ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2022 рокуЛьвівСправа № 260/4923/21 пров. № А/857/10577/22
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коваля Р. Й.,
суддів Гуляка В. В.,
Ільчишин Н. В.,
з участю секретаря судового засідання Петрунів В. І.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника позивача Пуканича Е. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції у місті Львові апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області на рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 07 червня 2022 року (прийняте у відкритому судовому засіданні у м. Ужгороді суддею Калинич Я.М.) в адміністративній справі № 260/4923/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, у якому просив:
- визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Закарпатській області (далі також - ГУ НП в Закарпатській області) щодо не зарахування йому в наказі від 25 серпня 2021 року № 179 о/с «По особовому складу» до календарної вислуги років (22 років 0 місяців 21 день) вислугу років на пільгових умовах (26 років 4 місяці 0 днів) за період проходження служби в органах внутрішніх справ;
- зобов'язати ГУ НП в Закарпатській області обчислити йому вислугу років та внести зміни до наказу від 25 серпня 2021 року № 179 о/с «По особовому складу» зарахувавши до його календарної вислуги років (22 років 0 місяців 21 день) вислугу років на пільгових умовах (26 років 4 місяці 0 днів) за період проходження служби в органах внутрішніх справ;
- зобов'язати ГУ НП в Закарпатській області оформити та подати необхідні документи до органів Пенсійного фонду України для призначення йому пенсії за вислугу років відповідно до статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що він проходив службу в органах внутрішніх справ. Наказом ГУ НП в Закарпатській області від 25 серпня 2-21 року № 179 о/с «По особовому складу» його звільнено зі служби в Національній поліції України. У вказаному наказі зазначено його вислугу років в календарному обчисленні, проте не зазначено його вислугу років в пільговому обчисленні. Водночас, його вислуга років в пільговому обчисленні за період проходження служби в органах внутрішніх справ з 01 січня 2005 року по 01 серпня 2013 року становить 13 років 0 місяців 0 днів. Відтак, він вважає, що вислуга років в календарному та пільговому обчисленні разом становить 26 років 4 місяці 0 днів.
Рішенням Закарпатського окружного адміністративного суду від 07 червня 2022 року позов задоволено частково.
Визнано протиправними дії ГУ НП України в Закарпатській області щодо не здійснення обчислення вислуги років ОСОБА_1 на пільгових умовах та не зазначення в наказі від 25 серпня 2021 року № 179 «По особовому складу» вислуги років ОСОБА_1 на пільгових умовах.
Зобов'язано ГУ НП України в Закарпатській області здійснити обчислення вислуги років ОСОБА_1 на пільгових умовах та внести зміни до наказу від 25 серпня 2021 року № 179 «По особовому складу» щодо зазначення в ньому вислуги років ОСОБА_1 на пільгових умовах.
У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із вказаним рішенням, в частині задоволених позовних вимог, його оскаржило ГУ НП України в Закарпатській області і подало апеляційну скаргу, яку обґрунтовує тим, що суд першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення допустив порушення норм процесуального та матеріального права, а тому просить скасувати рішення та прийняти нову постанову, якою у задоволенні позову відмовити.
Вимоги апеляційної скарги обгрунтовує тим, що на час звільнення позивача зі служби в поліції 25 серпня 2021 року його вислуга років у календарному обчисленні склала 22 роки 00 місяців 21 день. Відтак, вимога щодо зарахування в наказі № 179 о/с від 25 серпня 2021 року до стажу календарної вислуги років вислугу років на пільгових умовах є безпідставною та необґрунтованою, оскільки основною умовою для визначення пільгової вислуги у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейськими, співробітниками Служби судової охорони та членам їхніх сімей» є набуття права на пенсію згідно статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ.
Крім того, зазначає, що позивач оскаржує наказ ГУ НП в Закарпатській області в частині не зарахування до пільгової вислуги років стажу служби згідно різних наказів МВС України, які на час подання позову вже давно втратили чинність.
У судовому засіданні позивач та його представник, вважаючи рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим, просили апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.
Представник апелянта, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не прибув, що відповідно до приписів частини другої статті 313 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) не перешкоджає розгляду справи.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла переконання, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що позивач з 03 серпня 1999 року по 06 листопада 2015 року проходив військову службу в органах внутрішніх справ, та з 07 листопада 2015 року по 25 серпня 2021 року проходив службу в поліції, що підтверджується довідкою ГУ НП в Закарпатській області від 27 серпня 2021 року № 1940/106/2-2021.
Наказом ГУ НП в Закарпатській області «По особовому складу» від 25 серпня 2021 року № 179 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за п. 7 (за власним бажанням) з 25 серпня 2021 року.
Відповідно до вказаного наказу стаж служби в поліції на день звільнення складає 22 роки 00 місяців 21 день, вислуга у календарному обчисленні складає 22 роки 00 місяців 21 день.
06 січня 2022 року позивач звернувся до ГУ НП в Закарпатській області із заявою, в якій просив видати йому довідку про вислугу років, з врахуванням вислуги років на пільгових умовах за період проходження служби в органах внутрішніх справ.
Також, 06 січня 2022 року позивач подав до ГУ НП в Закарпатській області заяву, в якій просив, обчислити йому вислугу років та зарахувати до календарної вислуги років вислугу років на пільгових умовах за період проходження служби в органах внутрішніх справ.
Відповідач листом від 20 січня 2022 року повідомив, що згідно Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 року, яким внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року, з 01 жовтня 2020 року або після цієї дати, право на пенсію мають особи, які на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше (стаття 12 Закону № 2262-ХІІ). Наказом ГУПН області від 25 серпня 2021 року № 179 о/с позивач звільнений зі служби в поліції відповідно до п. 7 (за власним бажанням) ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» з оголошеною вислугою в календарному обчисленні 22 роки 00 місяців 21 день, тобто без права на пенсію.
Не погоджуючись із такою відмовою, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції покликався на те, що відповідач не здійснив обчислення вислуги позивача на пільгових умовах та не зазначив у вказаному наказі вислуги років позивача на пільгових умовах. Тому, з огляду на перебування позивача у період з 01 січня 2005 року по 01 серпня 2013 року на посадах, перебування на яких дає право на пільгове обчислення проходження служби, з метою ефективного захисту прав позивача суд вважав за необхідне зобов'язати ГУ НП України в Закарпатській області внести зміни до наказу від 25 серпня 2021 року № 179 «По особовому складу» щодо зазначення в ньому вислуги років позивача на пільгових умовах.
При цьому суд зазначив, що відповідач при звільненні позивача з посади не здійснював визначення його вислуги років на пільгових умовах та не вказав її у наказі від 25 серпня 2021 р. № 179 «По особовому складу», тому на переконання суду вимога про зобов'язання відповідача оформити та подати до органу Пенсійного фонду України в Закарпатській області документи для призначення позивачу пенсії за вислугу років є передчасною, відтак в її задоволенні необхідно відмовити.
В цій частині рішення суду не оскаржується, тому не підлягає перегляду апеляційним судом відповідно до статті 308 КАС України.
Надаючи правову оцінку правильності вирішення судом першої інстанції цього спору, в оскаржуваній частині, суд апеляційної інстанції виходить із такого.
Предметом спору у цій справі є право позивача на зарахування до календарної вислуги років, яка дає право на призначення пенсії, вислуги в пільговому обчисленні. Із цими вимогами пов'язана інша вимога позивача здійснення перерахунку та зарахування календарної вислуги років, що дає право на призначення пенсії.
Проте, відповідач вважає, що пільгове обчислення вислуги років застосовується лише при призначенні пенсії, після набуття права на таку.
Положеннями статті 1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ) передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Види служби та періоди часу, які зараховуються до вислуги років для призначення пенсії, визначені приписами статті 17 цього Закону, серед яких: служба в органах внутрішніх справ, поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Державній кримінально-виконавчій службі України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.
Стаття 17-1 передбачає, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертої статті 78 вказаного Закону порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.
Кабінетом Міністрів України визначено такий порядок у постанові «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» від 17 липня 1992 року № 393 (далі - Постанова № 393)
Відповідно до пункту 3 Постанови № 393 до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця у військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомству військових частинах і підрозділах внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії з охорони дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій в Україні, у підрозділах Управління державної охорони, Служби судової охорони, що визначаються в установленому порядку, а також у підрозділах спеціального призначення Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, установ виконання покарань органів внутрішніх справ, воєнізованих формуваннях Державної кримінально-виконавчої служби, у частинах і підрозділах (загонах) спеціального призначення внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та у підрозділах міліції особливого призначення за Переліком посад і умовами (в порядку), що визначаються керівниками відповідних міністерств і відомств.
Відповідно до абзацу двадцять шостого підпункту «в» пункту 3 Постанови № 393 (в редакції від 25 червня 2005 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаних посадах) до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця час проходження служби особами начальницького складу органів внутрішніх справ у підрозділах боротьби з економічною злочинністю за переліком посад і на умовах, що визначаються Міністерством внутрішніх справ.
Згідно з пунктом 2 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 листопада 2004 року № 1420 «Про встановлення Переліку посад служби дільничних інспекторів міліції, яким зараховується час проходження служби на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця» (в редакції від 26 листопада 2004 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаній посаді) вислуга років на пільгових умовах зараховується особам з дня призначення на посади працівників, зазначених у пункті 1 цього наказу.
Пунктом 1 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 листопада 2004 року № 1420 (в редакції від 26 листопада 2004 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаній посаді) затверджено Перелік посад служби дільничних інспекторів міліції, яким зараховується час проходження служби на пільгових умовах один місяць служби за півтора місяця, до якого входить посада дільничного інспектора міліції міського, районного управління, міського, районного. міськрайонного відділу, відділу (відділення) міліції та підрозділу спеціальної міліції.
Згідно з пунктом 2 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20 липня 2006 року № 722 «Про затвердження Переліку посад начальницького складу підрозділів боротьби з економічною злочинністю органів внутрішніх справ, за якими зараховується час проходження служби на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця» (в редакції від 20 липня 2006 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаних посадах) вислуга років для призначення пенсій на пільгових умовах зараховується особам, зазначеним у пункті 1 цього наказу, які перебували на службі після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2005 року № 497, при цьому таким особам на пільгових умовах зараховується весь час проходження служби на відповідних посадах.
Пунктом 1 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20 липня 2006 року за № 722 (в редакції від 20 липня 2006 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаних посадах) затверджено Перелік посад начальницького складу підрозділів боротьби з економічною злочинністю органів внутрішніх справ, за якими зараховується час проходження служби на пільгових у мовах з розрахунку один місяць служби за півтора місяця, до якого входить посада оперуповноваженого.
Відповідно до підпункту 4.1.6 пункту 4.1 розділу 4 Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 16 грудня 1993 року № 3720-ХІІ (в редакції від 11 лютого 2001 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаних посадах), стаж роботи працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби у вищезазначених підрозділах згідно з переліком посад, визначених Міністром внутрішніх справ України.
Згідно з пунктом 2 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 14 листопада 2007 року № 431 «Про затвердження Переліку посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби» (в редакції від 29 січня 2010 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаних посадах), вислуга років на пільгових умовах зараховується особам з дня призначення на посади працівників, зазначених у пункті 1 цього наказу (крім усіх посад секретаріату, канцелярії, чергової частини, аналітичного центру, режимно-секретних підрозділів, фінансової і господарської частини та посади помічника керівника органів виконавчої влади, установ, підприємств і організацій з питань взаємодії в боротьбі з організованою злочинністю), які перебували на службі після набрання чинності Постановою Верховної Ради України від 16 грудня 1993 року № 3720-ХП «Про затвердження Положення про порядок комплектування, матеріально-технічного, військового, фінансового та соціально-побутового забезпечення спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України».
Пунктом 1 наказу Міністерства внутрішніх справ України від 14 листопада 2007 року № 431 (в редакції від 29 січня 2010 року, яка діяла на час проходження позивачем служби в органах внутрішніх справ на вищевказаних посадах) затверджено Перелік посад працівників спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ, стаж роботи яких обчислюється з розрахунку 1,5 року за кожен рік служби, до якого входять, посади оперуповноваженого, оперуповноваженого в особливо важливих справах по управліннях (відділах, відділеннях) по боротьбі з організованою злочинністю головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, на транспорті.
Відповідно до довідки ГУ НП в Закарпатській області № 1940/106/2-2021 від 27 серпня 2021 року позивач проходив службу в органах внутрішніх справ на таких посадах:
- з 20 травня 2005 року по 20 листопада 2005 року - на посаді оперуповноваженого спеціального відділення Державної служби боротьби з економічною злочинністю по боротьбі зі злочинами у бюджетній сфері при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 20 листопада 2005 року по 28 грудня 2005 року - на посаді оперуповноваженого спеціального відділу по боротьбі зі злочинами у бюджетній сфері (підпорядкованого Управлінню Державної служби боротьби і економічною злочинністю) при Управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 28 грудня 2005 року по 07 листопада 2007 року - на посаді оперуповноваженого відділу Державної служби боротьби з економічною злочинністю Мукачівського міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 07 листопада 2007 року по 17 грудня 2008 року - на посаді оперуповноваженого сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Мукачівського міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 17 грудня 2008 року по 12 липня 2010 року - на посаді оперуповноваженого сектору Державної служби боротьби з економічною злочинністю Мукачівського міського відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 12 липня 2010 року по 01 жовтня 2010 року - на посаді оперуповноваженого Мукачівського міжрайонного відділу по боротьбі з організованою злочинністю (м. Мукачеве) управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 01 жовтня 2010 року по 19 липня 2011 року - на посаді оперуповноваженого Мукачівського міжрайонного відділу по боротьбі з організованою злочинністю (м. Мукачеве) управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 19 липня 2011 року по 30 січня 2012 року - на посаді оперуповноваженого відділу боротьби з легалізацією доходів організованих злочинних груп управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 30 січня 2012 року по 15 березня 2012 року - на посаді оперуповноваженого в особливо важливих справа відділу боротьби з корупцією управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області;
- з 15 березня 2012 року по 01 серпня 2013 року - на посаді оперуповноваженого відділу боротьби з легалізацією доходів організованих злочинних груп управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління Міністерства внутрішніх справ України в Закарпатській області.
Отже стаж служби за ці періоди роботи підлягає пільговому обчисленню.
Наведене також підтверджується довідкою ГУ НП в Закарпатській області від 10 грудня 2019 року № 2027/106/2-2019, що станом на 10 грудня 2019 року стаж позивача в поліції складав 20 років 04 місяці 06 днів, вислуга років у календарному обчисленні складає 20 років 04 місяці 06 днів, вислуга у пільговому обчисленні складала 25 років 04 місяці 21 день.
Водночас, відмовляючи в зарахуванні вислуги років позивача у пільговому обчисленні до календарної вислуги років, яка дає право на призначення позивачу пенсії, відповідач вказує на можливість такого обчислення лише при призначенні пенсії за наявності необхідної календарної вислуги років.
Тобто відповідач розмежовує поняття «календарна вислуга років» та «пільгова вислуга років».
В аспекті викладеного необхідно враховувати висновки суду касаційної інстанції в справі № 480/4241/18, викладені у постанові Верховного Суду у складі Судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 14.12.2021.
Зокрема, в цілях Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга - це вислуга, яка складається з повної кількості календарних днів відповідного періоду (календарний рік - 365 календарних днів, календарний місяць - 30 календарних днів).
Для призначення пенсій за вислугу років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарна вислуга років може бути зарахована на пільгових умовах відповідно до Порядку № 393.
При цьому, таке зарахування не є самостійним видом вислуги і не конкурує з її календарним обчисленням, а є лише пільговим зарахуванням уже наявної вислуги. Фактична тривалість вислуги при такому зарахуванні не змінюється, а лише зараховується на пільгових (кратних) умовах.
За таких обставин позивач має право на зарахування до календарної вислуги років вислугу років на пільгових умовах за період проходження служби в органах внутрішніх справ.
Також колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що зміст правовідносин, зокрема, прав та обов'язків особи, не може змінюватися зі зміною законодавчих норм, тому право позивача на зарахування при обчисленні вислуги років на пільгових умовах часу проходження служби в органах внутрішніх справ визначаються за тими правилами, які були чинними на момент виникнення відповідного права.
За таких обставин колегія суддів дійшла переконання, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини у справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює, та погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність задоволення позовних вимог в цій частині.
Статтею 316 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З урахуванням викладеного, рішення суду першої інстанції є законним, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують, тому підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції відсутні.
Керуючись ст.ст. 229, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області залишити без задоволення, а рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 07 червня 2022 року в адміністративній справі № 260/4923/21 - без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 328 КАС України.
Головуючий суддя Р. Й. Коваль
судді В. В. Гуляк
Н. В. Ільчишин
Постанова складена в повному обсязі 21 грудня 2022 року.