Постанова від 22.11.2022 по справі 572/3475/22

Сарненський районний суд

Рівненської області

Справа № 572/3475/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2022 року

Суддя Сарненського районного суду Рівненської області ВЕДЯНІНА Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,

права, передбачені ст.63 Конституції України, ст.268 КУпАП роз'яснені,-

за ст.124 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :

Відповідно до протоколу серії ААД №344898 від 10 листопада 2022 року - 02 листопада 2022 року о 21 години 30 хвилин в м.Сарни по вул.С.Бандери ОСОБА_1 в порушення п. 4.14 Правил дорожнього руху, раптово вийшов на проїзну частину дороги поза пішохідним переходом, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників дорожнього руху, внаслідок чого автомобіль Chrysler номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 , допустив наїзд на пішохода ОСОБА_1 . В результаті події транспортний засіб зазнав механічних пошкоджень.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснив, що переходив дорогу, впевнившись, що не має автомобілів, однак автомобіль Chrysler номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 їхав з великою швидкістю, здійснив на його наїзд. Внаслідок ДТП він потрапив в лікарню, став непрацездатним, лікування водій, який був причетний до дорожньо-транспортної пригоди йому не оплатили, протокол склали у його відсутність. Характер тілесних ушкоджень, який зазначений у медичному висновку не співпадає з тими, що він отримав внасслідок ДТП.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях складу адміністративного правопорушення.

Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок правління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність, основною ознакою правопорушення є вина у виді умислу або необережності.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Відповідальність за ст.124 КУпАП настає у разі порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до п.4.14 Правил дорожнього руху пішоходам забороняється виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та учасників руху, переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири і більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження.

З доданих до протоколу про адміністративне правопорушення матеріалів та пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, неможливо встановити фактичні обставини дорожньо-транспортної пригоди, потерпілі в протоколі не зазначені.

При цьому, з доданої до протоколу про адміністративне правопорушення схеми місця ДТП, яка складена з порушенням п.1. розділу ІХ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, що затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395 не вбачається, яка саме подія трапилась, хто є її учасниками, не зазначено переліку видимих (зовнішніх) пошкоджень транспортного засобу, розташування світлофорів, дорожніх знаків та інших засобів технічного регулювання дорожнього руху та інші, необхідні для розгляду протоколу про адміністративне правопорушення дані.

Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні.

Фотофіксація підтверджує лише пошкодження автомобіля, будь-яких інших відомостей з даних фото встановити не можливо.

Крім того, з пояснень ОСОБА_1 вбачається, що йому були спричинені тілесні ушкодження і він перебував на лікування в травматологічному відділенні Сарненської ЦРЛ, що підтверджується наявним в матеріалах справи висновком спеціаліста №311 від 04 листопада 2022 року , однак не має даних перевірки про наявність чи відсутність в діях водія автомобіля Chrysler номерний знак НОМЕР_1 , складу злочину, передбаченого ст. 286 КК України.

З урахуванням вищевикладеного, пояснення ОСОБА_1 не спростовуються наявними в матеріалах справи доказами.

Стаття 62 Конституції України, норми якої є нормами прямої дії, передбачає, що ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні правопорушення.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

З урахуванням пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та того, що матеріали справи не доводять в цілому того, що адміністративне правопорушення, яке інкримінується ОСОБА_1 , вчинене за обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, суддя доходить висновку, що провадження у справі про адміністративні правопорушення підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу та події інкримінованого йому адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 283, 284, п. ч.1 ст.247 КУпАП ,-

ПОСТАНОВИВ :

Провадження у справі про адміністративне правопорушення передбачене ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП за відсутності у його діях події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя