Справа № 727/10021/22
Провадження № 4-с/727/18/22
16 грудня 2022 року м. Чернівці
Шевченківський районний суд м. Чернівці у складі:
головуючого судді Калмикової Ю. О.,
за участю секретаря Макогон А. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Чернівці скаргу боржника ОСОБА_1 на дії державного виконавця: Начальника Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюка Олександра щодо дії державного виконавця щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, стягувач - ОСОБА_2 ,
Установив:
Описова частина
Зміст вимог скарги
До Шевченківського районного суду м. Чернівці надійшли матеріали за скаргою боржника ОСОБА_1 на дії державного виконавця: Начальника Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюка Олександра щодо дії державного виконавця щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, стягував - ОСОБА_2 .
На обґрунтування своїх вимог скаржник посилалася на те, що в Обухівському відділі державної виконавчої служби в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) виконавчий лист №2-970/2009, виданий 12 травня 2009 року Шевченківським районним судом м. Чернівці про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання доньки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку, щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини, починаючи з 19 лютого 2019 року.
01 листопада 2021 року старшим державним виконавцем Обухівського відділу державної виконавчої служби в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Мариниченко Миколою Павловичем було проведено розрахунок заборгованості по аліментах за період з 20 квітня 2018 року по жовтень 2021 року.
Відповідно до довідки-розрахунку від 01 листопада 2021 року, станом на 01 листопада 2021 року борг становить 94 241, 41 грн.
Проте, із здійсненим розрахунком ОСОБА_1 , погодитися не може, тому його представником, адвокатом Савонік Наталією Ігорівною, через засоби поштового зв'язку, було направлено заяву про перерахунок заборгованості по аліментах.
Проте, на дану заяву від Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУМЮ (м. Київ) не надходило.
Тому, з метою отримання інформації щодо розгляду даної заяви, адвокатом Савонік Наталією Ігорівною, було направлено адвокатський запит.
25 жовтня 2022 року представником заявника (боржника) було отримано відповідь від Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУМЮ (м. Київ) №49263 від 18 жовтня 2022 року, що підтверджується поштовим відправленням №0870007231347.
З даної відповіді вбачається, що станом на 06 вересня 2022 року, заборгованість ОСОБА_1 зі сплати аліментів, становить - 130 999 грн. 66 коп.
Проте, даний розрахунок є таким, що не відповідає дійсності. Вважає, що дії державного виконавця щодо проведення даного розрахунку є неправомірними.
25 жовтня 2022 року представником ОСОБА_1 , адвокатом Савонік Наталією Ігорівною, через засоби поштового зв'язку, було отримано відповідь від Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) №49263 від 18 жовтня 2022 року, тому, закінчення строку на подання скарги на дії державного виконавця припадає на 04 листопада 2022 року.
Ознайомившись із розрахунком заборгованості по аліментах, вважає, що останній складений неправильно та є таким, що не відповідає дійсності, з огляду на обставини.
ОСОБА_1 , офіційно не працевлаштований.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 СК України, перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Аналіз положень СК України, зокрема положень статті 81, частини третьої статті 181, частини другої статті 182, статті 183 СК України, свідчить про те, що законодавець ототожнює поняття «заробітку» та «доходу», передбачаючи можливість стягнення на користь дитини мінімального рекомендованого розміру аліментів з обох джерел отримання грошових коштів. Аналогічна ситуація відображена і в положеннях ЦК України, який також ототожнює поняття «заробітку» та «доходу».
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 146 затверджено Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб.
З урахуванням вимог законодавства, зокрема п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1992 року № 146, ст. 68, 70-71 Закону України «Про виконавче провадження», висновків Верховного Суду щодо порядку нарахуванням аліментів, яке здійснюється після відрахувань із заробітної плати та інших видів доходів боржника податків, дії державного виконавця щодо здійснення розрахунку заборгованості боржника без вирахування податків є неправомірними, а тому заборгованість підлягає перерахунку з врахуванням віднімання обов'язкових податків та зборів.
Представником заявника, адвокатом Савонік Наталією Ігорівною, було направлено адвокатський запит, з метою отримання інформації щодо щомісячних показників середньої місячної заробітної плати в м. Обухів, Київська обл., за період з квітня 2018 року по жовтень 2021 року, включно.
З відповіді Головного управління статистики у Київській області №10.1-14/2363-21 від 23 листопада 2021 року, заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також, обов'язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.
Розрахунок заборгованості обчислюється в автоматизованій системі виконавчого провадження на підставі відомостей, отриманих із: звіту про здійснені відрахування та виплати; квитанцій (або їх копій) про перерахування аліментів, наданих стягувачем чи боржником; заяв та (або) розписок стягувана; інформації про середню заробітну плату працівника для цієї місцевості; інших документів, що відображають отримання боржником доходу або сплату ним аліментів
Проаналізувавши відповідь Головного управління статистики в Рівненській області та враховуючи положення ч. 1 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець повинен проводити щомісячне утримання аліментів з усіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_1 , що належить до виплати ОСОБА_2 , на утримання дочки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/4 заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 19.02.2009 року і до досягнення дитиною повноліття, після відрахування обов'язкових платежів; податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, а саме:
І кварталII кварталIII кварталIV квартал
2018-11038- 19,5% (2152, 41) = 8885,610787-19,5% (2103,5) = 8683,511694- 19,5% (2280,3) = 9413,7
201912105-19,5% (2360,5) = 9744,513999- 19,5% (2729,8) = 1126913060- 19,5% (2546,7) = 10513,314251 - 19,5%(2778,9) = 11472,1
202014826- 19,5% (2891,7) = 11934,915024- 19,5% (2929,7) = 12094,315409- 19,5% (3004,7) = 12404,315695-19,5%(3060,7) = 12634,5
202112161 - 19,5% (2371,4) = 9789,614001 - 19,5% (2730,1) = 11270,813140-19,5% (2562,3) = 10577,714415-19,5%(2810,9) = 11604,1
2022
З розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, проведеного державним виконавцем Обухівського відділу державної виконавчої служби в Обухівському районі Київської області, вбачається, що при складанні даного розрахунку, останнім було безпідставно застосовано розмір середньомісячної номінальної заробітної плати регіону з врахуванням обов'язкових податкових платежів.
Таким чином, існують підстави для проведення нового розрахунку заборгованості зі сплати аліментів ОСОБА_1 .
Звертаємо увагу суду, що за період з квітня 2018 року по вересень 2022 року боржником було сплачено аліменти в загальному розмірі - 157618 гри. 19 коп.
За період з 20 квітня 2018 по жовтень 2018 року Заявником було сплачено аліменти в розмірі 14627 грн. 54 коп
За 2019 рік боржником було сплачено аліменти в розмірі 22112 грн. 04 коп.
Боржником за 2020 рік було сплачено аліменти в розмірі 24120 грн. 06 коп.
За 2021 рік боржником було сплачено аліменти в розмірі 66589 грн. 08 коп.
За 2022 рік боржником було сплачено аліменти в розмірі 30168 грн. 93 грн.
Таким чином, з моменту відкриття виконавчого провадження №52971387, яке відкрите на підставі виконавчого листа виданого 12 травня 2009 року Шевченківським районним судом м. Чернівці про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання доньки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини. Боржником було сплачено кошти в розмірі 157618 грн. 19 коп.
На підставі викладеного, просив суд: визнати неправомірними дії начальника Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюка Олександра щодо проведення розрахунку заборгованості по виконавчому листу №2-970/2009 від 12.05.2009 року, виданого Шевченківським районним судом м. Чернівці про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання доньки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку, щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини, починаючи з 19 лютого 2009 року.
Зобов'язати начальника Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюка Олександра здійснити перерахунок розміру заборгованості з вирахуванням розміру податку на доходи фізичних осіб та розміру військового збору виходячи із середньомісячної номінальної заробітної плати штатного працівника та із врахуванням усіх здійснених ОСОБА_1 оплат сум аліментів.
Доводи особи, яка подала скаргу
Скарга мотивована тим, що скаржник ОСОБА_1 вважає дії державного виконавця щодо складення розрахунку заборгованості по аліментам незаконними.
Надходження скарги та інших заяв до суду
08.11.2022 ухвалою суду про відкриття провадження у справі № 727/10021/22 було відкрито провадження у цій справі.
16.12.2022 представником скаржника надано клопотання про слухання справи у відсутність скаржника.
Скаржник - боржник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином.
Представник скаржника ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, до суду надав клопотання про слухання справи у відсутність скаржника та його відсутність.
Державний виконавець Гаврилюк О. в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки не повідомив, заяв про відкладення слухання скарги суду не надав.
Стягувач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином, причини неявки суду не повідомила, заяв про відкладення чи слухання спраив у її відсутність суду не надала.
Відповідно до ч. 2 ст. 450 ЦПК України неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних та доказів.
Дослідивши письмові докази по справі, суд уважає встановленими такі фактичні обставини справи.
Фактичні обставини, встановлені судом
Згідно з довідкою-розрахунком від 01.11.2021, старший державний виконавець Мариниченко М.П. зазначив, що станом на 01.11.2021 борг із сплати аліментів становить 94241,41 грн.
Згідно з заявою ОСОБА_1 від 18.01.2022, просив державного виконавця провести перерахунок заборгованості станом на січень 2022 року.
Згідно з довідкою-розрахунком від 06.09.2022 старший державний виконавець Гаврилюку О. зазначив, що станом на 06.09.2022 борг із сплати аліментів становить 130999,66 грн.
Згідно з листом №10.1-13 від 23.11.2021 Головного управління статистики у Київській області середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника в м. Обухів, І квартал 2018 - 9507, ІІ квартал 2018 - 11038, ІІІ квартал 2018 - 10787, ІV квартал 2018 - 11694, І квартал 2019 - 12105, ІІ квартал 2019 - 13999, ІІІ квартал 2019 - 13060, ІV квартал 2019 - 14251; І квартал 2020 - 14826, ІІ квартал 2020 - 15024, ІІІ квартал 2020 - 15409, ІV квартал 2020 - 15695.
Згідно з квитанціями ОСОБА_1 сплатив ОСОБА_3 аліменти за період з травня 2018 по вересень 2022 в розмірі 157618 грн. 19 коп.
Мотивувальна частина
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», виконавець зобов'язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів відповідно до частини першої цієї статті. Виконавець зобов'язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі: 1) надходження виконавчого документа на виконання від стягувача; 2) подання заяви стягувачем або боржником; 3) надіслання постанови на підприємство, в установу, організацію, до фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи; 4) надіслання виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби; 5) закінчення виконавчого провадження.
У цій справі спір виник з приводу розрахунку заборгованості за аліментами платника аліментів, який у період виникнення заборгованості за період з квітня 2018 по жовтень 2021 не працював та реальних доходів (реального заробітку) не отримував.
Відповідно до частиною другою статті 195 СК України, заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою - підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі, з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Відповідно до ч. 2 ст. 195 ЦПК України чітко визначено: заборгованість за аліментами платника аліментів, який не працював на час виникнення заборгованості, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Поняття «середня заробітна плата для даної місцевості» є макроекономічним показником, який як і інші макроекономічні показники, збирається та складається Державною службою статистики України і використовується, у тому числі, при проведенні грошово-кредитної політики та аналізу фінансової стабільності. Макроекономічні показники розраховуються за допомогою системи національних рахунків як комплексу взаємопов'язаних балансових таблиць, показники яких призначені для визначення розміру доходу, споживання, накопичення і величини капітальних витрат. Середня заробітна плата для даної місцевості як макроекономічний показник обчислюється як середнє арифметичне значення заробітних плат певної групи працівників (наприклад, по підприємству, по галузі, по регіону). Розраховується виходячи із фонду оплати праці працівників (включаючи оплату праці сумісників), премій, винагород за підсумками роботи за рік та одноразових заохочень.
Сам розмір середньої заробітної плати як макроекономічний показник, який використовується, у тому числі, і в разі застосування частини другої статті 195 СК України, обраховується органами статистики України на підставі Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року № 5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 січня 2004 року за № 114/8713.
Інструкція містить основні методологічні положення щодо визначення показників оплати праці у формах державних статистичних спостережень з метою одержання об'єктивної статистичної інформації про розміри та структуру заробітної плати найманих працівників.
Інструкція не застосовується для визначення складових фонду оплати праці як бази (об'єкта) для нарахування внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, тобто для обрахування суми обов'язкових податків та зборів у разі отримання особами реального заробітку (доходу).
Стаття 6 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначає, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Збором (платою, внеском) є обов'язковий платіж до відповідного бюджету або на єдиний рахунок, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій.
Відповідно до статті 22 ПК України об'єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку.
Отже, за змістом ПК України, об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є реальне майно та реальні дії з отримання доходів, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом цього Кодексу.
Проте середня заробітна плата для даної місцевості, із якої розраховуються аліменти у разі виникнення заборгованості в особи, яка не працювала, не належить до доходу (прибутку) або його частини, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника реального податкового обов'язку. Тобто середня заробітна плата для даної місцевості як макроекономічний показник не є реальною і не може бути об'єктом оподаткування.
Також варто звернути увагу на те, що за змістом пункту 4 розділу ХVI Інструкції з організації примусового виконання рішень розрахунок заборгованості обчислюється в автоматизованій системі виконавчого провадження на підставі відомостей, отриманих з інформації про середню заробітну плату працівника для цієї місцевості. Тобто довідка про інформацію про середню заробітну плату працівника для цієї місцевості є самостійним документом, який береться до уваги при розрахунку заборгованості.
Відповідно до п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України № 146 від 26.02.1993 року «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб'утримання аліментів провадиться з суми заробітку (доходу), що належить особі, яка сплачує аліменти, після утримання з цього заробітку (доходу) податків.
Відповідно до пункту167.1статті167 Податкового кодексу України ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до пункту 16.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення'Податкового Кодексу України тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір.
Відповідно до підпунктів 1.1.-1.3. пункту 16.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення'Податкового Кодексу України платниками збору є особи, визначені пунктом 162.1 статті 162 цього Кодексу. Об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 цього Кодексу. Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту.
За таких обставин, від доходу, визначеного виконавцем виходячи з середньомісячної заробітної плати у даній місцевості, слід утримати 18 % податку з доходів фізичних осіб та 1,5% військового збору, і тільки з залишку здійснити нарахування аліментів.
Разом з тим, державними виконавцями в порушення вимог п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України № 146 від 26.02.1993 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб», при нарахуванні суми заборгованості по аліментам не здійснено утримання з середньої заробітної плати сум податків та зборів.
А тому суд уважає дії державного виконавця неправомірними, а довідки-розрахунки такими, що підлягають скасуванню.
Відповідно до ч. 2 ст. 451 ЦПК України, у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника).
Відповідно до ч. 3 ст. 451 ЦПК України, якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.
З досліджених в судовому засіданні доказів вбачається, що державним виконавцем при здійсненні розрахунку заборгованості по аліментах не було враховано, що лише із залишку заробітної плати, який лишається з середньомісячної заробітної плати у даній місцевості, після утримання 18 % податку з доходів фізичних осіб та 1,5% військового збору, і тільки з залишку здійснити нарахування аліментів, а отже, заборгованість зі сплати аліментів повинна бути перерахована.
Враховуючи вищевикладене, суд доходить висновку, що скаргу боржника ОСОБА_1 слід задовольнити.
Керуючись ст. 447, 451 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 19 Конституції України, Законом України «Про виконавче провадження», ч. 2 ст. 195 СК України, ст. 291 Податкового кодексу України, суд
Задовольнити повністю скаргу боржника ОСОБА_1 на дії державного виконавця: Начальника Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюка Олександра щодо дії державного виконавця щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментів, стягувач - ОСОБА_2 .
Визнати неправомірними дії начальника Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюка Олександра щодо проведення розрахунку заборгованості по виконавчому листу №2-970/2009 від 12.05.2009 року, виданого Шевченківським районним судом м. Чернівці про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання доньки, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку, щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини, починаючи з 19 лютого 2009 року.
Зобов'язати начальника Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюка Олександра здійснити перерахунок розміру заборгованості з вирахуванням розміру податку на доходи фізичних осіб та розміру військового збору виходячи із середньомісячної номінальної заробітної плати штатного працівника та із врахуванням усіх здійснених ОСОБА_1 оплат сум аліментів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'ятнадцяти днів, з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Учасники судового розгляду:
Скаржник - боржник: боржника ОСОБА_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
Представник скаржника: ОСОБА_4 , місце знаходження: оф. 226, вул. Словацького, м. Рівне, свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серії РН №2178 віл 28.10.2022, іпн. НОМЕР_2 .
Посадова особа, дії якої оскаржуються: Начальник Обухівського ВДВС в Обухівському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) Гаврилюк Олександр, місце знаходження за адресою: вул. Київська, 5, м. Обухів, Київська область, 08700, України, код ЄДРПОУ невідомо.
Стягувач: ОСОБА_2 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Суддя Ю. О. Калмикова