю, визнано протиправною та скасовано постанову державного виконавця Відділу Трофимюка П.В. про повернення виконавчого документа стягувачу від 22.11.2022 ВП № 69963054, стягнуто з Відділу за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 992,40 грн.

За приписами частин першої, четвертої, шостої статті 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону. В окремій ухвалі суд має зазначити закон чи інший нормативно-правовий акт (у тому числі його статтю, пункт тощо), вимоги яких порушено, і в чому саме полягає порушення. Окрему ухвалу може бути винесено судом першої інстанції, судами апеляційної чи касаційної інстанцій.

Під час розгляду цієї справи судом було виявлені порушення закону, що дає підстави для постановлення судом окремої ухвали, з огляду на таке.

Так, судом встановлено, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 (набрало законної сили 09.08.2022) у справі № 140/4147/22 за позовом ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії позов задоволено повністю, визнано протиправною бездіяльність ГУ ПФУ у Волинській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 01.12.2021 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік), стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ у Волинській області судовий збір у сумі 992,40 грн.

08.09.2022 Волинський окружний адміністративний суд, на виконання рішення суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22, видав виконавчий лист № 11372/2022 про зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік) (а. с. 65).

30.09.2022 позивач звернулася до відповідача із заявою про примусове виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 в частині зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік) (а. с. 64).

Постановою старшого державного виконавця Відділу Новосада О.Ю. від 03.10.2022 ВП № 69963054 відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 11372/2022, виданого 08.09.2022 Волинським окружним адміністративним судом про зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік) (а. с. 67).

Листом від 28.10.2022 № 0300-0306-8/35778 ГУ ПФУ у Волинській області повідомило відповідача про те, що на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 в добровільному порядку, до відкриття виконавчого провадження, з 01.12.2021 ОСОБА_1 проведено нарахування підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік), нарахування проведено за період з 01.12.2021 по 08.08.2022 в сумі 35307,66 грн, а виплата нарахованих коштів буде здійснена в межах бюджетних асигнувань, виділених на цю мету. У вказаному листі ГУ ПФУ у Волинській області зазначило, що на підставі пункту 9 частини першої статті 39 Закону № 1404-VIII, у зв'язку із фактичним виконанням в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом № 11372/2022 постанови про відкриття виконавчого провадження № 69963054 від 03.10.2022 підлягає закінченню (а. с. 68-69).

З розрахунку суми, що підлягає виплаті згідно з рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22, вбачається, що за період з 01.12.2021 по 08.08.2022 ОСОБА_1 нараховано підвищення до пенсії в загальному розмірі 35307,66 грн, вказана сума не виплачена (а. с. 53).

Постановою державного виконавця Відділу Трофимюка П.В. про повернення виконавчого документа стягувачу від 22.11.2022 ВП № 69963054, на підставі пункту 9 частини першої статті 37 Закону № 1404-VIII, виконавчий лист № 11372/2022, виданий 08.09.2022 Волинським окружним адміністративним судом про зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області провести з 01.12.2021 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам (згідно з Законом про Державний бюджет на відповідний рік) повернуто стягувачу ОСОБА_1 із зазначенням, що виконавчий документ може бути повторно пред'явлений для виконання в строк до 22.11.2025.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

За правилами частин першої - третьої статті 14 КАС України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України. Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно із частинами першою, другою статті 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Суд також наголошує, що обов'язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Пунктом 2 частини першої статті 2 Закону № 1404-VIII передбачено, що виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад: обов'язковості виконання рішень.

За правилами частини першої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Суд звертає увагу на правову позицію, викладену в ухвалі Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 у зразковій справі № 240/4937/18, яка полягає у такому.

Передбачена статтею 39 Закону № 796-ХІІ доплата є періодичним (щомісячним) платежем, виплата якого, за загальним правилом, не обмежена в часі.

Вирішуючи питання про зобов'язання нарахувати та виплатити відповідні періодичні платежі особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, суди, у разі відсутності спору про право особи на отримання такої доплати або встановлення такого права в судовому порядку, не мають підстав обмежувати орган, відповідальний за здійснення їх нарахування і виплати, певним часовим проміжком, якщо не відбулося змін у законодавстві.

У разі зміни чинного законодавства України, яким регулюються питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідач повинен керуватися нормами законів, чинних на час призначення (нарахування) виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Крім того, згідно з усталеною судовою практикою (постанови Верховного Суду України від 23.04.2013 № 21-239а11, від 19.03.2013 № 21-53а13, від 05.11.2013 № 21-293а13, від 07.07.2014 № 21-222014 тощо), відступу від якої не здійснювалось Верховним Судом, виплати за рішеннями судів, якими зобов'язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження строком, продовжуються до внесення змін до норм законодавства, якими керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача. Вказана правова позиція підтримана у постанові Верховного Суду від 29.11.2021 у справі № 620/2928/20.

Суд звертає увагу, що після набрання 09.08.2022 законної сили рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 нормативно-правове регулювання спірних правовідносин не змінилося, тому у боржника ГУ ПФУ у Волинській області були відсутні правові підстави для припинення нарахування та виплати підвищення до пенсії, передбаченого статтею 39 Закону № 796-ХІІ, відповідно до вказаного судового рішення з 09.08.2022 (наступного дня після набрання судовим рішенням законної сили).

Суд також наголошує, що у рішенні Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 не вказано часовий проміжок, протягом якого боржник ГУ ПФУ у Волинській області повинен здійснювати нарахування та виплату позивачу підвищення до пенсії, передбаченого статтею 39 Закону № 796-ХІІ, а позиція боржника про те, що нарахування та виплата підвищення до пенсії за вказаним рішенням суду повинно відбуватися лише по день набрання законної сили рішенням суду є безпідставною та не має правового обґрунтування у жодному нормативно-правовому акті.

Проте, на вказані обставини державний виконавець уваги не звернув, дійшов помилкового висновку про належне виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 в частині нарахування стягувачу ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, лише по 08.08.2022 (дня набрання судовим рішенням законної сили), та, як наслідок, безпідставно виніс оскаржувану постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 22.11.2022 ВП № 69963054.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства, суд дійшов висновку про те, що оскаржувана постанова про повернення виконавчого документа стягувачу від 22.11.2022 ВП № 69963054 відповідно до пункту 9 частини першої статті 37 Закону № 1404-VIII винесена за відсутності фактичних та правових підстав, крім того, державний виконавець дійшов помилкового висновку про належне виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 у справі № 140/4147/22 в частині нарахування стягувачу ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, лише по 08.08.2022 (дня набрання судовим рішенням законної сили). Відтак, з наведених вище підстав та наданих суду статтею 245 КАС України повноважень, позовні вимоги про визнання протиправною та скасування вказаної постанови задоволені рішенням суду від 12.01.2023 у цій справі.

Крім того, згідно із даними Єдиного державного реєстру судових рішень на адресу Волинського окружного адміністративного суду надійшла значна кількість заяв стягувачів про роз'яснення судового рішення, з яких вбачається, що ГУ ПФУ у Волинській області судові рішення у вказаній категорії справ (щодо зобов'язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ) у частині нарахування підвищення до пенсії виконує лише по день набрання законної сили рішенням суду, що свідчить про системну проблему неналежного виконання рішень судів у цій категорії справ боржником ГУ ПФУ у Волинській області.

Таким чином, оскільки під час розгляду цієї справи судом були виявлені порушення закону, а саме статті 129-1 Конституції України, частин першої - третьої статті 14, частин першої, другої статті 370 КАС України щодо невиконання боржником ГУ ПФУ у Волинській області у цій та інших справах щодо зобов'язання провести нарахування та виплату підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення у розмірі, визначеному статтею 39 Закону № 796-ХІІ, рішень суду після набрання ними законної сили, а також частини першої статті 18 Закону № 1404-VIII щодо зобов'язання виконавця вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії, тому суд дійшов висновку про необхідність постановлення окремої ухвали та направлення її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Керуючись статтями 248, 249 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, м. Луцьк, вул. Кравчука, 22В, ідентифікаційний код 13358826) у межах власної компетенції вжити заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону - невиконанню рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07 липня 2022 року у справі № 140/4147/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії та інших рішень судів у зазначеній категорії справ в частині здійснення нарахування та виплати підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ, після набрання рішенням суду законної сили.

Зобов'язати Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) (43001, Волинська область, м. Луцьк, вул. Володимирська, 1) у межах власної компетенції вжити заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону - невжиття передбачених Законом України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 року № 1404-VIII усіх заходів щодо примусового виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 07 липня 2022 року у справі № 140/4147/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, зокрема, в частині здійснення нарахування та виплати підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ, після набрання рішенням суду законної сили.

Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України у Волинській області, Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Волинській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) строк для надання Волинському окружному адміністративному суду відповіді щодо вжитих заходів за цією ухвалою - тридцять календарних днів з дня набрання окремою ухвалою законної сили.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку у спосіб подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя В.М.Валюх