ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В'ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25022,
тел. (0522) 32 05 11, факс 24 09 91, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2022 рокуСправа № 912/1263/22
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Бестаченко О.Л., за участю секретаря судового засідання Колісник Т.В. розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/1263/22
за позовом Бобринецької міської ради Кіровоградської області, 27200, Кіровоградська область, м. Бобринець, вул. Незалежності, 80,
до відповідачів: Бобринецької районної ради Кіровоградської області, управління справами якої здійснює Комісія з реорганізації Бобринецької районної ради, 27200, Кіровоградська область, м. Бобринець, вул. Незалежності, 80,
Кропивницької районної ради Кіровоградської області, 25014, м. Кропивницький. вул. Дарвіна, 25,
та Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області, 27247, Кіровоградська область, с. Кетрисанівка, вул. Шкільна, 47,
про визнання протиправними та скасування рішень, акта,
представники:
від позивача - Рожкован С.М., виписка з ЄДР;
від відповідача 1 - участі не брали;
від відповідача 2 - участі не брали;
від відповідача 3 - Іванченко В.В., ордер від 20.10.22 ВА № 1040956.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Бобринецької міської ради Кіровоградської області, яка містить вимоги до Бобринецької районної ради Кіровоградської області, управління справами якої здійснює Комісія з реорганізації Бобринецької районної ради, Кропивницької районної ради Кіровоградської області та Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області про наступне:
- визнати протиправним та скасувати рішення Бобринецької районної ради від 21.10.2020 №492 "Про передачу підприємств, установ і організацій (об'єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району), та про безоплатну передачу їх приміщень та майна до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради" у частині, що стосується передачі із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості), що знаходиться за адресою: місто Бобринець, вул. Миколаївська,51;
- визнати протиправним та скасувати рішення Кетрисанівської сільської ради від 02.12.2020 №9 "Про надання згоди та прийняття у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради приміщень та майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району" у частині, що стосується передачі із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості), що знаходиться за адресою: місто Бобринець, вул. Миколаївська,51.
- визнати протиправним та скасувати у частині, що стосується приймання-передачі нежитлової будівлі (будинку дитячої творчості) у кількості 1 [шт.], первісною (переоціненою) вартістю 39 858,00 грн, зносом 39 858,00 грн, залишковою вартістю станом на 3 грудня 2020 року 0,00 грн, ліквідаційною вартістю 3 985,80 грн, Акт з приймання-передачі комплексу будівель [від 03 грудня 2020 року], затверджений розпорядження Кетрисанівського сільського голови від 03.12.2020 №13-р "Про затвердження актів з приймання-передачі комплексу будівель (гаражі та бокси відділу освіти) та нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості)";
- визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Бобринецької районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 04052353) Демецької Тетяни Миколаївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №55549047 від 07.12.2020 щодо державної реєстрації права власності, номер запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно: 39563913; дата, час державної реєстрації: 03.12.2020 16:39:45; Державний реєстратор: Демецька Тетяна Миколаївна, Бобринецька районна державна адміністрація, Кіровоградська обл.; Підстава для державної реєстрації: акт приймання-передачі нерухомого майна, комплексу будівель, серія та номер: б/н, виданий 03.12.2020, видавник: Комісія Кетрисанівської сільської ради; рішення органу місцевого самоврядування, про надання згоди та прийняття у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради приміщень та майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району, серія та номер: 9, виданий 02.12.2020, видавник: Кетрисанівська сільська рада; підстава внесення запису: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 55549047 від 07.12.2020 14:03:48, Демецька Тетяна Миколаївна, Бобринецька районна державна адміністрація, Кіровоградська обл.; форма власності: комунальна; Власники: КЕТРИСАНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА, код СДРПОУ: 04365508, країна реєстрації: Україна.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що при прийнятті оскаржуваних рішень відповідачами було порушено публічний (спеціально-дозвільний) характер/порядок діяльності Бобринецької районної ради, Кетрисанівської сільської ради та державного реєстратора, як органів публічної влади, передбачений ч. 2 ст. 2 ст. 19 Конституції України. Оскаржувані рішення прийняті з порушенням норм Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про охорону культурної спадщини", "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" та "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Ухвалою від 20.09.2022 господарський суд позовну заяву Бобринецької міської ради Кіровоградської області до Бобринецької районної ради Кіровоградської області, управління справами якої здійснює Комісія з реорганізації Бобринецької районної ради, Кропивницької районної ради Кіровоградської області та Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування рішень, акта залишив без руху.
28.09.2022 до господарського суду від Бобринецької міської ради Кіровоградської області надійшов лист від 28.09.2022 № б/н про усунення недоліків позовної заяви, до якого дано примірник уточненої позовної заяви.
Ухвалою від 03.10.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 912/1263/22 за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 28.10.2022 на 11:00 год; встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.
21.10.2022 до господарського суду від Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області надійшов відзив на позовну заяву від 20.10.2022 № б/н, в якому відповідач 3 заперечує проти задоволення позовних вимог в повному обсязі. Також відповідач 3 просить стягнути з позивача витрати на надання правничої допомоги у даній справі в сумі 20 000,00 грн, докази на підтвердження яких, будуть подані до суду разом з відповідним клопотанням.
В обґрунтування своїх заперечень відповідач 3 зазначає, що відповідно до рішення Бобринецької районної ради від 21.10.2020 № 492 вирішено передати БДТ до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради. Зазначене рішення не оскаржувалося і є чинним на дату розгляду даної справи. Розпорядження майном, згідно не оскаржуваним рішенням від 21.10.2020 № 492, на користь третьої особи не суперечить зазначеним вимогам Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" оскільки спірне майно спільної власності територіальних громад, не є об'єктами, які задовольняють колективні потреби виключно Бобринецької територіальної громади.
Крім того, відповідно до листа Департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної військової адміністрації від 05.05.2022 вбачається, що до департаменту щодо погодження відчуження або передачі пам'ятки архітектури місцевого значення "житловий будинок" (охоронний № 346-Кв) по вулиці Миколаївській, 51 у м. Бобринець не надходило звернення Бобринецької районної ради. Тобто за наявності відчуження пам'ятки архітектури без відповідного дозволу органу охорони культурної спадщини порушуються можливо права такого органу, але аж ніяк права позивача.
Відповідач 3 також звертає увагу на ту обставину, що згідно з інформацією вказаною в витязі від 12.09.2022 вбачається, що Кетрисанівська сільська рада Кіровоградської області набула права власності на нежитлову будівлю за адресою м. Бобринець, вул. Михайлівська, 51, в свою чергу, в додатку до Розпорядження голови Кіровоградської ОДА від 07.08.1997 № 21-р вказано, що пам'яткою містобудування, архітектури місцевого значення в Кіровоградській області є житловий будинок розташований за адресою м. Бобринець, вул. Михайлівська, 51.
В той час, враховуючи положення ч. 3 ст. 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження", позивач по справі не оспорює рішення Бобринецької районної ради від 21.10.2020 № 492, яке по факту стало підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 02.12.2020 та акта приймання передачі від 03.12.2020. тобто, суд має право відмовити в задоволенні позову через те, що позивач обрав неналежний спосіб захисту.
25.10.2022 до господарського суду надійшло клопотання голови комісії з реорганізації Бобринецької районної ради Кіровоградської області про розгляд справи без участі представника відповідача 1.
25.10.2022 до господарського суду надійшло клопотання Кропивницької районної ради Кіровоградської області про розгляд справи без участі представника відповідача 2.
27.10.2022 на електронну пошту господарського суду (з КЕП) від Бобринецької міської ради Кіровоградської області надійшло клопотання від 27.10.2022 № б/н про роз'яснення, які обставини входять до предмета доказування позивача у справі № 912/1263/22 та які докази мають бути подані ним для належного обґрунтування позову.
28.10.2022 суд відкрив підготовче засідання.
У підготовчому засіданні представником позивача заявлено усне клопотання про продовження строку для подання відповіді на відзив.
Протокольною ухвалою від 28.10.2022 господарський суд задовольнив усне клопотання представника позивача про продовження строку для подання відповіді на відзив та встановив позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом 15 днів з дня отримання відзиву.
Крім того, протокольною ухвалою від 28.10.2022 на підставі ст. 183 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оголосив перерву в підготовчому засіданні по розгляду справи № 912/1263/22 до 24.11.2022 на 11:00 год.
02.11.2022 на електронну пошту господарського суду (з КЕП) від Бобринецької міської ради Кіровоградської області надійшло клопотання від 02.11.2022 № б/н про витребування доказів.
В поданому клопотанні позивач просить витребувати від Кропивницької районної державної адміністрації Кіровоградської області належним чином засвідчену копію реєстраційної справи у електронній формі на об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 470731235208 - нежитлову будівлю, яка знаходиться за адресою: вул. Миколаївська (колишня Леніна), 51, м. Бобринець, в тому числі копії документів, на підставі яких видане Свідоцтво про право власності на нерухоме майно індексний номер 27765918 від 07.10.2014.
08.11.2022 до господарського суду від Бобринецької міської ради Кіровоградської області надійшла відповідь на відзив, в якій позивач просить задовольнити позов.
У зазначеній відповіді на відзив позивач відхиляє будь-які посилання відповідача 3 на право комунальної власності Бобринецької районної ради на спірне майно та, відповідно, право розпорядження таким майном на власний розсуд у відповідності до положень Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Крім того, ні Цивільний кодекс України, ні інші Закони України не визначають механізму набуття права власності на майно юридичними особами публічного права, яким за ст. 81 Цивільного кодексу України є, зокрема, районні і обласні ради.
Таким чином, за твердженням позивача, районні та обласні ради, як юридичні особи публічного права не є суб'єктами права власності.
Крім того, наявні матеріали справи свідчать, що передача (відчуження) нежитлової будівлі за адресою: м. Бобринець, вул. Михайлівська, 51, здійснено як об'єкта спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району. Тобто, мова йшла про набуття права власності Кетрисанівською сільською радою Кіровоградської області та припинення права спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району.
З огляду на поточні відомості Державного реєстру речових прав, має місце невідповідність відомостей, що містяться в документах, на підставі яких проведені реєстраційні дії, відомостям Державного реєстру речових прав.
Позивач також зазначає, у нього відсутня інформація про існування документів, що відповідають вимогам Закону України № 1952, інших законів та нормативно-правових актів, і могли стати підставою для зміни правового режиму спірного об'єкта нерухомості, а відповідачі не посилаються на такі документи.
10.11.2022 до господарського суду від Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області надійшли заперечення на відповідь на відзив від 10.11.2022 № б/н, в яких відповідач 3 в повному обсязі не погоджується із позовними вимогами позивача та поясненнями, міркуваннями та аргументами позивача, викладеними у відповіді на відзив.
Відповідач 3 зазначає, що для того щоб оскаржити право власності Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області на нерухоме майно, що знаходиться за адресою: м. Бобринець, вул. Михайлівська, 51 необхідно спочатку оскаржити комунальну власність Бобринецької районної ради на таке майно, тому має місце обрання позивачем неналежного способу захисту.
24.11.2022 суд продовжив підготовче засідання.
В підготовчому засіданні представником відповідача 3 подано усне клопотання про визнання обов'язкової участі в розгляді справи відповідачів 1 та 2 та клопотання про надання можливості надати суду письмові пояснення на клопотання представника позивача про витребування доказів.
Протокольною ухвалою від 24.11.2022 господарський суд постановив усне клопотання представника відповідача про надання можливості надати суду письмові пояснення на клопотання про витребування доказів задовольнити та встановив строк для подачі даних пояснень до суду з доказами направлення іншим сторонам по справі до 07.12.2022.
Крім того, протокольною ухвалою від 24.11.2022 на підставі ст. 177, 183 Господарського процесуального кодексу України господарський суд продовжив строк підготовчого провадження у справі № 912/1263/22 на 30 днів та оголосив перерву в підготовчому засіданні по розгляду справи № 912/1263/22 до 07.12.2022 на 11:00 год.
07.12.2022 до господарського суду від Бобринецької міської ради Кіровоградської області надійшла заява про долучення документів до матеріалів справи від 07.12.2022.
07.12.2022 суд продовжив підготовче засідання.
Протокольною ухвалою від 07.12.2022 господарський суд постановив заяву представника позивача від 07.12.2022 задовольнити частково (пункт 1) та долучити до матеріалів справи № 912/1263/22 копії доданих до заяви документів. Суд повідомив, що іншу частину заяви (пункти 2 та 3) буде вирішено під час розгляду справи по суті.
Ухвалою від 07.12.2022 суд відмовив у задоволенні клопотання Бобринецької міської ради Кіровоградської області від 02.11.2022 про витребування доказів; відмовив у задоволенні усного клопотання представника Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області, заявленого у підготовчому засіданні 24.11.2022, про визнання обов'язкової участі в розгляді справи відповідачів 1, 2; закрив підготовче провадження у справі № 912/1263/22; справу № 912/1263/22 призначив до судового розгляду по суті на 22.12.2022 на 11:00 год.
22.12.2022 господарський суд відкрив судове засідання.
У судовому засіданні 22.12.2022 брали участь представники позивача та відповідача 3. Відповідачі 1, 2 участі в засіданні не брали, хоча були належним чином повідомленні про дату, час та місце розгляду справи.
Відповідачі 1, 2 не скористалися своїм правом на подання відзиву на позов та не повідомили суд про наявність у них заперечень з приводу заявлених позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи, зокрема, у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
На підставі ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у зв'язку з неподанням відповідачами 1, 2 відзиву у встановлений строк без поважних причин, спір вирішено за наявними в справі матеріалами.
Дослідивши в судовому засіданні докази, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача 3, господарський суд встановив наступні обставини, які є предметом доказування у справі.
Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 716-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Кіровоградської області" до Бобринецького району Кіровоградської області входять адміністративні центри Бобринецької та Кетрисанівської територіальних громад.
28.09.2020 Бобринецька районна рада Кіровоградської області листом № 01-17/147 "Про надання пропозицій" звернулась до голови Бобринецької міської ради з проханням надати до 9.00 год 30.09.2020 року пропозиції щодо передачі майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району до комунальної власності Бобринецької міської ради (а.с. 18 т. 2).
21.10.2020 Бобринецька міська рада листом № 03-42/2681/2 "Про ініціювання передачі майна спільної власності у власність міської об'єднаної територіальної громади" повідомила Бобринецьку районну раду про внесення пропозицій щодо передачі восьми об'єктів із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у власність Бобринецької міської об'єднаної територіальної громади (а.с. 178 т.1).
Так, рішенням Бобринецької міської ради від 19.10.2020 № 3293 "Про пропозицію щодо передачі нежитлової будівлі (м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51) із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у власність міської об'єднаної територіальної громади" вирішено запропонувати Бобринецькій районній раді - управителю майном спільної власності - передати із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району до власності Бобринецької міської об'єднаної територіальної громади, включене до Переліку майна спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району, що знаходиться на території міської об'єднаної територіальної громади і задовольняє колективні потреби виключно міської об'єднаної територіальної громади, яке пропонується передати до комунальної власності Бобринецької міської об'єднаної територіальної громади, зокрема нежитлову будівлю (будинок дитячої творчості), розташовану за адресою: м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51 (а.с. 179 т. 1).
Рішенням Бобринецької районної ради від 21 жовтня 2020 року № 492 "Про передачу підприємств, установ і організацій (об'єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району), та про безоплатну передачу їх приміщень та майна до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради" (далі - рішення № 492) надано згоду та безоплатно передано приміщення, серед яких нежитлова будівля (будинок дитячої творчості), розташована за адресою: м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51, із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради Бобринецького району Кіровоградської області (а.с. 180-182 т. 1).
02.12.2020 рішенням Кетрисанівської сільської ради № 9 "Про надання згоди та прийняття у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради приміщень та майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району" надано згоду на прийняття та прийнято у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради приміщення та майно, серед яких і нежитлова будівля (будинок дитячої творчості), розташована за адресою: м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51 (а.с. 204-206 т. 1).
03.12.2020 розпорядженням голови Кетрисанівської сільської ради № 13-р "Про затвердження актів з приймання-передачі комплексу будівель (гаражі та бокси відділу освіти) та нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості)" затверджено акт приймання-передачі комплексу будівель, за яким проведено безоплатну передачу нежитлової будівлі (будинку дитячої творчості) у кількості 1 [шт.], первісною (переоціненою) вартістю 39 858,00 грн, зносом 39 858,00 грн, залишковою вартістю станом на 3 грудня 2020 року 0,00 грн, ліквідаційною вартістю 3 985,80 грн, на баланс Кетрисанівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області (а.с. 209-210 т. 1).
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, який знаходиться за адресою: Кіровоградська обл., Кропивницький р-н, м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51, за рішенням державного реєстратора Бобринецької районної державної адміністрації Демецької Тетяни Миколаївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №55549047 від 07.12.2020 щодо державної реєстрації права власності, номер запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно: 39563913; дата, час державної реєстрації: 03.12.2020 16:39:45; на підставі акта приймання-передачі нерухомого майна та рішення Кетрисанівської сільської ради № 9 від 02.12.2020 зареєстровано право комунальної власності Кетрисанівської сільської ради на спірний об'єкт нерухомого майна (а.с. 211-212 т. 1).
Позивач вважає, що за результатами вищевказаних рішень та дій відповідачів порушено майнове право Бобринецької міської територіальної громади на отримання у майбутньому права комунальної власності на об'єкт спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району - нежитлову будівлю (будинок дитячої творчості), розташовану за адресою: м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51.
Розглядаючи даний спір, господарський суд враховує наступне.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів" у Кіровоградській області утворено Кропивницький район (з адміністративним центром у місті Кропивницький) у складі територій Аджамської сільської, Бобринецької міської, Великосеверинівської сільської, Гурівської сільської, Дмитрівської сільської, Долинської міської, Знам'янської міської, Катеринівської сільської, Кетрисанівської сільської, Компаніївської селищної, Кропивницької міської, Новгородківської селищної, Олександрівської селищної, Соколівської сільської, Суботцівської сільської, Первозванівської сільської, Устинівської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України; та ліквідовано Бобринецький район.
Згідно підпунктів 1-3, 11 п. 6-2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України припинення повноважень районних рад, а також припинення районних рад як юридичних осіб у зв'язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень:
1) повноваження районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад районів, ліквідованих Верховною Радою України (далі - ліквідовані райони), закінчуються в день набуття повноважень обраними на відповідних перших місцевих виборах районними радами районів, утворених Верховною Радою України (далі - новоутворені райони);
2) не пізніше завершення другої сесії районної ради, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, у порядку, визначеному цим пунктом, починається реорганізація районних рад ліквідованих районів шляхом приєднання до районної ради, розміщеної в адміністративному центрі новоутвореного району, а у випадку, передбаченому підпунктом 5 цього пункту, - утворення районних рад як юридичних осіб;
3) районна рада, яка представляє спільні інтереси територіальних громад новоутвореного району, з дня набуття нею повноважень є правонаступником всього майна, прав та обов'язків районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад ліквідованих районів, території яких включені до складу новоутвореного району, якщо інше не передбачено цим Законом;
11) під час здійснення реорганізації юридичних осіб - районних рад повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює комісія з реорганізації.
Рішенням Кропивницької районної ради від 22 січня 2021 року №70 "Про початок реорганізації Бобринецької районної ради шляхом приєднання до Кропивницької районної ради" розпочато процедуру реорганізації Бобринецької районної ради шляхом приєднання до Кропивницької районної ради. Пунктом 2 такого рішення визначено, що Кропивницька районна рада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Бобринецької районної ради.
Право комунальної власності регулюється ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", за нормами якої, в редакції станом на день ухвалення оскаржуваного рішення № 492, територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.
Територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об'єкти права комунальної власності, а також кошти місцевих бюджетів для виконання спільних проектів або для спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій і створювати для цього відповідні органи і служби.
Районні та обласні ради від імені територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюють управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби територіальних громад.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.
Доцільність, порядок та умови відчуження об'єктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. Доходи від відчуження об'єктів права комунальної власності зараховуються до відповідних місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку.
Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, скорочувати обсяги доходів місцевих бюджетів, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.
Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Сільські, селищні, міські, районні в містах (у разі їх створення) ради мають право:
1) вносити пропозиції про передачу або продаж у комунальну власність відповідних територіальних громад підприємств, установ та організацій, їх структурних підрозділів та інших об'єктів, що належать до державної та інших форм власності, якщо вони мають важливе значення для забезпечення комунально-побутових і соціально-культурних потреб територіальних громад;
2) на переважне придбання в комунальну власність приміщень, споруд, інших об'єктів, розташованих на відповідній території, якщо вони можуть бути використані для забезпечення комунально-побутових та соціально-культурних потреб територіальних громад;
3) мати об'єкти комунальної власності за межами відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
Частина 2 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначає, що обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами.
Згідно абз. 1-4 п. 10 Розділу V (Прикінцеві та перехідні положення) Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" з набранням чинності цим Законом майно, яке до прийняття Конституції України у встановленому законодавством порядку передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць та набуте ними на інших законних підставах, крім майна, що відчужене у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст.
Майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст, управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням власника або уповноваженого ним органу.
За пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об'єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби виключно цих територіальних громад.
Правонаступник районної ради району, ліквідованого Верховною Радою України, після припинення відповідних районних рад як юридичних осіб, але не пізніше 1 липня 2021 року, зобов'язаний передати у комунальну власність територіальних громад усі об'єкти спільної власності територіальних громад району, які знаходяться на території цих територіальних громад, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, встановлених Бюджетним кодексом України.
Вказаними нормами права, а також численними копіями рішень Бобринецької районної ради про управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл та міста району, доданими до матеріалів справи, спростовується твердження відповідача 3, що Бобринецька районна рада, на день ухвалення рішення № 492, була єдиним власником, за яким на праві комунальної власності зареєстрована нежитлова будівля (будинок дитячої творчості), розташована за адресою: м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51, про що видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 07.10.2014 (а.с. 7 т. 2).
У матеріалах справи міститься копія рішення Бобринецької міської ради від 15.07.2016 № 506 "Про відкликання повноважень", згідно якого вирішено відкликати делеговані Бобринецькій районній раді повноваження з управління майном, що є у спільній власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району, одним із співвласників якого є Бобринецька міська об'єднана територіальна громада, утворена в результаті об'єднання Бобринецької міської територіальної громади і Червонодолинської сільської територіальної громади (а.с. 176 т. 1).
Згідно правового висновку Верховного Суду, викладеного в постанові від 15.02.2022 у справі № 904/4109/21, за загальним правилом, передбаченим частиною 8 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", об'єкти права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району та області, управління якими здійснюють районні та обласні ради, не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо зазначених територіальних громад або відповідних рішень рад чи уповноважених ними органів, за винятком випадків, передбачених законом. Зокрема, але не виключно, до таких виняткових випадків, коли згода інших територіальних громад на передачу об'єктів права спільної власності не потрібна, належать передбачені абзацом 3 пункту 10 Розділу V (Прикінцеві та перехідні положення) Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" випадки, а саме: цілісний майновий комплекс підприємства, яке є спільною власністю територіальних громад району або області, окремі об'єкти (нерухоме майно, індивідуально визначене майно тощо) знаходяться на території конкретної місцевої територіальної громади та задовольняють виключно колективні потреби цієї територіальної громади. Таким чином, визначати правову долю об'єктів комунальної власності, в тому числі тих, що перебувають у спільній власності сіл, селищ, міст та знаходяться в управлінні районної або обласної ради, шляхом прийняття відповідних рішень, мають право безпосередньо територіальні громади сіл, селищ, міст або їх представницькі органи - відповідні місцеві ради, тоді як районна або обласна рада зобов'язана здійснювати повноваження щодо відчуження комунального майна зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст виключно у зазначених вище випадках, але водночас може (має право) здійснювати відповідні повноваження у випадку надання районній або обласній раді на підставі частини 2 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" таких повноважень відповідними радами, які представляють інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
У даній справі відповідачами не доведено, що нежитлова будівля (будинок дитячої творчості), розташована за адресою: м. Бобринець, вул. Миколаївська, 51, знаходяться на території Кетрисанівської сільської територіальної громади та задовольняє виключно колективні потреби цієї територіальної громади. Також матеріали справи не містять доказів на підтвердження надання згоди Бобринецькою міською територіальною громадою на відчуження на користь Кетрисанівської сільської ради спільного майна. Крім того, позивачем доведено, що Бобринецька міська рада звернулася до Бобринецької районної ради з пропозицією передати спільне майно в комунальну власність Бобринецької міської територіальної громади, про що було повідомлено депутатів районної ради під час сесії 21.10.2020 (а.с. 19-33 т. 2).
Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що рішення Бобринецької районної ради від 21.10.2020 № 492 "Про передачу підприємств, установ і організацій (об'єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району), та про безоплатну передачу їх приміщень та майна до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради" у частині, що стосується передачі із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості), що знаходиться за адресою: місто Бобринець, вул. Миколаївська, 51, не відповідає нормам ч. 2 ст. 10, ч. 8 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", чим порушено майнове право позивача на об'єкт спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району.
В той же час суд погоджується з аргументом відповідача 3 щодо не доведення позивачем порушення його прав відчуженням нежитлової будівлі, яка є пам'яткою архітектури місцевого значення, без погодження Департаменту культури та туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації, однак це не впливає на висновок суду стосовно задоволення позовної вимоги про визнання протиправним та скасування в частині рішення № 492.
За положеннями ч. 2 ст. 4, ст. 6 Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", яким керувались відповідачі 1, 3, ухвалюючи спірні рішення, передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за наявності згоди районних або обласних рад, якщо інше не передбачено законом. Передача об'єктів здійснюється комісією з питань передачі об'єктів, до складу якої входять представники виконавчих органів відповідних рад, місцевих органів виконавчої влади, органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій, фінансових органів, підприємств, трудових колективів підприємств, майно яких підлягає передачі. Утворює комісію з питань передачі об'єктів та призначає її голову: виконавчий орган відповідної сільської, селищної, міської, районної у місті ради, якщо інше не передбачено законом, - у разі передачі об'єктів у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах.
Згідно п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", якою керувався відповідач 3, підписуючи спірний акт приймання-передачі, передача оформляється актом приймання-передачі за формою згідно з додатком до Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об'єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об'єктів у державну власність, затвердженого цією постановою. Акт складається у чотирьох примірниках, підписується головою і членами комісії та затверджується органом, який створив комісію. Право на управління об'єктом передачі виникає з дати затвердження органом, який створив комісію, акта приймання-передачі, а орган, уповноважений управляти державним майном, що здійснював управління об'єктом, або самоврядна організація втрачає таке право.
Згідно п. 13 ч. 1 ст. 27 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", в редакції на дату державної реєстрації права комунальної власності Кетрисанівської сільської ради, державна реєстрація права власності та інших речових прав, крім державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, проводиться на підставі: рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність.
Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру прав, не підлягають скасуванню та/або вилученню.
У разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення чи у випадку, передбаченому пунктом 1 частини сьомої статті 37 цього Закону, на підставі рішення Міністерства юстиції України, а також у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування на підставі судового рішення документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, що мало наслідком державну реєстрацію набуття речових прав, обтяжень речових прав, відповідні права чи обтяження припиняються. У разі якщо в Державному реєстрі прав, у тому числі в його невід'ємній архівній складовій частині, наявні відомості про речові права, обтяження речових прав, припинені у зв'язку з проведенням відповідної державної реєстрації, або якщо відповідним судовим рішенням також визнаються речові права, обтяження речових прав, одночасно з державною реєстрацією припинення речових прав чи обтяжень речових прав проводиться державна реєстрація набуття відповідних прав чи обтяжень. При цьому дата і час державної реєстрації набуття речових прав, обтяжень речових прав, що були припинені у зв'язку з проведенням відповідної державної реєстрації та наявні в Державному реєстрі прав, у тому числі в його невід'ємній архівній складовій частині, залишаються незмінними.
Державна реєстрація прав у випадках, передбачених цією частиною, проводиться у порядку, визначеному цим Законом, крім випадку скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію на підставі рішення Міністерства юстиції України, що виконується посадовою особою Міністерства юстиції України відповідно до статті 37 цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб'єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення.
Під захистом права розуміється державно-примусова діяльність, спрямована на відновлення порушеного права суб'єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов'язку зобов'язаною стороною. Спосіб захисту може бути визначено як концентрований вираз змісту (суті) міри державного примусу, за допомогою якого відбувається досягнення бажаного для особи, право чи інтерес якої порушені, правового результату.
Спосіб захисту втілює безпосередню мету, якої прагне досягти суб'єкт захисту (позивач), вважаючи, що таким чином буде припинено порушення (чи оспорювання) його прав, він компенсує витрати, що виникли у зв'язку з порушенням його прав, або в інший спосіб нівелює негативні наслідки порушення його прав.
Надаючи правову оцінку належності обраного зацікавленою особою способу захисту, судам належить зважати і на його ефективність з точки зору ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція). Так, у рішенні від 15.11.96 у справі "Чахал проти Об'єднаного Королівства" Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Суть цієї статті зводиться до вимоги надати людині такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов'язань. Крім того, ЄСПЛ указав на те, що за деяких обставин вимоги ст. 13 Конвенції можуть забезпечуватися всією сукупністю засобів, що передбачаються національним правом.
Стаття 13 Конвенції вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 Конвенції також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається зазначеною статтею, повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, зокрема у тому сенсі, щоб його застосування не було ускладнено діями або недоглядом органів влади відповідної держави (пункт 75 рішення ЄСПЛ у справі "Афанасьєв проти України" від 05.04.2005 (заява № 38722/02).
Оцінюючи належність обраного позивачем способу захисту та обґрунтовуючи відповідний висновок, судам слід виходити із його ефективності, і це означає, що вимога на захист цивільного права має відповідати змісту порушеного права та характеру правопорушення, забезпечити поновлення порушеного права, а у разі неможливості такого поновлення - гарантувати особі можливість отримання нею відповідного відшкодування.
Таким чином, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тому ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Враховуючи вище наведені норми права, факт реєстрації права комунальної власності Кетрисанівської сільської ради на спірний об'єкт нерухомого майна на підставі рішення Кетрисанівської сільської ради від 02.12.2020 № 9 "Про надання згоди та прийняття у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради приміщень та майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району" та акта з приймання-передачі комплексу будівель від 03 грудня 2020 року, господарський суд вважає, що позивачем обрано ефективний спосіб захисту його права, який призведе до відновлення первинного стану сторін.
Зважаючи на висновок суду про скасування рішення Бобринецької районної ради від 21.10.2020 №492 "Про передачу підприємств, установ і організацій (об'єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району), та про безоплатну передачу їх приміщень та майна до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради" у частині, що стосується передачі із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості), що знаходиться за адресою: місто Бобринець, вул. Миколаївська, 51, та з огляду на те, що інші вимоги позивача є похідними від першої, господарський суд вважає за необхідне задовольнити позов в повному обсязі.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 10.02.2010 року у справі "Серявін та інші проти України" суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.94 року серія A, №303-A, п. 29). Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), №37801/97, п. 36, від 01.07.2003 року). Ще одне призначення обґрунтованого рішення полягає в тому, щоб продемонструвати сторонам, що вони були почуті. Крім того, вмотивоване рішення дає стороні можливість оскаржити його та отримати його перегляд вищестоящою інстанцією. Лише за умови винесення обґрунтованого рішення може забезпечуватись публічний контроль здійснення правосуддя (див.рішення у справі "Гірвісаарі проти Фінляндії" (Hirvisaari v. Finland), №49684/99, п. 30, від 27 вересня 2001 року).
З огляду на встановлені обставини, всі інші доводи та міркування сторін не мають вирішального впливу на результат розгляду спору, тому з урахуванням принципу процесуальної економії не потребують детальної відповіді суду.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 326, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Бобринецької районної ради від 21.10.2020 №492 "Про передачу підприємств, установ і організацій (об'єктів спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району), та про безоплатну передачу їх приміщень та майна до комунальної власності Кетрисанівської сільської ради" у частині, що стосується передачі із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості), що знаходиться за адресою: місто Бобринець, вул. Миколаївська, 51.
Визнати протиправним та скасувати рішення Кетрисанівської сільської ради від 02.12.2020 №9 "Про надання згоди та прийняття у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради приміщень та майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району" у частині, що стосується передачі із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості), що знаходиться за адресою: місто Бобринець, вул. Миколаївська, 51.
Визнати протиправним та скасувати у частині, що стосується приймання-передачі нежитлової будівлі (будинку дитячої творчості) у кількості 1 [шт.], первісною (переоціненою) вартістю 39 858,00 грн, зносом 39 858,00 грн, залишковою вартістю станом на 3 грудня 2020 року 0,00 грн, ліквідаційною вартістю 3 985,80 грн, Акт з приймання-передачі комплексу будівель [від 03 грудня 2020 року], затверджений розпорядження Кетрисанівського сільського голови від 03.12.2020 №13-р "Про затвердження актів з приймання-передачі комплексу будівель (гаражі та бокси відділу освіти) та нежитлової будівлі (будинок дитячої творчості)".
Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора Бобринецької районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 04052353) Демецької Тетяни Миколаївни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №55549047 від 07.12.2020 щодо державної реєстрації права власності, номер запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно: 39563913; дата, час державної реєстрації: 03.12.2020 16:39:45; Державний реєстратор: Демецька Тетяна Миколаївна, Бобринецька районна державна адміністрація, Кіровоградська обл.; Підстава для державної реєстрації: акт приймання-передачі нерухомого майна, комплексу будівель, серія та номер: б/н, виданий 03.12.2020, видавник: Комісія Кетрисанівської сільської ради; рішення органу місцевого самоврядування, про надання згоди та прийняття у комунальну власність Кетрисанівської сільської ради приміщень та майна із спільної власності територіальних громад сіл та міста Бобринецького району, серія та номер: 9, виданий 02.12.2020, видавник: Кетрисанівська сільська рада; підстава внесення запису: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 55549047 від 07.12.2020 14:03:48, Демецька Тетяна Миколаївна, Бобринецька районна державна адміністрація, Кіровоградська обл.; форма власності: комунальна; Власники: КЕТРИСАНІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА, код ЄДРПОУ: 04365508, країна реєстрації: Україна.
Стягнути з Бобринецької районної ради Кіровоградської області, управління справами якої здійснює Комісія з реорганізації Бобринецької районної ради (27200, Кіровоградська область, м. Бобринець, вул. Незалежності, 80, код ЄДРПОУ 24713868) на користь Бобринецької міської ради Кіровоградської області (27200, Кіровоградська область, м. Бобринець, вул. Незалежності, 80, код ЄДРПОУ 04055239) судовий збір у розмірі 2 481,00 грн.
Стягнути з Кетрисанівської сільської ради Кіровоградської області (27247, Кіровоградська область, с. Кетрисанівка, вул. Шкільна, 47, код ЄДРПОУ 04365508) на користь Бобринецької міської ради Кіровоградської області (27200, Кіровоградська область, м. Бобринець, вул. Незалежності, 80, код ЄДРПОУ 04055239) судовий збір у розмірі 7 443,00 грн.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Копії рішення надіслати Бобринецькій міській раді Кіровоградської області (на офіційну електронну адресу через систему "Електронний суд"); Бобринецькій районній раді Кіровоградської області, управління справами якої здійснює Комісія з реорганізації Бобринецької районної ради (на електронну пошту: info@ukr.rairada.gov.ua), Кропивницькій районній раді Кіровоградської області (на електронну пошту: info@ukr.rairada.gov.ua); Кетрисанівській сільській раді Кіровоградської області (27247, Кіровоградська область, с. Кетрисанівка, вул. Шкільна, 47, та на електронну пошту: ketrisan_otg@ukr.net).
Повне рішення складено 27.12.2022.
Суддя О.Л. Бестаченко