печерський районний суд міста києва
Справа № 757/37661/22-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" грудня 2022 р. Суддя Печерського районного суду м. Києва Волкова С.Я., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити певні дії,
установив:
Позивач звернувся до суду із позовною заявою до Міністерства соціальної політики України, ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Одеської міської ради, про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною батьком, який проживає окремо від неї, і просить постановити рішення, яким зобов'язати Міністерство соціальної політики України забезпечити контроль за дотриманням та забезпеченням Службою у справах дітей Одеської міської ради його батьківських прав щодо неповнолітньої ОСОБА_3 , реалізацію дитиною права на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток шляхом проведення перевірки місця та умов проживання ОСОБА_3 Службою у справах дітей Одеської міської ради; зобов'язати ОСОБА_2 не перешкоджати йому брати учать у вихованні та вільному спілкуванні з донькою, а за два дні до його зустрічі з донькою надати точну інформацію щодо фактичного місця навчання, проживання, перебування дитини, а у разі настання таких змін, повідомити про це його особисто на наступний день з дня настання таких обставин; визначити способи його участь у вихованні доньки, особисте спілкування три рази на тиждень: з п'ятниці з 17:00 год. по неділю до 21:00 год.; спільний відпочинок: літні/зимові канікули дитина проводить з батьком; необмежене спілкування з донькою особисто засобами телефонного, поштового, електронного та іншого засобу зв'язку, що передбачають безпосереднє фізичне спілкування між ними; у разі, якщо святкові дні припадають на день його побачення з донькою, або цей день передує дню побачення, або є наступним після нього, то такі дні донька проводить з батьком; в день його побачення з донькою він має право забирати її з дому/школи особисто.
У позовній заяві ОСОБА_1 зазначено, що вимог до Міністерства, то згідно пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 423, таке Міністерство є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціальної політики з питань сім'ї та дітей, усиновлення та захисту прав дітей, запобігання та протидії домашньому насильству.
Згідно пунктів 3, 5 цього Положення Міністерство з метою організації своєї діяльності контролює діяльність відповідних структурних підрозділів місцевих держадміністрацій з питань, що належать до компетенції Міністерства соціальної політики України.
26.12.2022 р. матеріали позовної заяви ОСОБА_1 передано судді (протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями).
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 26.12.2022 р. вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Одеської міської ради, про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільному спілкуванні з дитиною батьком, який проживає окремо від неї, виділено в окреме провадження.
Згідно статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України спори фізичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальної дії), дій чи бездіяльності віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін здійснює владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Відповідно до пункту 7 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Враховуючи, що вимоги ОСОБА_1 не підлягають розгляду в судах у порядку цивільного судочинства, позивачу слід відмовити у відкритті провадження у справі за позовом до Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити певні дії та роз'яснити право звернутися із вимогами до відповідача в порядку Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно пункту 1 частини першої статті 186 ЦПК України суд відмовляє у відкритті провадження у справі, оскільки заява не підлягає розгляду у судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 186 ЦПК України,
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити певні дії.
Роз'яснити право звернутися із вимогами до відповідача в порядку Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Волкова С.Я.