Справа №949/1360/22
07 грудня 2022 року м.Дубровиця
Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Оборонова І.В., розглянувши об'єднані матеріали справи, що надійшли від відділення поліції №1 Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 17 січня 2007 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області,
за ст.124, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
08 жовтня 2022 року о 16-00 год. на польовій дорозі в с.Лугове Сарненського району Рівненської області, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки "Mazda 626" з номерним знаком НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати рух автомобіля та безпечно керувати ним, не врахував дорожньої обстановки та здійснив наїзд на припаркований на узбіччі дороги мотоцикл марки «Kinlon» з державним номерним знаком НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_2 , внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження, чим порушив вимоги п.12.1, 13,1 ПДР України. Окрім того, керував автомобілем марки "Mazda 626" з номерним знаком НОМЕР_2 , перебуваючи з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора "Alcotest 6810" та проведення такого огляду у медичному закладі відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України.
При складанні протоколів про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 від дачі пояснень та підпису у протоколах відмовився.
На розгляд справи до суду ОСОБА_1 не з'явився, хоча про розгляд справи був повідомлений своєчасно та належним чином, про що свідчать поштові повідомлення про вручення йому судових повісток, про день, місце та час розгляду справи (а.с.9, 11). Клопотань від нього про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Згідно ст.268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності особи яка притягається до адміністративної відповідальності справу може бути розглянуто коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд вважає за можливе розглянути справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який не з'явився, за його відсутності.
В судовому засіданні потерпілий ОСОБА_2 пояснив, що 08 жовтня 2022 року близько 16-ї год. він залишив свій мотоцикл на узбіччі грунтової дороги поблизу с.Лугове Сарненського району Рівненської області. В цей час дорогою їхав ОСОБА_1 та наїхав автомобілем на його мотоцикл. Після цього ОСОБА_2 побіг до мотоцикла, щоб підняти його, але ОСОБА_3 почав їхати автомобілем вже на ОСОБА_2 , від чого він кинув мотоцикл і відскочив на бік. В цей час ОСОБА_3 знову наїхав автомобілем на його мотоцикл та зупинився. Коли ОСОБА_3 вийшов з автомобіля, то було помітно, що він перебуває з явними ознаками алкогольного сп'яніння та агресивно себе поводив.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_4 пояснила, що 08 жовтня 2022 року вона їхала у автомобілі разом із ОСОБА_1 , який був за кермом та перебував у стані алкогольного сп'яніння. Коли ОСОБА_1 їхав полем поблизу с.Лугове Сарненського району Рівненської області, то він двічі наїхав автомобілем на мотоцикл ОСОБА_2 , який був припаркований на узбіччі дороги.
Заслухавши пояснення потерпілого ОСОБА_2 , свідка ОСОБА_4 та дослідивши повно й об'єктивно обставини адміністративних правопорушень та матеріали справи, суд приходить до висновку, що в його діях наявні ознаки адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.130 КУпАП, а його вину доведено повністю, що підтверджується письмовими доказами, які не були спростовані під час судового розгляду, зокрема:
- протоколами про адміністративні правопорушення серії ААД №344474 від 08 жовтня 2022 року та серії ААД №344475 від 08 жовтня 2022 року (а.с.2);
- рапортом від 08 жовтня 2022 року (а.с.3);
- письмовими поясненнями потерпілого ОСОБА_2 від 08 жовтня 2022 року (а.с.4);
- схемою місця ДТП від 08 жовтня 2022 року (а.с.5);
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до КНП "Дубровицькька ЦМЛ" від 08 жовтня 2022 року (а.с.4);
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 08 жовтня 2022 року (а.с.5);
- фототаблицями (а.с.7-9).
Крім того, судом було оглянуто відеозаписи, які були долучені працівниками поліції до матеріалів справи (а.с.7), з яких було встановлено, що після вчинення ОСОБА_1 дорожньо-транспортної пригоди, працівники поліції неодноразово пропонували йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою газоаналізатора, чи проїхати у медичний заклад для проведення такого огляду, але він відмовлявся.
Ст.245 КУпАП передбачається, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідальність за ст.124 КУпАП, настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність за вказане адміністративне правопорушення настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення та особу правопорушника.
Обставин, які пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені ним адміністративні правопорушення суд не вбачає.
Відповідно до ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Беручи до уваги те, що адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП з числа вчинених ОСОБА_1 є більш серйозним, стягнення з нього буде накладатись саме за нею, тобто в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст.23,33 КУпАП, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами, і враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, суд приходить до висновку, що необхідним та достатнім буде призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.
Відповідно до вимогст.40-1 КУпАП України, особою, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст.40-1, 284, 287, 294 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним за ст.124, ч.1ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496,20 грн. (чотириста дев'яносто шість гривень 20 коп.) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП): код банку отримувача 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постановине пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 34000,00 грн. (тридцять чотири тисячі гривень).
Суддя:підпис
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Суддя Дубровицького
районного суду
Рівненської області Оборонова І.В.