справа № 380/17861/22
про залишення позовної заяви без руху
14 грудня 2022 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Р.М., розглянувши позовну заяву Головного управління Державно податкової служби в Івано-Франківській області (79018, м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 20, ЄДРПОУ 43968084) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу, -
Встановив:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Державно податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 , у якій просить суд:
- стягнути в дохід бюджету заборгованість на суму 6430,72 грн з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідно до пунктів 1- 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.
Так, перевіряючи на виконання положень ч.1 ст.171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.160 - 161 КАС України з огляду на таке.
Згідно із частиною першою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до частини другої статті 122 КАС України, для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Спеціальним строком звернення до суду з позовом у спорах цієї категорії справ є строк, визначений Податковим кодексом України (далі - ПК України), який регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Так, пунктом 102.4 статті 102 ПК України передбачено, що у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу, крім випадків, передбачених абзацом третім пункту 59.1 статті 59 цього Кодексу.
При цьому початок перебігу вищезазначеного 1095-денного процесуального строку на звернення до суду з позовом про стягнення податкового боргу обчислюється з дня виникнення податкового боргу.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що Головне управління ДПС у Івано-Франківській області просить стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 податковий борг, який виник, зокрема, на підставі податкових повідомлень-рішень від 31.05.2017 №157339-13 на суму 1095,10 грн, від 31.05.2018 №0066764-532-0918 на суму 1271,52 грн, від 31.05.2019 №0074158-5313-0918 на суму 2958,67 грн та від 07.05.2020 №0088703-5206-1325 на суму 1105,43 грн.
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Однак Головне управління ДПС у Івано-Франківській області не подало заяву про поновлення строку звернення до суду з цим позовом в зазначеній частині позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Таким чином, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої, у відповідності до ч.1 ст.169 КАС України.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243,248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву Головного управління Державно податкової служби в Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Позивачеві у десятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки, а саме падати до Львівського окружного адміністративного суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Р.М. Брильовський