Рішення від 28.12.2022 по справі 340/4890/22

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2022 року м. Кропивницький Справа №340/4890/22

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Момонт Г.М., розглянув у порядку письмового провадження у м. Кропивницьку адміністративну справу

за позовом: Заступника керівника Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області

до відповідача: Новомиргородської міської ради

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Заступник керівника Новоукраїнської окружної прокуратури в інтересах держави звернувся з позовом до Новомиргородської міської ради про:

- визнання протиправною бездіяльності Новомиргородської міської ради щодо не оформлення та не проведення державної реєстрації права власності на будівлю - Туріянський сільський будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття №42952, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області;

- зобов'язання Новомиргородської міської ради вжити заходи до оформлення та державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Туріянського сільського будинку культури та протирадіаційне укриття №42952, площею 110,5 кв. м, що вбудоване у вказану нежитлову будівлю, що знаходяться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області.

В обґрунтування правових підстав звернення до суду прокурор зазначив, що державний і суспільний інтерес відповідного позову полягає у необхідності дотримання встановленого Конституцією України принципу верховенства права, задоволення суспільної потреби у встановленні законності у сфері майнових правовідносин та, як наслідок, реалізації державних гарантій щодо захисту права власності. Звернення прокурора до суду спрямоване на задоволення суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільної потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно значимого питання законності користування комунальним майном, належного утримання та функціонування захисних споруд цивільного захисту. За цим позовом прокурор набуває статусу позивача, оскільки орган, уповноважений здійснювати функції щодо зобов'язання Новомиргородської міської ради Кіровоградської області оформити належним чином право власності на нерухоме майно територіальної громади Новомиргородської міської ради Кіровоградської області, відсутній. Позовні вимоги позивач мотивує тим, що на балансі Новомиргородської міської ради перебуває нежитлова будівля (Туріянський сільський будинок культури), що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія, Новомиргородська ОТГ, Новоукраїнського району Кіровоградської області, в підвальному приміщенні якої розміщена захисна споруда цивільного захисту №42952. Право комунальної власності об'єднаної територіальної громади на вказаний об'єкт набуто унаслідок проведення реформи щодо децентралізації та передачі у комунальну власність Новомиргородської міської ради як правонаступнику всього майна, прав та обов'язків Туріянської сільської ради, згідно рішення першої сесії восьмого скликання Новомиргородської міської ради №10 від 09 грудня 2020 року. Позивач зазначає про відсутність реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за Новомиргородською міською радою на Туріянський сільський будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття №42952, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Відповідач правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався.

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 25.10.2022 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін (а.с.52).

24.11.2022 р. судове засідання не відбулося у зв'язку з відсутністю електроенергії (а.с.59).

У судовому засіданні 22.12.2022 р. представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги.

Відповідач про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с.60), однак представник відповідача у судове засідання не з'явився.

Відповідно до ухвали занесеної до протоколу судового засідання від 22.12.2022 р. (а.с.63-65) подальший розгляд справи проведено у порядку письмового провадження.

Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

З огляду на пп.1.19 п.1 рішення першої сесії восьмого скликання Новомиргородської міської ради від 09.12.2020 р. №10 «Про початок реорганізації сільських та селищних рад шляхом приєднання до Новомиргородської міської ради» почато процедуру реорганізації Туріянської сільської ради шляхом приєднання до Новомиргородської міської ради (а.с.16-22).

Відповідно допп.1.19 п.1 рішення п'ятої сесії восьмого скликання Новомиргородської міської ради від 16.04.2021 р. №175 «Про затвердження Передавальних актів сільських та селищної рад, які реорганізуються шляхом приєднання до Новомиргородської міської ради» та згідно з Додатком 2 до даного рішення Передавальним актом від 29.03.2021 р., Новомиргородська міська рада, внаслідок реорганізації Туріянської сільської ради шляхом приєднання до Новомиргородської міської ради, є правонаступником майна, активів та зобов'язань (а.с.23-27).

Зі змісту акта приймання-передачі основних засобів, від 01.01.2021 р. Новомиргородській міській раді передано Туріянський сільський будинок культури. Інвентарний номер 1031123 (а.с.28).

Заступник Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області звернувся до Новомиргородського міського голови із запитом №12.53-63-2981вих22 від 08.08.2022 р., зокрема про надання списків наявних на території громади протирадіаційних укриттів та захисних споруд цивільного захисту (сховищ), наземних або підземних споруд чи їх окремих частин, що спроектовані або пристосовані для використання за основним функціональним призначенням, у тому числі для захисту населення, зазначивши форму власності останніх (а.с.29-31).

Листом від 19.08.2022 р. №02-22/273 Новомиргородський міський голова повідомив Новоукраїнську окружну прокуратуру Кіровоградської області, що на балансі міської ради перебуває протирадіаційне укриття №42952 (під Туріянським сільським будинком культури) (а.с.32-34).

Заступник Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області звернувся до Новомиргородського міського голови із запитом №12.53-63-3444вих22 від 06.09.2022 р. про надання інформації щодо приведення захисної споруди у готовність для використання за призначеням і надання рішення Новомиргородської міської (Туріянської сільської) ради про прийняття до комунальної власності даного укриття (а.с.35-36).

Листом від 19.08.2022 р. №02-22/273 Новомиргородський міський голова повідомив Новоукраїнську окружну прокуратуру Кіровоградської області, що ПРУ №42952 (під Туріянським сільським будинком культури) утримується у стані, що дозволяє привести його у готовність до використання за призначенням протягом 24 годин. Також надано документи щодо передачі Туріянського сільського будинку культури від Туріянської сільської ради Новомиргородській міській раді (а.с.37).

Відповідно до інформації Новомиргородської міської ради в органі місцевого самоврядування наявна облікова картка захисної споруди цивільного захисту №42952 та паспорт захисної споруди цивільного захисту №42952 (а.с.38, 39).

Згідно із витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо вищевказаних об'єктів нерухомого майна, право власності на нерухоме майно розташоване за адресою: Кіровоградська область, Новомиргородський район (Новоукраїнський район), с. Турія, вулиця Центральна, будинок 123 не реєструвалося (а.с.43, 44).

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 статті 53 КАС України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, вступає за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.

Відповідно до ч.1 ст.24 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697-VII право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного, господарського судочинства надається Генеральному прокурору, його першому заступнику та заступникам, керівникам обласних та окружних прокуратур, їх першим заступникам та заступникам, прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Згідно із ч.2 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

У позовній заяві заступником керівника Новоукраїнської окружної прокуратури обґрунтовано, що порушення інтересів держави та необхідність їх захисту полягає у необхідності дотримання встановленого Конституцією України принципу верховенства права, задоволення суспільної потреби у встановленні законності у сфері майнових правовідносин та, як наслідок, реалізації державних гарантій щодо захисту права власності.

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 р. №280/97-ВР встановлено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

З огляду на ч.3 ст.16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: власні (самоврядні) повноваження: управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Згідно із ч.ч.1, 2, 5, 8 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Судом встановлено, що Новомиргородській міській раді передано Туріянський сільський будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття №42952, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області відповідно до передавального акта від 29.03.2021 р., затвердженого підпунктом 1.19 пункту 1 рішення п'ятої сесії восьмого скликання Новомиргородської міської ради від 16.04.2021 р. №175 «Про затвердження Передавальних актів сільських та селищної рад, які реорганізуються шляхом приєднання до Новомиргородської міської ради».

Відповідно до ч.1 ст.328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

За приписами ч.4 ст.334 Цивільного кодексу України права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

У розумінні п.1 ч.1 ст.2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 р. №1952-IV (далі за текстом - Закон №1952) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

За змістом п.2 ч.1 ст.3 Закону №1952 обов'язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав є загальною засадою державної реєстрації прав.

Згідно з ч.1 ст.5 Закону №1952 у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення, меліоративні мережі, складові частини меліоративної мережі.

Частиною 4 статті 5 Закону №1952 встановлено перелік речових прав та обтяжень, які не підлягають державній реєстрації.

Суд враховує, що право власності на будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття не відносяться до переліку речових прав та обтяжень, які не підлягають державній реєстрації відповідно до ч.4 ст.6 Закону №1952.

Процедура проведення державної реєстрації речових прав передбачена у розділі IV Закону №1952.

Згідно із ч.2 ст.18 Закону №1952 перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державної реєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Умови, підстави та процедура проведення відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, об'єкти незавершеного будівництва та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав), перелік документів, необхідних для її проведення, права та обов'язки суб'єктів у сфері державної реєстрації прав, а також умови, підстави та процедуру взяття на облік безхазяйного нерухомого майна визначені Порядком державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 р. №1127 (далі за текстом - Порядок №1127).

За приписами пунктів 6, 7, 44 Порядку №1127 державна реєстрація прав проводиться за заявою заявника шляхом звернення до суб'єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.

Для державної реєстрації прав заявник подає оригінали документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», іншими законами України та цим Порядком.

Для державної реєстрації права власності на закінчений будівництвом об'єкт державної або комунальної власності, будівництво якого завершено та право власності на який не зареєстровано до 1 січня 2013 р., за відсутності документа, що посвідчує набуття права державної або комунальної власності на такий об'єкт, подаються: витяг з Єдиного реєстру об'єктів державної власності щодо такого об'єкта (у разі державної реєстрації права державної власності); документ, що підтверджує факт перебування закінченого будівництвом об'єкта у комунальній власності, виданий відповідним органом місцевого самоврядування (у разі державної реєстрації права комунальної власності); документ, що підтверджує факт відсутності перебування закінченого будівництвом об'єкта у державній власності, виданий Фондом державного майна чи його регіональним відділенням (у разі державної реєстрації права комунальної власності).

Зважаючи на те, що Новомиргородська міська рада є органом, уповноваженим здійснювати управління комунальним майном, то саме на неї покладено обов'язок по вжиттю заходів, спрямованих на оформлення та державну реєстрацію права власності на Туріянський сільський будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття №42952, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Однак, із матеріалів справи встановлено, що Новомиргородська міська рада не здійснила дій щодо оформлення та державної реєстрації права власності на Туріянський сільський будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття №42952, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області, що свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.

Разом з тим, суд враховує, що Указом Президента України від 24.02.2022 р. №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 р. №2102-ІХ, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 14.03.2022 р. №133/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 15.03.2022 р. №2119-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 18.04.2022 р. №259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 18.04.2022 р. №2212-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 17.05.2022 р. №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 22.05.2022 р. №2263-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. Указом Президента України від 12.08.2022 р. №573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 15.08.2022 р. №2500-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб. Указом Президента України від 17.05.2022 р. №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 22.05.2022 р. №2263-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. Указом Президента України від 07.11.2022 р. №757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 17.11.2022 р. №2738-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 р. №1932-ХІІ оборона України базується на готовності та здатності органів державної влади, усіх складових сектору безпеки і оборони України, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення, при необхідності, з мирного на воєнний стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.

З огляду на абзац 10 статті 3 Закону України «Про оборону України» підготовка держави до оборони в мирний час включає: забезпечення готовності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту, об'єктів критичної інфраструктури до виконання завдань цивільного захисту в особливий період, зокрема у воєнний час, з урахуванням норм міжнародного гуманітарного права.

Статтею 19 Закону України «Про оборону України» визначено, що цивільний захист України у мирний час здійснюється відповідно до Кодексу цивільного захисту України, а в особливий період, зокрема у воєнний час, та з метою підготовки до нього - з урахуванням особливостей, визначених нормами міжнародного гуманітарного права, законодавством про оборону, мобілізацію та правовий режим воєнного стану.

Згідно з п.14 ч.1 ст.2 Кодексу цивільного захисту України захисні споруди цивільного захисту - інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

Відповідно до ч.8 ст.32 Кодексу цивільного захисту України утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється їх власниками, користувачами, юридичними особами, на балансі яких вони перебувають (у тому числі споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів.

Таким чином, реєстрація права власності на захисну споруду цивільного захисту є необхідною для утримання її у готовності для використання за призначенням.

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги заступника керівника Новоукраїнської окружної прокуратури про визнання протиправною бездіяльності Новомиргородської міської ради щодо не оформлення та не проведення державної реєстрації права власності на будівлю - Туріянський сільський будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття №42952, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області та зобов'язання Новомиргородської міської ради вжити заходи до оформлення та державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Туріянського сільського будинку культури та протирадіаційне укриття №42952, площею 110,5 кв. м, що вбудоване у вказану нежитлову будівлю, що знаходяться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області, підлягають задоволенню повністю.

Згідно з ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

У даній справі прокурор є суб'єктом владних повноважень та виконує функції з представництва інтересів держави у суді відповідно до ч.3 ст.23 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697-VII та ч.3 ст.53 КАС України, а тому враховуючи, що витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз не понесено, суд дійшов висновку, що відсутні витрати, які б підлягали стягненню з відповідача в порядку розподілу судових витрат.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов заступника керівника Новоукраїнської окружної прокуратури Кіровоградської області (м. Новоукраїнка, Кіровоградська область, вул. Гагаріна, 7) до Новомиргородської міської ради (м. Новомиргород, Новоукраїнський район, Кіровоградська область, вул. Соборності, 227/7, код ЄДРПОУ 04055104) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправною бездіяльність Новомиргородської міської ради (м. Новомиргород, Новоукраїнський район, Кіровоградська область, вул. Соборності, 227/7, код ЄДРПОУ 04055104) щодо не оформлення та не проведення державної реєстрації права власності на будівлю - Туріянський сільський будинок культури та захисну споруду цивільного захисту протирадіаційне укриття №42952, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області.

3. Зобов'язати Новомиргородську міську раду (м. Новомиргород, Новоукраїнський район, Кіровоградська область, вул. Соборності, 227/7, код ЄДРПОУ 04055104) вжити заходи щодо оформлення та державної реєстрації права комунальної власності на будівлю Туріянського сільського будинку культури та протирадіаційне укриття №42952, площею 110,5 кв. м, яке вбудоване у нежитлову будівлю, що знаходиться за адресою: вул. Центральна, 123, с. Турія Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Дата складання повного рішення суду - 28 грудня 2022 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт